gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

hamilelikte psikolojisi bozulanlar

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

hamilelikte psikolojik sorunlar gebelikte psikoıloji nasıl olur nasıl düzelir neler yapmalıyız hakkında genel bilgiler burda sitemiz içerisinde bir çok hamile meleğimiz var ve bir çoğu hamileliğin getirmiş olduğu sıkıntı ve stres içindeler

gebelikte psikoloji çok önemli meleklerr kaldıki chatbox da görüyorum bir çok hamile meleğimizin psikolojisi kötü durumdaa

o meleklerimiz için bu konuyu açıyorum kimin ne sorunu varsa yazsın burdan ve bilgi paylaşımı olsunn

hamilelikte duygularnız nasıl?

psikolojiniz nasıll?

kendinizi nasıl hisediyorsunuzz hadi meleklerim söz sizin anlatın rahatlayın:D

nese355, emral, gülparem ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    ayyyyyy ben salya sümük ağlıyordum sudan sebeplere. ama çok güzel bir duygunun yanında çoook büyük bir boşluk oluşuyor aslında bu pskolji anne olmanın verdiği bi sorumluluk ve o sorumluluğu en iyi şekilde yerine getire bilme sıkıntısı güzel bi sıkıntı. aslında akışına bırakmak gerek ama biraz zor oluyor, bırakılsada zevkini tadını çıkartabilsek. ben doğmamış çocuğu nasıl esirgiycem nasıl yedirecem nasıl uyutacam nasıl uyanacam korkusuna kapılmıştım,halbuki düşünmesem daha yolunda gidicek herşey. hamişlik zor olsada çok güzel bir duygu yaa allah herkese tattırsın:bebeğim:

şimall ve CeMoŞ bunu beğendi.
  3. elifgl

elifgl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    ben salya sümük ağlayamıyorum.
    somalili çocukları görüyorum onlara yardıma gidenleri görüyorum sinirlerim bozuluo tam ağlıcam işyerinde ağlayamıom.tvde görüyom evde dalga konusu olur die ağlayamıom.. bişey yanlış oluo deliriyorum ağlayamıyorum.. iyi gidio neden iyi gittiğini düşünmeye başlıyorum... insanın alışmış olduğu bi düzen vardır. bu bozuldu sinirleri bozuluo ... garip olan herşey normalken birşeyin bozulması ve bozulmaya karşı hiç bişe yapamamak.. patrona sinirleniyorum azını burnunu dağıtıcam ama yapamıyorum.. evde deliriyorum kimseye bişe diyemiyom.. hayaller kuruyorum tek tek yıkılıo ama ben yinede ağlayamıyorum... sanırım hayal kurarken sürekli mazlemeden çalıyorum.çünkü hep yıkılıo.. avazımın çıktığı kadar susuyorum hayata.....

4. melodi_cn

melodi_cn Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.697
    Ödül Puanları:
    113
    abla ne guzel bı konus acmıssın elıne saglık..
    benım psıkolojık olarak bı sorun yasamdım da ılk ogrendıgımde cok agladım ve benım mıdem bulandıgı zaman aglama kırızıne gırıyorum yaa cok sukur suan kalmadı ama sadece cok cabuk alınmaya basladım ama cok sukur ole psıkolojımı bozacak bı durum olmuyor hanı kendı ıcımdede cok mutluyumdur allahıma bınlerce kez sukur olsun hem mutlu durmaya calısyorum bırı morelımı bozacak bısı desede tınlamıyorum bıel beynımı onlaral bozacak degılım cunku heee bırde onemlı olan tabıkı MELEKLER MEKANI HERHAL OLMASA CATLARDIM...sizler ve burası bana mutluluk verıyor :)

CeMoŞ bunu beğendi.
  5. elifgl

elifgl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    benimki geçmio yaa :uhu: daha yeni yeni ağlamaya başlayabildim :D

6. ayşegüüll

ayşegüüll Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    anam ben oto moka ağlar oldum ilk başlarda daha çok ağlıyodum özellikle miğde bulantısından yemek yiyemediğim için bebişime bişey olucak sanıyodum herşeye sinirleniyodum şimdi daha iyi iyiyim çok zordu hamişliğim ya şimdide ölücem gibi hissetmeye başladım arada düzeliyorum arada tekrar bozuluyo belli olmuyo ki rabbim herkese kolay hamişlik nasip etsin inş

CeMoŞ bunu beğendi.
  7. ahladonia

ahladonia Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi konu benim pskolojik bi sorun varmı bilmiyorum ama bende cok duygusallaştım olur olmadık şeylere ağlıyorum eşime saçma sapan şeyler sölüyorum mutluyum hamilelikten çokk acayip derecede mutluyum bebeğimi biran önce kucama almak için sabırsızlanıyorum bazen diyorum yok takma kafaya ama küçücük bişey takıyorum ya bebğime bişey olursa falan birsürü şey düüşünüyorum allahım inş sağslim bebğimizi kucağımıza almayı nasip eder bütün hamişlere allahım kolay doğumlar sağlıklı evlat nasip etsin

