gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte suyun önemi ?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

suyun faydaları günde ne kadar su içilmeli

selam kızlar
    su hayatımızın olmazsa olmazı hele birde konu hamilelikse
    hamileliğim boyunca aşırı su içen biri oldum belkde bu sayede vucudum hiç ödem toplamadı
    Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Alper Mumcu, ''Sağlıklı bir hamilelik geçirmek için günde en az 8-10 bardak su içmek gerekir'' dedi. Hamilelikte görülen kimi rahatsızlıkların su tüketimi ile ortadan kalkacağını ifade eden Operatör Dr. Alper Mumcu, ''Hamilelik dönemlerinde kadınların karşılaşacağı sorunlar arasında kabızlık, idrar yolu enfeksiyonları ve hemoroitler sayılabilir. Eğer anne adayı yeterli derecede sıvı alırsa bu dışkının yumuşamasını sağlayarak kabızlığı ve dolayısıyla hemoroit oluşumunu engeller. Öte yandan su tutulumu ve şişlikler de çoğu zaman kadına rahatsızlık verir. Bu şikayetleri en aza indirmenin en basit yöntemi yeterli miktarda su içmekten geçer. Düşünüldüğü gibi fazla su içilmesi su tutulumuna neden olmaz'' şeklinde konuştu. ANNE VE BEBEĞİN SAĞLIĞI İÇİN Sıvı alımının hamilelik süresince önemli olduğunu vurgulayan Dr. Alper Mumcu, ''Yeterli derecede alınan sıvı anne adayının kendisini son derece enerjik hissetmesine yardımcı olacağı gibi cilt kuruluğu gibi sorunlarında görülmesini engeller. Ayrıca yeterli sıvı aldığınızda hem anne adayının hem de bebeğin kanındaki elektrolit dengeyi kolaylıkla sağlanabilir'' ifadelerini kullandı. Dr. Mumcu, hamilelikte salgılanan hormonların kişinin sıvıları kullanım şeklini değiştirdiğini belirterek, ''Hamileliğin sonlarına doğru gebelerin kan hacmi yaklaşık 1.5 katına çıkar. Hamilelik döneminde solunum yolu ile akciğerlerden kaybedilen su miktarı da hamilelik öncesine göre daha fazladır. Bebeğinizin içinde bulunduğu amniyon sıvısı her 3 saatte bir kendini yenilemektedir. Yetersiz su alımına bağlı dehidrasyon durumunda amniyon sıvısının miktarı azalabilir'' dedi.

Hamilelikte suyun önemi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suyun Hayatımızdaki Önemi

Suyun Hayatımızdaki Önemi

Arkadaşlar Suyun Hayatımızdaki Önemi nedir su olmazsa ne olurdu acaba hiç susmazmıydık :D
  2. suyun canlılar için önemi

suyun canlılar için önemi

suyun özellikleri suyun faydaları Az önce bir misafirimiz sormuş onunda dediği gibi bende merak ettim suyun canlılar için önemi nedir diye. Su olmasa ne olurdu acaba diye. Uzun lafın kısası Melek'ler, merakımızı bu yazımızda gideriyor ve suyun faydasını ele alıyoruz. Su, vücudu içten temizler. Saç ,deri,tırnaklar bunların hepsinin sağlıklı ve temiz olması için suya ihtiyacımız vardır....
  3. Beslenme ve Suyun Önemi

Beslenme ve Suyun Önemi

Kızlar Beslenme ve Suyun Önemi hakkında bilgi bekliyorum sizden
  4. Sağlıklı beslenmede suyun önemi nedir

Sağlıklı beslenmede suyun önemi nedir

beslenmede suyun önemi suyun önemi Evet Melek'ler, konu başlığımızdan da anladığınız gibi beslenmede suyun önemi hakkında ki bilgilere yer vereceğiz bu yazımızda. Suyun önemi hakkında merak ettiklerinizi ve bilmediklerinizi konu alıyor ve sizleri ilgili bilgilerle başbaşa bırakıyoruz. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahip olan tatsız, kokusuz ve renksiz bir besin...
  5. Suyun Yaşam İçin Önemi

Suyun Yaşam İçin Önemi

Suyun Yaşam İçin Önemi nedir kim bu konuda bilgi sahibiyse bu sayfadan bana da bilgi yazsın.

Sayfayı Paylaş