gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte yapılan diyet bebeği etkilermi

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

gebelikte diyet gebelikte şeker diyeti

Selam kızlar
    bazı doktorların hastalarına diyet önerdiğini duydum ama mutlaka yernde ve sağlıklı bir diyet öneriyordur kesin
    bence herzaman doğru beslenilmeli
    [​IMG]Uygun ağırlık kazanımı bebeğin doğum ağırlığını etkileyecektir. Eğer vücut ağırlığındaki artışı uygun olmayan şekilde sınırlandırırsanız, bebeğinizin düşük doğum ağırlığı ile doğmasına, yeterli olarak gelişimini tamamlayama-masına sebep olabilirsiniz. Bebeğin 2,8 kilodan düşük ağırlıkta doğması, daha fazla ağırlıkta doğan bebeklere göre, hastalıklar açısından zayıf olmasına yol açmaktadır.
    kaynak milliyet

Hamilelikte yapılan diyet bebeği etkilermi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

Tüm gebelere gebeliğin belli haftalarında gestasyonel diabet taraması yapılır. Özellikle 35 yaş üstü, kilosu fazla olanlar ve ailede diabet hikayesi olanlara daha erken ve daha sık test yapılır. Gestasyonel diabet; gebelik sırasında salgılanan bir takım hormonların etkisiyle ortaya çıkan vücudun şekerle ilgili...
  2. cep telefonu kullanmam hamileliğimi etkilermi

cep telefonu kullanmam hamileliğimi etkilermi

Yaklaşık 10 yıldır kullanılan bu teknoloji için "canlı hücrelere hiç bir olumsuz bir etkisi yoktur" demek şu anki bilgilere göre mümkün olmamakla beraber, şu ana kadar biriken bilimsel veriler arasında insanların bu teknolojiden vazgeçmelerini gerektirecek kadar ciddi sorunlar bildirilmiş...
  3. Hamilelikte yaşanan stres bebeği etkilermi?

Hamilelikte yaşanan stres bebeği etkilermi?

gebelikte stres bebeği etkilermi,hamilelikte stres bebeği etkilermi,hamilelikte stresle nasıl baş edilir,gebelikte stres ve tedavisi hakkında bilgiler Gebelikte stres bebeği nasıl etkiler gebelikte stres bebeği etkiler mi gebelikte stres bebeğe zarar verir mi hamilelikte yaşanan stres bebeği nasıl etkiler hamilelik döneminde stresin bebeğe zararları ve hamilelikte stres nasıl önlenir...
  4. Amniyon sıvısının azalması bebeğimi etkilermi?

Amniyon sıvısının azalması bebeğimi etkilermi?

amniyon sıvısı azlığı nedir,amniyon sıvısı azlığı ne gbi sorunlar yaratır,amniyon sıvısı azlığı gelişim geriliği yaparmı,amniyon sıvısı azlığının tedavisi varmı,amniyon sıvısı hakkında bilgiler Anne karnında bebeğin rahat hareket edebileceği bir ortama ihtiyaç vardır.Bütün fetüsler en küçük hallerinden doğuma kadar olan dönemde sıvı ortam içindedirler.Bu sıvıya amniyon sıvısı denir.Amniyon...
  5. Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte oksijen tüketimi %25 kadar artar,bunda annenin vücut yüzeyinin giderek artması ve bebeğin enerji gereksinimindeki artış etkilidir.Astım, gebelikte en sık görülen sistemik kronik hastalıklardan biridir ve tüm hamilelerin %4-7'sinde görüldüğü bildirilmektedir. Hayatı tehdit edecek şiddette astım atağı ise tüm gebelerin %0. 2' de ortaya çıkar. Astım ilk kez hamilelikte ortaya...

Sayfayı Paylaş