gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelikte önerilen kilo alımı

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte kilo,hamilelikte kilo,hamilelikte kaç kilo alınmalı,gebelikte kaç kilo alınmalı,hamilelik süresince kaç kilo almalıyım,gebelik süresince kaç kilo almalıyım,hamilelikte sağlıklı kilo alımı hakkında bilgiler h.jpg

Hamile kalmadan önceki kilonuza bağlı olarak gebelikte alacağınız kilo belirlenir.
    Ne kadar kilolu olursanız olun, hamilelik döneminde diyet yapmayı düşünmeyin. Şeker ve yağ içeriği düşük olan besinlerle öğünlerinizi düzenleyin. Günde 3 öğün yerine 6 defa küçük öğünler hazırlamak sizin için daha iyidir.

Gebelikte Önerilen Kilo Alımı Kilo alma miktarı (kg)
    Durumunuz
    Normalden düşük kilolu 12-18
    Normal kilolu 11-15
    Normalden fazla kilolu 6,5-11
    Çok fazla kilolu (obez) 6,5
    ikiz gebeliği olanlar 15-20

Vitamin ve Mineral Desteği
    Dengeli besleniyor ve bol taze gıda alıyor iseniz, vitamin ve mineral desteği ihtiyacınız olmayacaktır. Vitamin ve mineralleri günlük besinlerinizden temin etmeye çalışın. Hiçbir hap iyi bir diyetin yerini tutamaz. Beden için en iyi vitamin ve mineral desteği taze besinlerdir. Ancak kansızlık gibi bazı özel durumlarda doktorunuz vitamin desteği verebilir. Vitamin ve mineraller, yüksek dozda alındıklarında bedende ilaç etkisi yaparlar. Bunun için vitamin ve mineral desteğini doktorunuzun gözetiminde ve önerilen miktarda almalısınız.

Hamilelikte önerilen kilo alımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik dönemimde neden bu kadar kilo aldım

hamilelik dönemimde neden bu kadar kilo aldım

hamilelikte 30 kilo aldım gebelikte çok kilo aldım hamilelikte 20 çok alanlar Büyümekte olan cenin, gebelik sırasında aldığınız kiloların yarısından azından sorumludur. Kilo alma, vücudunuzdaki dokularda, sıvılarda ve vücut yağı depolarında oluşan değişikliklerin sonucu olarak da meydana gelir....
  2. Hamilelikte Önerilen ve Önerilmeyen Besinler

Hamilelikte Önerilen ve Önerilmeyen Besinler

hamilelikte hangi besinler tüketilmeli oksitosin içeren besinler hamilelikte protein içeren peynir tüketimi Hamileyken yenilen besinlere daha bir dikkat etmek gerekir...Hamileyken bebeğe hangi besinler daha faydalı...Hangi besinler yenmeli hangi besinler yenmemeli işte cevabı :tik: Hangi gıdalar bebek için gereklidir? Protein: Gebelikte protein gereksinimi, kansızlık olmaması için artar...
  3. Hamilelikte kaç kilo aldınız??

Hamilelikte kaç kilo aldınız??

Slm hamişler ve hamiş kalmak isteyenler..Ben 5.ay'ı mı doldurmak üzereyim 21.haftamzdayz (hamd olsun) 49 kilo hamile kaldım şuan 53, 53.5 arasnda gidip geliyorum.Merak ettiğim diğer hamişlerin kilo durumu..Şuan kaçncı haftadasnz kaç kilo aldnz ya da bnm hafta'mda kaç kiloydunuz??Yemekten asla ksmıyorum canım ne istiyosa yiyorum çukulata istiyosam hiç affetmen götürrüm.2 günde 1 lt süt biter...
  4. Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Olmalı ?

Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Olmalı ?

Gebelikte Kilo Kontrolü Kilo Alımı Gebelikte Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır Sevgili melekler, gebeliğin herhalde en hoş olmayan tarafı alınan kilolar. Ama şu da var ki ne yazık ki anne adayları nasılsa bebeğe yarayacak diyerek ellerine ne geçerse yiyorlar, bu çok yanlış. Bu yazımızda gebelikte kilo kontrolü nasıl sağlanır, bilgiler vereceğiz sizlere :) Hamilelikte genel olarak 11- 16 kg...
  5. Hamileliğinizde kaç kilo aldınız melekler ?

Hamileliğinizde kaç kilo aldınız melekler ?

Melekler, gebeliğiniz boyunca aldığınız kilolar çok önemli. Hepsi çocuğa gider düşüncesiylşe bulduğunuzu yutmanız ne kadar yanlışsa, aman dikkat edeyim diye az kilo almanız da bir o kadar yanlış. Önemli olan sağlıklı beslenmek. Eee gebeliğinizde kaç kilo aldınız. Ben ikinci oğlumu net hatırlıyorum, 61 kiloyla başlamış tam 12 kilo alarak 73 ile doğuma girmiştim. Ya siz ?

Sayfayı Paylaş