gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte olusan catlaklar icin ne yapilmali?

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

hamilelikte olusan catlaklar hamilelikteki catlaklar hamile catlaklari karinda catlak olusumu ne yapilmali onlemleri catlak icin krem bitkisel cozum hepsi burada melekler Merhaba Melekler
    Daha iki bucuk aylik hamisim ama, goguslerimde KasIinti basladi sanirim catlak olusacak:( kalca kenarlarimda eskiden beri olusan catlaklarim vardi zaten az da olsa, cunku tenim hem kuru, hemde maalesef suya duskun olmadim hic...ozellikle hamilelikte olusacak olan bu cilt catlaklari icin sanirim kesin bir cozum yok ama, sizlerden yardim bekliyorum...Bildiginiz ya da denediginiz bir onlem varmi ? bitkisel cozumde olabilir ozel kremlerde olabilir, ama ne olur bana yardim edin:cry: her tarafim catlasin istemiyorum, hem goruntu olarak cok cirkin oluyor, hemde psikolojik olarak insani rahatsiz ediyor...Onerilerinizi bekliyorum meleklerim...

Bende boyle olmak istemiyorummmmm yaaaaaaa :cry:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ağustos 2016
    emral ve elifgl bunu beğendi.
  2. elifgl

elifgl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    benim halam badem yağı kullanıodu ve çatlamadı... bende kullanıcam :S çünkü bende çatlayabilirim...

3. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Ya badem yagini bende okudum ama, onun icinde killari besliyor sakin kullanmayin diolar:S Bu seferde her tarafimiz kil olmasin sakin hahaha

4. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    bende bebe yağı kullandım badem yağı özlü hiç çatlağım olmadı tavsiye edrim. ama ilk aylarda başlayın kullanmaya...

ESDE bunu beğendi.
  5. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bebe yaginida duydum icinde E vitamini oldugundan besliyormus cildi hemde nemli tutuyormus, birde bephanten crem onerenler var kullanan oldumu hic ya o nasil ?

6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  7. sarıgelin

sarıgelin Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.809
    Ödül Puanları:
    93
    hayatımın anlamları eşim ve kızımın yanında..
    bende bebe yağı kullanıyorum 6.5 aylık hamişim karnımda baya büyüdü ama çatlağım hiç yok şuan karnımı kuru bırakmamaya özen gösteriyorum kuru olunca daha kolay çatlıyormuş diye duydum

8. sarıgelin

sarıgelin Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.809
    Ödül Puanları:
    93
    hayatımın anlamları eşim ve kızımın yanında..
    ben bepanteni hiç denemedim ancak bazen aşırı yağ yaptıgından kıyafetlerimi bebeyağı yerine güllü katkısız vazelin sürüyorum oda güzel

9. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    bende dr önerili kremler kullandığım halde çatladım ikinci dünya haritasını hahaha vücudumda taşıyorum.benim karnım darmış ve bolca çatladım hemde 3 aylıkken çatlamaya başladım.hiç kaşıntım falan olmadı.direk sabah uyandım bir baktım ki göbeğimde sağ ve sol tarafta kızartılar var ve sonuç o kızartılar gittikçe büyüdü.dr dedim çatlayacaksa vücudun yapacak hiç bir şey yok dedi.

10. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Benim bebeğim göbüşüme sığmıyor veee ;) çatlaklarım oluştu hersey yapmama ragmen doktorumda annende varsa sende de olma ihtimali yüksek dedi ;))) çatlaklar asla yok olmayan öğeler o yuzden olmusla ölmüşe çagre yok onlarla mutlu olmaya calısıyorum.... Yarım dunya bir göbeğe sahibim...

11. tatlicadi16

tatlicadi16 Forum Okuru

iş yerinde bi arkadaşım 8 aylık hamiş ben ise 5 aylık hamişim arkadaşım kakao yağı (fakat katı olucak) yanında susam yağı (bu ise sıvı olucak) ikisinin karışımını kullanıyor ve 8 aylık olmasına rağmen bir tane teninde ve göbeğinde hiç bir çatlağı bulunmamakta. Ben nasıl kullanıldığınıda söylüyeyim çünkü bende kullanmaya başladım. ilk önce cevzede kakao yağını eritiyoruz daha sonra susam yağı ile birlikte karıştırıyoruz ben küçük boş sprey şişesi vardı onun içine doldurdum. sabahları uyanınca ve ben ayrı olarak akşamları vüzut kendini yenilediği için akşam yatmadan öncede sürüyorum.Kısa bir not kakao yağını çok sıcak olarak susam yağı ile karıştırmıyoruz biraz ısısı düşük olucak çok fazlada değil ama. inşallah işinize yarar. ben kendi gözümle gördüğüm için yazdım allah sağsağlim elimize almayı nasip etsin bebişlerimizi, olmayanlarada allahım anne olmayı nasip eylesin...

AuSSie-AnGeL bunu beğendi.
  12. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

badem yağı gerçekten çok ii geliyo doğuma 4 gün kala kullanmayı bıraktım ve son 4 gün içinde vücudum çatladı:(badem yağı kıl yapıyo ama kılları dert etmeyin doğumdan sonra hepsi döküldü:)

14. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Hmmm herkes farkli seyler kullaniyor demekki, birazda vucut yapisi ve genlerle alakali demekki yani birine iyi gelen sey digerine iyi gelmiyor, ben yurtdisinda oldugum icin kolay bulamiyorum bunlari ama, marketten hamileler icin ozel krem vardi ondan alip kullanmaya basladim icinde kakao yagi var, bakalim insallah faydasini gorurum ne diyim :)

15. mrs m.

mrs m. Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    63
    valla arkadaşlar ne kullanırsanız kullanın, eğer vücut yapınız yapıyorsa çatlak oluşuyor. daha çok kullandığınız şeylerle değil de deri yapınızla ilgili.

benim 8 aya kadar olmamıştı çok sevinmiştim, oh oh ne güzel çatlak olmadı diye :) ama 8,5 aya yaklaşırken çatladı, göbeğimin alt taraflarında çatlaklar oldu. üstelik hergün birkaç kez yağlayıp nemlendirmeme rağmen. kısmettt :)

Hamilelikte olusan catlaklar icin ne yapilmali? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dİyabetlİnİn Hamİlelİkten Korunsi İÇİn Neler Yapilmalidir ?

Dİyabetlİnİn Hamİlelİkten Korunsi İÇİn Neler Yapilmalidir ?

Her doğum, şeker hastasının metabolik dengesini olumsuz yönde etkileyen bir olaydır. Bu nedenle hamilelik kararı alırken çok dikkatle düşünmeniz gerekir. Gebelikten korunma yöntemleri diyabetiklerde normal insanlardan farklı olmamakla birlikte, ağızdan alınan doğum kontrol ilaçlarının hormonal dengenizi ve şeker ayarınızı bozabileceğini unutmamalısınız. Rahim içi araçların (spiral) diyabetik...
  2. Hamilelik Çatlakları İçin Neler Kullanıyorsunuz?

Hamilelik Çatlakları İçin Neler Kullanıyorsunuz?

hamilelik çatlakları hamilelikte bebe yağı hamilelikte çatlaklar için bebe yağı Hamiş arkadaşlar yada tecrübeli anneler gebelik boyunca karın çatlaklarını gidermek ve oluşmasını engellemek adına neler kullandınız.Biliyorsunuz karın büyüdükçe geriliyor ve çatlaklara neden oluyor.O yüzden erken dönemde tedbir almakta fayda var diye düşünüyorum.Benim önerim Dermokilin el ve vücut losyonu var ben...
  3. Hamilelikte Diş Sağlığı - Hamilelikte Diş ağrısı için ne yapmak lazım

Hamilelikte Diş Sağlığı - Hamilelikte Diş ağrısı için ne yapmak lazım

Hamilelikte Diş Sağlığı Hamilelikte Diş Sağlığı - Hamilelikte Diş ağrısı için ne yapmak lazım:S Arkadaşlar gebeyim ve sanırsam dişlerim kötüye gidiyor. Hamilelikte diş sorunları yaşanır biliyorum ama ben yaşanmasın diye yani Hamilelikte Diş Sağlığı için ne yapmam lazım, bu konuda sizden yardım bekliyorum
  4. Temiz ahlakli bir cocuga sahip olmak icin ne yapilmali....

Temiz ahlakli bir cocuga sahip olmak icin ne yapilmali....

meleklerim Allahin C.C. 99 isminin her biri cesit cesit dertlere deva Ya Musavvir Esmasini cok cok zikir edene Allah c.c. onu temiz ahlalki bir cocuk ile riziklandirir. Yani meleklerim cok cok bu ismi zikir etmeliyizki Rabbim bize hayirli bir evlat nasip eylesin.
  5. Hamilelikte dökülen saçlar için ne yapmalı?

Hamilelikte dökülen saçlar için ne yapmalı?

hamilelikte saç dökülmesi,hamilelikte saç yırpranması,gebelikte saç dökülmesi,gebelikte yıpranan saçlara ne iyi gelir,gebelikte saç bakımı hakkında bilgiler Pek çok anne gebeliği sonrasında hassaslaşır. Bebekle birlikte başlayan uykusuz geceler yorgunlukla kendini hissettirince annelerin hamilelik süresince yaşadıkları yıpranma, hamilelik sonrasında da devam eder. Bütün bu problemlerle...

Sayfayı Paylaş