CeMoŞ bunu beğendi.
  8. bebişimi istiyorum

bebişimi istiyorum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    benim tamamen piskolojim bozuldu sanırım....:(

CeMoŞ bunu beğendi.
  9. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Ay ben konuyu niye daha once gormedim tam benlikmis:) Valla benimde bozuldu saniirm psikolojim, gunum gunume uymuyo, abuk sabuk seyler yuzunden agliyorum bazen, bazende kendime kiziyorum niye agladim diye :) Esime cok sinirlenmeye basladim, hassasim yani anlasin o da ne yapayim:) Birde ilk bebek olucak insallah o yuzden korkularim oluyo bazen, nasil olcak, bakabilecekmiyim, tek basimayim vs vs sonra diyorum herkes nasil yapiyorsa bende basaririrm ne olmus, Ayrica bende mide bulantisi falan olmadigi icin cok yemek yemeye basladim, sanki kocaman olucakmisim gibi hissediyorum, Bas agrilarim cogaldi... Hayirlisiyla bebisimi kucagima almak istiyorum :cry:

CeMoŞ bunu beğendi.
  10. elifgl

elifgl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    hepinizinkinden zor benimki... benim sinirlerim zaten sinir değil.. bide evdekilerle uğraşıom... onlar benden daha asiler... Bana dua edin melekler....

11. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ;( öff bu konu tam bana göreymiş.. Bugünlerde depresyon belirtilerim var ve hiç bir seyden mutlu olamıyorum... Herşeyi kafama takar oldum... Ne yapsam etsem hep bi aksilik oluyormus gibi geliyor ve dunyam alt ust oluyor.. Halbukisi suan en güzel gunlerim olmalı...

12. reyhanKayıtsız Üye

reyhanKayıtsız Üye Forum Okuru

ben 4 aylık hamileyim ve psikolejim bozuldu alınganım sinirli herkesin kalbini kırar hale geldim

hamilelikte psikolojisi bozulanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Spor Psikolojisi

Spor Psikolojisi

spor psikolojisi nedir SPOR PSİKOLOJİSİ İnsan vücudu, bilindiği gibi fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik bir saç ayağı üzerinde iç ve dış dengesini kurmuştur. Bu ayakların her biri, insanın sağlıklı bir yaşam sürmesini ve sağlıklı davranışlar sergilemesine neden olmaktadır. Aşağıdaki satırlarda spor psikoloji ile ilgili bazı temel kavramların tanımlarını bulacaksınız. Başarının...
  2. Öğrenme Psikolojisi

Öğrenme Psikolojisi

İnsan davranışlarının büyük bir çoğunluğu öğrenme yoluyla kazanılmıştır. Bu davranışlar çevre ile etkileşim sonucu gelişir. Belli bir dilin öğrenilmesi, tutum kazanmak, kişilik özellikleri kazanmak vb. hepsi öğrenme ile kazanılır. TEMEL KAVRAMLAR Öğrenme: Bireyde kendi yaşantıları yoluyla, davranışında meydana gelen nispeten kalıcı izli davranış değişikliği olarak tanımlanmaktadır....
  3. Makyajın psikolojisi

Makyajın psikolojisi

Çevremizdeki insanları tanıyabilmek için makyaj yaparken hangi tonları kullandıklarını bilmek yeterli. Odanızın şeklini değiştiriyor, büfenin içindeki eşyaları kaldırıp yenilerini koyuyor, evinizde köklü değişiklikler yapıyorsunuz… Bunların hepsi monotonluktan sıkılmanızdan kaynaklanıyor. Sıkıntınızı yaptığınız değişikliklerle yansıtıyorsunuz çevrenize. Aynı şey makyaj için de geçerli. Makyaj...
  4. Eğitim Psikolojisi

Eğitim Psikolojisi

Eğitim psikoloğu insanların nasıl öğrendiğini ve etkili öğrenmenin gerçekleştirilmesi üzerine yoğunlaşırlar. Her yaştaki insanın eğitimi için gerekli araç, gereç ve yöntemleri geliştirirler. Becerileri değerlendirir ve eğitim programlarının düzenlenmesine ve uygulanmasına yardımcı olurlar. Ayrıca yüksek teknik becerilerin öğretimi, değerlendirilmesi ve düzenlenmesi konularında da eğitim...
  5. Hamilelik Psikolojisi Nasıl Olur ?

Hamilelik Psikolojisi Nasıl Olur ?

gebelik psikolojisi,hamilelikte psikoloji nasıl olur,hamile annenin psikolojisi nasıl olur,hamilelik psikolojisi nasıl geçer,gebelik kadınların pskolojisini nasıl etkiler,hamilelik kadın psikolojisini nasıl etkiler,hamilelik psikolojisi hakkında bilgiler Hamilelik, bir kadının yaşamında farklılık yaratan, en özel yaşam sürecidir. Bu süreç kadını, hem fiziksel açıdan etkileyen, hem de,...

Sayfayı Paylaş