gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hamilelikte rezene çayı içilir mi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mrb Hanımlar, Ben 1,5 Aylık hamileyim. düşük riskim olduğu için sürekli yatmam lazm. 10 gündür yatıyorum.uyku problemimde war uyuyamyorum we artk bunalıma grmek üzereym. Bir arkadaşım REZENE ÇAYI içmemi tafsiye etti. Hem Rahatlatıp hemde uyku yapıyormuş. Rezene çayı ile blgisi olan war mı? Benim durumumdaki brinin içmesi doğru mu ?

smiley bunu beğendi.
  2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Hamilelik döneminde özellikle de hamileliğin ilk üç ayında bitki çaylarından uzak durulmalıdır bu çaylar rahimde gereksiz kasılmalara sebep olarak düşük sebebi olabilirler. Size de önerimiz kesinlike rezene yada başka bir bitki çayını içmeyiniz hele bir de böyle hassas bir dönemde.. Sağlıklı hamilelikler..

3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    rezene cayi siskinlige karsi hazimsizliga karsi iyi gelir. Hamileligin ilk aylarindada cok siskinlik oldugu icin doktorlar ve eczacilar tavsiye eder. Ablalarim ve arkadaslarimin icitiklerini biliyorum. Benim hamisligimde riskli oldugu icin bende haftalardir yatiyorum. Bende iciyorum, Bitki caylarin sadece bir kac türü icilmemeli bunlarda kaffein iceren ve vucuttaki suyu ceken caylar. mesela isirganotu cayi vucutaki suyu cekiyor, Yesil ve beyaz cayda teein yani kaffein var. Siyah cayda ayni sekilde ama onu acik ve az ice bilirsin. Rezenenin uyku getirdigini ilk burda okudum. Melissa cayi sakinlestirip rahat uyumayi saglar istersen onu deneye bilirsin. Ve migde icinde cok iyidir melisse cayi...

Hamilelikte rezene çayı içilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rezene çayı nasıl yapılır

rezene çayı nasıl yapılır

rezene çayı nasıl yapılır ? Bu hususta yardım rica ediyorum. Balgam söktürücü ve gaz için kullanılıyor ama doğru yapılım ve demlenim şekli nasıldır?
  2. Gebelikte Bitki Çayı İçilir mi?

Gebelikte Bitki Çayı İçilir mi?

gebelikte bitki çayı içilir mi gebelikte bitki çayları içilir mi gebelikte bitki çayları zararlı mı Gebe kaldıktan sonra herşeyinize daha fazla özen göstermelisiniz melekler :) Çünkü artık kendi sağlığınızın yanısıra bebeğinizin sağlığı da sizin elinizde. Bunun için yaptığınız hareketten, yediğiniz yemeğe, içtiğiniz çaya kadar mesulsünüz. Çay deyip geçmemek lazım, bazı bitki çaylarının...
  3. Ender Saraç'tan Rezene Çayı Tarifi

Ender Saraç'tan Rezene Çayı Tarifi

Ender Saraç rezene çayı rezene çayı tarifi yağ eritici rezene çayı tarifi Sevgili melekler, bu yazımızda vücudunuzda biriken yağları parçalayıcı özelliği olan , diyetinize yardımcı bir bitkisel çay tarifi veriyoruz. Tarif Dr.Ender Saraç'tan.. :) ENDER SARAÇ'IN VÜCUT YAĞLARINI ERİTEN ZAYIFLAMA ÇAYI TARİFİ Ender Saraç rezene çayını sabah akşam için ve yağlardan kurtulun. Malzemeler 2...
  4. Hamilelikte adaçayı tohumu içilir mi ?

Hamilelikte adaçayı tohumu içilir mi ?

gebelikte adaçayı tohumu,hamilelikte adaçayı tohumu içilirmi,gebelikte adaçayı tohumu kullanılırmı,hamilelikte adaçayı tohumu kullanımı hakkında bilgiler Hamilelikte Adaçayı Tohumu İçilirmi. Hamilelikte Adaçayı Tohumu İçilmez. Böbrek Ve Mesane Taşlarını Daha Rahat Düşürmek İçin 80 Gr Olan Yarım Avuç Adaçayı 1litre Suda Haşlanır. Şeker Ve Küçük Bir Parça Limonla Çay Gibi İçilir....
  5. Hamileyim hangi bitki çaylarını içebilirim?

Hamileyim hangi bitki çaylarını içebilirim?

Hamilelik döneminde en yaygın kullanılan bitkisel çaylar arasında zencefil ve papatya bulunmaktadır. Fakat acaba hamilelik döneminde bitkisel çay kullanımı ne kadar titizlikle ele alınıyor? Hamile kadınlar gerekli güvenlik kurallarına dikkat ediyorlar mı? Uzmanlar bu konuda uyarılarda bulunmaktadırlar. Çünkü hamilelik döneminde bazı bitkisel çaylar faydalı olabileceği gibi bazıları da zararlı...

Sayfayı Paylaş