Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

hamilelikte duzenli adet gorulurmu yoksa ilk aya has bir durummmudur
Normalde hamile bir kadin adet gormez,ve ustune gorme dedigimiz olayin adet kanamasindan farki vardir ya zamaninda degildir yada zamanindadirda daha farklidir,genellikle bebegin tutunma kanamasini adet kanamasi olarak degerlendirilir.Ikisini dikkat edersen birbirinden ayirabilirsin.

üstüne görme

arkadaşlar ben geçen ay 44 gün adet görmedim test yaptım pozitif çıktı ama kan testinde negatif çıktı.bu ay ise 35 gün sonra gördüm normalde göğüslerim şişerdi ama şişmedi ayrıca çok az gelio adetim 2 gün oldu kesildi acaba hamile olabilirmiyim üstğne görmemidir meraktan çatlıycam cvp yazın lütfen..... anne olmayı o kadar çok istiyrum ki

bi çare

arkadaslar ocak ayında 2 kez 1 hafta arayla adet gördüm normalinden uzun sürdü daha sonra tam yumurtlama döneminde eşimle birlikte olduk ilk defa korunmadık adet zamanımda yaklasıyodu bel agrısı kasık agrısı bir süre sonra adet sancılarım gecti ama uyku halsizlik sık idrar ve memeucu hassasiyeti basladı ve bugüne kadar hiç bu kadar sık idrara cıkmamıstım bugün pembemsi bir lekelenme oldu gündüz ve yarım saat öncede cok bulanık pıhtılaşmış kanama oldu çocuk sahibi olmayı çok istiyorum bu bir hamilelik belirtisimidir yoksa farklı bişeymi bu arada döllenme üzerinden 17 gün gecti beni aydınlatırsanız sevinirim... şimdiden tesekkürler

Bu ihtimal hic aklima gelmemisti.Bende süphelendim simdi.Benim adetimde bu ay 2 gün kadar gecikti ve diger zamanlara göre cok az oldu.Acaba bu üstüne görme meselesi bir kadinin tüm gebeliklerinde ayni mi oluyor?Yani daha önceki gebeligimde yasamadiysam yinede basima gelebilir mi?Birden fazla gebelik yasayan arkadaslar cevaplarsa sevinirim...

merhaba arkadaşlar ben aranıza bugün katıldım. bende sata göre 6 haftalık hamileyim ama dün şiddetli bi şekilde kanamam oldu hemen doktorumu aradım ve muayene olmaya gittim kese gayet iyi dedi kanmanın neden olduğunu sordum bebeğin yerleştiği yerdeki kılcal damarları sıkıştırdığını ve o damarların şişerek bi yerde patladığını ve bu yüzden bu kanamanın olduğunu söyledi. iğne verdi ama bugün kanamam tamamen durdu . ama çarşambaya kadar yatak istirahatindeyim. çarşamba tekrar gidicem ama korkuyorum. aranızda benim gibi bir şey yaşayan var mı? bu benim 3. gebeliğim 1. si 7. haftada düştü 2.si rahim filmi çekildikten hemen sonra dış gebelik oldu bundada üzülmek isteiyorum.

acaba

adetimi tam günümde oldum.fakat adet doneminde ve sonrasında mide bulantısı ates basması halsızlık asırı derecede uyku halı gıbı sıkıntılarla karsılasmaya basladım. henüz 25yasındayım. hamıle olabılırmıyım. yoksa aılemde olmamasına ragmen erken menopoz belırtılerı olurmu. gesmıs ıletılerı okudum adet donemlerının 5ıla 6gun arasında oldugunu soyluyor benım adet kanamam normalde bıle 3gunun sonunda bıtıyor.hamıle olma ıhtımalım varmıdır. test yaptım negatıf cıktı. doktara gıtmelımıyım bıraz daha beklemelımıyım.

gebelikte kanamalar

merhaba, öncelikle bu açıklamalar için çok teşekkür ederim
ben şu anda ikinci kez verdiğim kan tahlilinin sonucunu bekliyorum
pazartesi günü hafif gelen lekeler ve gecikmiş adet dönemim beni test yapmaya yöneltti. iki kez tekrarladım ve sonunda beş yıl aradan sonra hamile kalabildim(gebe kalamamın hiç bir sebebi yoktu.) ertesi gün hemen doktora gittim. şok1 bebek ultrasonda gözükmüyordu. yeniden kan tahlili yapıldı. gebelik yine pozitifti. doktorm kanamam olduğu için araya fazla zaman koymasdı ve testi 2 gün sonra yeniledi uani bu gün. hala kanamam var. hatta biraz arrtı gibi son iki günde. ama parça falan yok. doktorum dış ebelik olabileceğini yada henüz erken olduğu için rahimde gözükmeyebileceğini söyledi. şu anda çok heyecanlıyım. ama biliyorumki o benim enerjimi aldıysa beni bırakmayacak

son iki adetimde sadece lekeler seklinde görüldü iki defa test yaptım negatif cikti doğum kontrol hapı kullanıyorum testler doğru mu üzerine görme olabilir mi lütfen yardim 36 yasındayim 2 oğlum var

Geri