gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

hamilelikte sık idrarın nedenleri

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Sık idrar idrar yolları enfeksiyon

merhaba kızlark tuvalet ihhamileliğinde bundan şikayet ettmeyen yoktur heralde
    ben son aylarımı neredeyse tuvaette geçiriyordum
    özellikte ilk 3 ve son 3 ay daha sık görünüyor
    çünkü rahim idrar torbasına baskı yapıyor ve buda sık tuvalet ihtıyacı oluyor
    bu durum için zaten herhangi bir ilaç kullanımı yok

hamilelikte sık idrarın nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebede sık idrar

Gebede sık idrar

Gebe kadınlar gebeliğin ilk ve son üç aylık dönemlerinde sık sık tuvalete gitmek zorunda kalırlar. İdrara çıkma sıklığının bu kadar artmasının nedenlerinden biri beden de artan zehirli maddelerin atılımını hızlandırmak amacıyla böbreklerin çalışma hızının artması ve vücut sıvı hacmindeki artıştır. Başka bir neden ise idrar kesesine komşu konumda olan rahim büyüdükçe oluşturduğu basınçtır....
  2. Sık sık idrara çıkma

Sık sık idrara çıkma

sık tuvalete gitmenin sebepleri sık sık idrara çıkma, sebepleri, ve yanma, hissi, tedavisi, gitme Sık sık idrara çıkmanın sebeplerini ve bu sağlık sorununun sebeplerine göre tedavi yöntemlerini ele alıyoruz bu yazımızda Melek'ler. Sık idrar çıkmada, kişinin ağrısız bir şekilde ama sık sık idrara çıkması kastedilir. İsrar sıkışmada, kişi aniden sıkıştıran bie idrar yapma hisis ve...
  3. gebelikte sık idrara çıkma

gebelikte sık idrara çıkma

Gebelik ilerledikçe; büyüyen rahimin etkisi ile idrar torbasına baskı sonucu mesane kapasitesi oldukça azalır. Daha az miktardaki idrar ile mesanede dolma hissi belirir. Bu sık ve az miktarda idrar yapmaya neden olur. Hatta bazen anne adayları geceleri sık kalkma nedeni ile uyku problemi bile yaşayabilirler. Bu durum özellikle ilk 3 ay ve son 3 aylık gebelik periyodunda kendini gösterir....
  4. Kadınlarda Sık İdrara Çıkma

Kadınlarda Sık İdrara Çıkma

Kadınlarda Sık İdrara Çıkma nedenleri nelerdir. Arakdaşlar ben sık sık idrara çıkıyorum acaba bunun sebebi nedir?
  5. Kadınlarda Sık İdrara Çıkma nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda Sık İdrara Çıkma nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda Sık İdrara Çıkma nedenleri Kadınlarda Sık İdrara Çıkma tedavisi Kadın hastalıkları arasında başı çekmekte olan ve bir çok kadının sağlık sorunları arasında yer alan sık sık idrara çıkma konusunu bu yazımızda sizlerle nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında ki bilgilerle paylaşıyoruz Melek'ler. Sık idrara çıkma nedenleri: * İdrar yolu enfeksiyonları, * Yatmadan önce aşırı...

Sayfayı Paylaş