gebe
  1. DeRyAaLı

DeRyAaLı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte Sigara Hiperaktivite Nedeni

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında DeRyAaLı tarafından paylaşıldı.

Amerika da “Cincinati Children’s Hospital Medical Center’’da yapılan bir araştırmaya göre, hamileliği sırasında sigara içen annelerin çocuklarının hiperaktif olma olasılığı daha fazla. Araştırma, eğer anne adayları, hamileyken sigara içmeyi bırakırsa, hiperaktivite görülme olasılığının 5’te 1 oranında azalacağını da ortaya koydu.
    Çalışmayı yürüten Dr. Tanya Froelich, kadınların yüzde 15’inin hamileyken sigara içtiğini söyledi.

Hamilelikte sigara içmek, düşük kilolu çocuk doğurmak, erken doğum gibi daha başka önemli sağlık sorunlarına da neden oluyor.

Hamilelikte Sigara Hiperaktivite Nedeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigara bebekte zayıf doğum nedeni!

Sigara bebekte zayıf doğum nedeni!

Sigara bebekte zayıf doğum nedeni! Selçuk Üniversitesi’nde (SÜ) yapılan bir araştırmada, hamilelik döneminde sigara içen annelerin bebeklerinin yüzde 23’ünün, normalden daha zayıf olarak dünyaya geldiği ortaya çıktı. Prof. Dr. Selma Çivi, “araştırmamızda hamilelikte içilen sigaranın, her çocuktan ortalama 130 gram aldığını tespit ettik” dedi. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Aile...
  2. Sigara ve alkol kısırlık nedeni

Sigara ve alkol kısırlık nedeni

Sigara, alkol ve aşırı şişmanlık gibi sosyal nedenlerin erkek kısırlığında belirleyici rol oynadığı belirlendi. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Semih Özkan, yılda yaklaşık 90 bin kadar çiftin kısırlık sorunuyla karşı karşıya kaldığını belirk, fast food tarzı beslenme ile aşırı sıcağın da erkeklerdeki kısırlığın diğer nedenleri arasında sayılabileceğini belirtti.Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Semih Özkan,...
  3. Öksürüğün en büyük nedeni sigara

Öksürüğün en büyük nedeni sigara

Öksürüğün en büyük nedeninin sigara olduğunu belirten uzmanlar, sigara içmediği halde nedensiz öksürenlerin ise solunum enfeksiyonuna yakalanmış olabileceğine dikkati çektiler. Sigara içenlerin öksürmesine sigara dumanında bulanan bir çok zehirli kimyasal maddenin yol açtığını belirten uzmanlar, bu durumdan kurtulmanın tek yolunun sigarayı bırakmak olduğunu kaydettiler. Derlenen bilgilere...
  4. Hamilelikte Alkol ve Sigara

Hamilelikte Alkol ve Sigara

Bebeğin aldığı oksijen miktarını ve beslenmeyi azalttığından hamilelik öncesi, hamileyken ve hamilelik sonrası sigara içmenin bebeğe zararlı olduğu bilinmektedir. Bebek düşük doğum ağırlığı ile doğma riski altındadır. Alkol almak ise, hamileliğin ilk aylarında düşüğe neden olduğu gibi, çok alkol alanların bebekleri de fiziksel ve zihinsel birçok sorunla doğmaktadır. Alkol Kanınızdaki...
  5. SİGARA İLLETİ hamilelikte sigara içenler sigarayı bırakamayanlar yardım !

SİGARA İLLETİ hamilelikte sigara içenler sigarayı bırakamayanlar yardım !

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR HAMİLEYİM VE SİGARAYI BIRAKAMIYORUM HAMİLE OLMADAN ÖNCE GÜNLÜK 1 PK GİDİYORDU HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİM ANDAN İTİBAREN GÜNLÜK EN FAZLA 3 TANE İÇİYORUM YADA 2 TANE NASIL BIRAKABİLİRİM YARDIMCI OLUN LÜTFEN KORKUYORUM ÇOCUĞUMA BİRŞEY OLACAK DİYE AMA SİGARAYIDA BIRAKAMIYORUM İÇMEDİĞİM ZAMAN ASABİ HIRÇIN OLUYORUM KIRIYORUM KARŞIMDAKİ KİŞİYİ İÇTİĞİM ZAMAN OLMUYOR 1 NEFES DAHİ...

Sayfayı Paylaş