gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelikte yararlı ve zararlı besinler neler dir?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelikte zararlı içecekler hamilelikte zararlı yiyecekler neler zararli yiyecekler meyveler Hamilelik döneminde beslenme, hem bebeğin büyüyüp olgunlaşması hem de annenin gereksinimlerinin karşılanması nedeniyle dikkat edilmesi gereken bir konudur. 9 ay boyunca karnınızdaki bebeği beslemek için fazladan enerjiye ihtiyaç duyarsınız. Hamilelikte annenin enerji, protein, mineral ve vitaminlere olan gereksinimi artar. Düzenli olarak günde 3 öğün yemek, bu yedikleri içerisinde; süt ve süt ürünleri, meyve ve sebzeler, ekmek ve tahılgiller, yüksek proteinli gıda (et, balık, yumurta, fasulye) alan bir hamile normal ve dengeli besleniyor demektir. Hamilelik döneminde bol sıvı alınmalıdır. Fazla şekerli ve unlu gıdalar yerine bol taze sebze ve meyve yenmelidir. Lif bakımından zengin yiyeceklerle beslenmeniz, hamilelik sırasında sık görülen kabızlığı önler. Sebze, meyve ve kepekli besinler lif yönünden zengindir. Hamilelikte protein gereksinimi artar, balık. et. sut ve süt ürünleri ve baklagiller protein açısından zengin olan besinlerdir. Bebeğinizin iyot ihtiyacı için iyotlu tuz kullanın. Hamilelik döneminde alkol alınmamalı, kahve ve çay gibi kafein içeren içecekler mümkün olduğu kadar az tüketilmelidir. Salam, sosis ve sucuk gibi katkı maddesi olan besinleri mümkün olduğunca az tüketin.

Hamilelikte yararlı ve zararlı besinler neler dir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zararlı bildiğiniz Yararlı Bilgiler!

Zararlı bildiğiniz Yararlı Bilgiler!

sakız patates kızartması sakiz hamilelikte sakız yutmak Benim oğlum doğduğundan bu yana bana hep kayın validem''oğlana sakın antibiyotik içirme çocuğun dişleri çıkmaz çıksada çürür''derdi:SAma ben oğlana doktor her antibiyotik verdiğinde içirdim.Çok şükür dişleri taş gibi maşallah:DEski zaman insanların düşünceleri farklı oluyor benim kaynanacığım gibi:seker:Aslında kaynanam gibi bir çok kişi...
  2. Hamilelikte Önerilen ve Önerilmeyen Besinler

Hamilelikte Önerilen ve Önerilmeyen Besinler

hamilelikte hangi besinler tüketilmeli oksitosin içeren besinler hamilelikte protein içeren peynir tüketimi Hamileyken yenilen besinlere daha bir dikkat etmek gerekir...Hamileyken bebeğe hangi besinler daha faydalı...Hangi besinler yenmeli hangi besinler yenmemeli işte cevabı :tik: Hangi gıdalar bebek için gereklidir? Protein: Gebelikte protein gereksinimi, kansızlık olmaması için artar...
  3. Hamilelikte güneşlenmek ne kadar güvenli dir?

Hamilelikte güneşlenmek ne kadar güvenli dir?

güneş kremleri bronzlaşmak zararlımı Merhaba kızlar Yazın en en sıcak günleri yaşıyoruz ve çoğumuz sık sık denize girip serinliyoruz Peki güneşleniyormusunuz?Son yıllarda güneş ışığının cilt kanserine yol açma riskini gösteren bilimsel araştırmalar ile birlikte ‘bronz ten’ artık sağlık ve güzellik göstergesi olmaktan çıkmıştır. Üstelik hamilelikte, hormonların etkisi ile güneş lekelerinin...
  4. akciğere yararlı olan besinler hangileri ?

akciğere yararlı olan besinler hangileri ?

Merhaba. Akciğerlerimle ilgili bir problem çıktı ve doktorum akciğere faydsı olan birkaç sebze saydı, onları tüketmemi istedi. Ben daha ayrıntılı bilgi istiyorum bu konuda. Akciğer için yararlı yiyecekler neler ?
  5. HAMİLELİKTE  NELER ZARARLI? NELER ZARARSIZ?

HAMİLELİKTE NELER ZARARLI? NELER ZARARSIZ?

hamilelikte neler zararlı,hamilelikte neler zararsız,hamilelikte yapılması gerekenler,hamilelikte yapılmaması gerekenler,gebelikte neler yasaktır,hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler Gebeliğin başladığı andan itibaren anne adayı için yepyeni bir dönem başlamaktadır. Artık karnında kendisinden başka bir de bebek taşımaktadır ve her hareketinde onu da düşünmek zorundadır....

Sayfayı Paylaş