gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamilelikte toksoplazma enfeksıyonu gecıren var mı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

hamilelikte TOKSOPLAZMA enfeksıyonu gecıren var mı ? bu kedı dıskısından gecen br vırus ve cıg etten gebelıgın son 3 ayında yuzde 60 enfeksıon olma rıskı varmıs ben 2 gundur annemlerde kalıyorm ve kedı var sokağa cıkmaya baslamıs mıkropu tasıyor banada bulasmıs olabılır doktora gıdıcem ama basından gecıpte sorun yasamayan var mı bebekte bır suru hastalığa dusuge kdr sebeb oluyormus çok korkuyorum lütfen yardım edin :(

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Öncelikle, toksoplazma testi yaptirdiniz mi? O testi yaptirirsaniz toksoplazma gecirip gecirmediğiniz belli olur. Anne adayina bu hastalık bulastigi taktirde dusuk yada benzeri tarzda sıkıntılar söz konusu olabilir hemen doktorunuza gitmelisiniz ve önerilen ilaçları kullanarak bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz, sağlıklı günler.

hamilelikte toksoplazma enfeksıyonu gecıren var mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik ve Toksoplazma

Hamilelik ve Toksoplazma

toxoplazma belirtileri gözde toxoplazma hamilelikte çiğ köfte yemek zararlımı Toksoplazmozis nedir? Toksoplazmozis Toxoplasma gondii adı verilen parazitin neden olduğu bir enfeksiyondur. İlk kez 1908 yılında Afrikada gondi adı verilen bir tür kemirgende saptanmıştır. Tüm dünyada insanların da dahil olduğu pekçok tür omurgalı canlıda enfeksiyona neden olur. Buna karşılık sadece evcil kedilerin...
  2. Hamilelik ve Toksoplazma hakkında bilgiler

Hamilelik ve Toksoplazma hakkında bilgiler

Hamilelik ve Toksoplazma Gebelik ve Toksoplazma Pek çok kişi etraflarında bir kadının kediden bulaşan bir hastalık yüzünden düşük ya da ölü doğum yaptığı öykülerini duymuştur. Bu öyküler nedeni ile hamile kadınlar genelde kedi köpek gibi evcil hayvanlardan uzak durmaya çalışırlar. Hatta hamilelik öncesinde evlerinde bu tür evcil hayvan besleyenler ya bu dostlarını ebediyen terk ederler ya da...
  3. idrar rengiyle hamileliğin alakası var mı

idrar rengiyle hamileliğin alakası var mı

idrar rengım neredyse sefffaf acaba bı baglantı var mı bu durumun hamılelkle
  4. HAMİLELİK VAR MI , YOK MU?

HAMİLELİK VAR MI , YOK MU?

ARKADAŞLAR BİR KAÇ HAFTA ÖNCE YAPTIĞIM TEST POZİTİF ÇIKMIŞTI. 2 GÜN ÖNCE BİR TEST DAHA YAPTIM ÖNCE POZİTİF ÇIKTI 10 DAKİKA SONRA POZİTİF OLMASINI SAĞLAYAN ÇİZGİ SİLİNDİ YANİ GİTTİ TEK ÇİZGİ OLARAK KALDI.. HENÜZ KAN TESTİ İLE FALANDA BAKTIRMADIM MANTIKEN DÜŞÜNDÜĞÜNDE OLMAYAN BİRŞEY VAR DİYE ÇIKACAK HALİ YOK HERALDE AMA BÖYLE ÇİZGİNİN ÖNCE OLUP SONRA OLMAMASI KAFA KARIŞTIRDI BİRDE SİZE FİKRİNİZİ...
  5. Hamilelik var mı aciilş cevap

Hamilelik var mı aciilş cevap

Kan testinde sonuc 6197.34 cıktı sizce nedir acil cevap verirseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş