gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hamilelikte Uykusuzluk Sorununun Tedavisi

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte Uykusuzluk Tedavisi Gebelikte Uykusuzluk Sorununun Tedavisi

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda hamilelik sorunları arasında başı çeken uykusuzluk problemleri hakkında sizlere bilmeniz gereken bilgileri sunuyor ve gebelikte uykusuzluk sorunu yaşayan tüm hamiş melek'lerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Şimdi gelin bakalım hamilelikte uyku pozisyonları nasıl olmalıymış onları da öğrenelim:)

Hamilelik döneminde görülen uykusuzluk sorununun birçok nedeni vardır. Bunlar; gebeliğin getirmiş olduğu stres, psikolojik ve emosyonel durumdaki dalgalanmalar, hormonlarda olan değişikliklerAncak en önemli neden bebeğin büyümesidir. Rahim büyüdükçe rahat bir uyku pozisyonu bulmakta zorlanırsınız.

Uykusuzluk sorunundan kurtulmak için;

Yatmadan önce aşırı miktarda yemek yemeyin.
    Uyumak için kesinlikle herhangi bir ilaç almayın ve bitkisel içerikli çay içmeyin.
    Sol tarafınıza yatın ,karnınız ve yatağın arasına ince yumuşak bir yastık koyun. Benzer bir yastığı ayaklarınızın arasına da koyun.
    Yatmadan önce kesinlikle kahve içmeyin ve çikolata yemeyin,uykunuz kaçacaktır.Bir bardak az şekerli ılık süt tercih edin.
    Yatmadan önce aşırı sıvı gıdalar da almayın.Gece tuvalete sık çıkmanıza sebep olup uykunuzu kaçırabilir.
    Yatmadan önce ılık bir duş alın ve kitap okuyun.
    Odanızı havalandırın, oda sıcaklığını ayarlayın.

Hamilelikte Uykusuzluk Sorununun Tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikten sonraki estetik sorunlar

hamilelikten sonraki estetik sorunlar

Hamilelik ve anne olmak kadın hayatının en güzel ve en heyecan verici dönemleri. Ancak bazı kadınlar için bu süreç pek de istenmeyen kalıcı fiziksel değişimleri de beraberinde getiriyor. Çoğu kadın vücudundaki bu değişikliklere fiziksel ve duygusal anlamda uyum göstermekte güçlük çekiyor. Bazen bacaklardaki varisler veya ciltteki çatlaklarla sınırlanan, bazen de göğüslerde küçülme veya...
  2. Hamilelik Döneminde Yaşanan Sorunlar

Hamilelik Döneminde Yaşanan Sorunlar

cihangir yılanlıoğlu gebelik döneminde sorunlar gebelik döneminde yaşanan sorunlar Arkadaşlar Hamilelik Döneminde Yaşadığımız Sorunları Paylaşalım... Herkes Kendi Hikayesini Yazsın ki Aynı Sorunları Yaşayan Arkadaşlara Yol Göstermiş Olalım...
  3. Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi nasıl olmalı

Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi nasıl olmalı

Merhaba arkadaşlar 6 aylık hamileyim ve uykusuzluk sorunu yaşıyorum bir türlü uyuyamıyorum gözlerimi tam kapatıyorum daldığım anda geri kalkıyorum bu normal bir durum mu sizce? Aranızda benim gibi bu sorunu yaşayıpta Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi gören varsa bana yazsın lütfen.
  4. Hamilelikte uykusuzluğa ne iyi gelir?

Hamilelikte uykusuzluğa ne iyi gelir?

hamilelikte uyku problemi,gebelikte uyku problemi,gebelikte uykusuzluğa ne iyi gelir,gebelikte uykusuzluk için çözümler,hamilelikte uykusuzluk hakkında bilgiler Hamilelik döneminde vücudunuzun geçirdiği hormonal ve psikolojik değişiklikler doğal olarak uyku düzeninizde de değişikliklere neden olur. Hamilelik döneminde uykusuzluk problemini birçok anne adayı çekmektedir. Bu tür...
  5. Gebelikte anemi ne gibi sorunlara yol açar?

Gebelikte anemi ne gibi sorunlara yol açar?

Halk arasında kansızlık olarak bilinir. Kansızlığın nedenleri arasında, anne adayının gebelik öncesi dönemde besin depolarının yetersiz olması, gebelik nedeniyle artan demir gereksiniminin beslenmeyle karşılanmaması, yetersiz ve dengesiz beslenme özellikle; protein, demir ve C vitaminin yetersiz alımı ve bağırsak parazitleri sayılabilir. Anemi, hastalıklara karşı direnci azaltır. Halsizlik,...

Sayfayı Paylaş