gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamilelikte varis problemi

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba hanımlar şu an 7 aylık hamileyim ve bacaklarımda varis problemi var doktorum şu an için ilaçla tedavi olmaz dedi ama ben ağrılarından duramıyorum bu konuda aynı sorunu paylaşan başka kimse varmı yardımcı olursanız sevinirim

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar hamilelikte oluşan varis problemine karşı sizlere uzmanların tavsiye etmiş olduğu önerileri paylaşıyorum.

- Hareket etmek; Özellikle sabah ve akşam yapılan yürüyüşler, yüzme, bisiklet gibi bacak baldır kaslarının aktif olarak kullanıldığı sporlar yapmak hamilelikte ortaya çıkan varisin gelişimini azaltır.
    - Hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde aşırı kilo almamaya özen gösterilmelidir.
    - Uzun süre oturmayın, ayakta sabit durmayın, baldır kaslarının işlevselliğini etkilediği için her ikisi de uzmanlarca tavsiye edilmez.
    - Bol ve rahat giysiler giyin.
    - Yüksek topuklu ayakkabı ve terlik giymeyin, topuk yüksekliği baldır kas pompa fonksiyonunu olumsuz etkiliyor. Bu konuda özellikle hamileler için tasarlanmış Shuma hamile terlikleri kullanabilirsiniz. Shuma hamile terlikleri, patentli alçak topukları, yüksek burun tasarımı ile vücudunuzun ağırlık merkezini dengeler ve vücudunuzda ki baskıyı ortadan kaldırır.
    - Hamilelik sırasında olumsuz faktörler nedeniyle genişleme eğiliminde olan toplardamarlara dışarıdan mekanik destek sağlamak amacıyla uzman önerisi ile hamileliğe özel külotlu varis çorapları giyilebilir.
    - Yatış pozisyonunuzu ayarlayın, sol yan üzerinize yatın, sırtınızı arkadan destekleyin.
    - Her fırsatta bacaklarınızı yukarı kaldırın. Özellikle dinlenirken ya da yatarken yastıkla yükseltin.
    - Oturur pozisyonda iken bacak bacak üstüne atmayın, bağdaş kurup oturmayın.
    - Sigara içmeyin.
    - Alkolden uzak durun.
    - Su ve ödem artışına sebep olmaması için tuz tüketimini azaltın.
    - Doktorunuzun yönlendirmesi ile genişlemiş kanamaya aday olan varis damarları darbeden korumak için gerekli önlemleri alın.

hamilelikte varis problemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte Varis Kabusu

Hamilelikte Varis Kabusu

hamilelikte variz Hamilelik sürecinin tetikleyici faktör olduğu varislerden korunmak için bol egzersiz öneriliyor. Varisler kısaca, bacaklarda ortaya çıkan bir damar hastalığı olarak tanımlanıyor. Ancak varisi olan pek çok hastanın ortak şikayetini, hoşa gitmeyen görüntüler oluşturuyor. Diğer şikayetler arasında akşama doğru ortaya çıkan bacaklarda dolgunluk hissi, yanmalar ve ayak bilekleri...
  2. Hamilelik de varis!!!

Hamilelik de varis!!!

gebelikte ayak yanması hamilelikte ayak yanması hamilelikte yanmasi el el ve Benim hamileliğim de bacaklarım da varis olmadı ama olabilirdi de.Ama olmasını istemem bu yüzden aşşağıda ki yazı da yazılanları dikkatle okudum ve sizinle de paylaştım.Bence siz de okuyun. Hamilelikte varislerden korunabilirsiniz Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr....
  3. Hamilelikte Varis ve Basur

Hamilelikte Varis ve Basur

hamilelikte vajinada varis gebelikte vajinada varis olurmu Hamilelik; küçük bir hayatın sizinle birlikte büyümesi…Bir canlı her şeyiyle size muhtaç,siz onu ne kadar sararsanız sarın yine daha çok sarmanıza muhtaç olacak.Hayatınızı evlilikle yeniden şekillendirirken bir de içinizde yeni bir yaşam doğuyor.Sevgili hamişlerim işte böyle bir yaşam içinde sizlere bazı sıkıntılar düşüyor.tabi...
  4. Hamilelikte bacağında varis oluşanlar

Hamilelikte bacağında varis oluşanlar

gebelikte varis,hamilelikte varis,hamilelikte varis neden olur,hamilelikte varis nasıl önlenir,gebelikte bacak varislerini önlemek için ne yapmalı,hamilelikte varis hakkında bilgiler Varis cilde yakın yüzeyel toplar damarlarda meydana gelen genişlemelere bağlı oluşur. Varis oluşumu ırsi yani ailesel olabilmektedir. Bu damarlarda genişleme olması hem görüntü olarak rahatsız edici olur hem...
  5. Hamilelikte varis neden oluşur ?

Hamilelikte varis neden oluşur ?

Gebelikte görülen en sık şikayetler den biridir varisler.Anne adayını ciddi anlamda rahatsız eden varisler gebeliği çekilmez hale getirebiliyor.Gebelik öncesi hiç varis sorununuz yoksa bile gebelikte yeni varislerin ortaya çıkması mümkün.Peki gebelikte görülen varisler neden olur,gebelikte görülen varislerin tedavisi varmıdır ? Tüm detaylar yazımızın devamın da öncesi Varis için tedavi...

Sayfayı Paylaş