gebe
  1. pinkdream

pinkdream Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte Reflü

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında pinkdream tarafından paylaşıldı.

Reflü çekenler çok iyi bilir ve bir de bunun hamilelikte olması daha da dayanılmaz bir şey oluyor. Bunu gidermek için bir sürü ilaç bulmak mümkün ama geçenlerde karşıma çıkan bir yazıda gaviscon’un hamilelikte sıkça kullanıldığı fakat içeriğindeki yüksek miktarda tuz yer aldığından özellikle gebelikte tehlikeli olduğunu yazıyordu. Bunun yerine rennie duo’da böyle bir içerik olmadığından onun tercih edilmesi gerekiyormuş. Sonuçta hepimiz sağlığımıza dikkat etmek zorundayız bence bu çok önemli bir bilgi bilinçsizce kullanmak yerine daha dikkatli olalım derim kızlar :)

Hamilelikte Reflü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ReflÜ

ReflÜ

reflü ilaç isimleri mide ilaçları isimleri mide ilacı safra reflüsü belirtileri ilaçları REFLÜ TEDAVİSİ Reflü tedavisinde 4 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Reflü’nün şiddetine ve ilerlemesine göre doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi ve endoskopik tedavi tip ve evrelerine göre hastalığın iyileştirilmesini sağlayan yöntemlerdir....
  2. reflü nedir

reflü nedir

mide çarpıntısı yutkunurken zorlanma mide kalp çarpıntısı yaparmı reflü çarpıntı yaparmı reflü kalp REFLÜ NEDİR? (GASTROÖZOFAGEAL REFLÜ) Yediğimiz besinler yemek borusundan mideye gelir. Yani mide, yukarında yemek borusuyla bağlantılıdır. Çeşitli sebeplerden dolayı mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına reflü denir. Bu durum uzun süre devam ederse, asitli olan mide içeriği yemek...
  3. Hamilelikte Reflü Hastalığı

Hamilelikte Reflü Hastalığı

gebelikte ağız ekşimesi ağız ekşimesi gebelikte ağızda acı tat hamilelikte reflü belirtileri reflü belirtileri Hamilelik döneminde en çok mide şikayetleri görülmektedir. Bunların en başında da reflü gelmektedir. Reflü, basit olarak midedeki asitin yemek borusuna geri kaçması olarak tarif edilebilir ve çoğu anne adayının şikayetleri arasındadır. Hamileliğin ileri aylarında rahmin de...
  4. Reflü hakkında

Reflü hakkında

SIK SIK MİDE PROBLEMİ YASAYAN BİRİ OLARAK NE KADAR ÖNEMLİ BİR KONU OLDUGUNU BİLİYORUM DİYEBİLİRM.BEN MİDE PROBLEMİMİ GENELDE YEDİKLERİME İÇTİKLERİME DİKKAT EDEREK ÇÖZDÜM ACIKCASI... REFLÜ İLE İLGİLİ BİLMEMİZ GEREKENLERE DE BİR GÖZ ATALIM Çağın hastalığı haline gelen reflü, tedavi edilmediği takdirde kanser gibi ciddi hastalıklara bile sebep olabiliyor. Reflü, sindirim...
  5. Reflüyü Tetikleyen Besinler

Reflüyü Tetikleyen Besinler

Mide ağrısı deyip geçmeyin. İnsanın yaşam kalitesini o kadar çok etkiliyor ki bazen sosyalleşmenize bile etki edebiliyor. Ben de bir reflü hastası olarak sık sık mide ağrısı ve yanması yaşıyorum.Bazen hiç olmadık zamanlar da bu ağrılar beni yakalıyor ki ne yapacağımı şaşırıyorum. Birçok kişi günümüz de reflü hastalığını yaşamaktadır. Zaman için de aslın da reflüyü tetikleyen besinler hakkın da...

Sayfayı Paylaş