gebe
  1. ayşeg

ayşeg Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hamilemiyim? değilim peki neden adet olmuyorum ?

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında ayşeg tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaşlar , forum sitelerini uzun süredir takip ediyorum. doktorlardan bir çare bulamadım ve benim gibi durumda olan arkadaşlar vardır diye paylaşmak istedim. 3 aydır evliyim . ve evlendiğmiz gece adet oldum. o günden beridir hiç adet olmadım.
    yaklaşık 1.5 ay önce doktora gittiğimde kist var dediler adet söktürücü ilaç verdiler gene adet olmadım. buarada gebelik testi negatif çıktı.
    daha sonra ultrason kontrolunde kistin kayboldugu ortaya çıktı. doktor yumurtlama dönemindesin 15 gün içinde adet olursun dedi. 1 ay geçti halen kanamam yok. 1 haftadır adet belirtisi yaşıyorum. kasıklarımda agrılar ve özel bölgede yanma var. ayrıca bel ağrısı yasıyorum.
    ayağa kalktıgımda kasıgımda çekilme hissediyorum.buarada korunmuyoruz.
    yardımlarınızı bekliyorum....

hamilemiyim? değilim peki neden adet olmuyorum ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peki İnsan Nimet Değil mi?

Peki İnsan Nimet Değil mi?

Peki İnsan Nimet Değil mi? Profesör Üstün Dökmen, Hayvan dergisinde yayimlanan röportajinda, "Yere düsen ekmegin üstüne basan insan görmedim ama yere düsen insani tekmeleyen çok kisi gördüm" diyor... Saygili olmaktaki kusurlarimizi söyle anlatiyor: - Birbirimize saygili olma konusunda 3 tip temel hatamiz var... Avrupa'da yasayan vatandasimiz, orada yerlere çöp atmiyor ama...
  2. Adet oldum hamilemiyim

Adet oldum hamilemiyim

Adet oldum hamilemiyim Adet oldum hamile kalırmıyım Adet oldum hamile olabilirmiyim Hamilelik için çalışmalar yapan ve regl olduktan sonra bile bu soruları kendine yöneltenlerden misiniz ? O zaman bu konuyla lakalı ( ki evet kabul ediyorum tüm kadınlar evet der çünkü ) sizlere bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle lütfen aşağıda başlıkları bulunan daha önceden açılmış konularımızı...
  3. 15 gündür adet olmuyorum acaba ben HAMİLEMİYİM???

15 gündür adet olmuyorum acaba ben HAMİLEMİYİM???

MERHABA , BU GÜN 15 GÜN OLDU ADETİM GEÇİKELİ 5. GÜN KAN TESTİ YAPTIM ÇIKMADI.DÜN EVDE TEST YAPTIM YİNE BİŞİ YOK İLK DEFA BU KADAR GEÇİYOR. ARA ARA KASIKLARIM VE BELİM FECİ ŞELİKDE AĞRIYOR. BAZEN ADET OLDUM DİYİYORUM AMA YİNE BİŞİ YOK. ÇILDIRMAK ÜZEREYİM. HARARET BASIYO SÜREKLİ HEMİLEDE DEGİLİM NE OLDU BANA FİKRİ OLAN VARMI ACİLLLLL
  4. Adet olmuyorum nedeni nedir?

Adet olmuyorum nedeni nedir?

Amenore, bir veya daha fazla adet dönemi boyunca adet görememe durumudur. İki çeşit Amenore vardır. Birincisi, 16 yaşına kadar adet görmemiş olan genç kızlarda görülür. Buna “primer Amenore” de denir. İkincisi ise, düzenli olarak adet gördüğü halde belli sebeplerden dolayı en az üç adet dönemini kaçırmış olan kadınlarda görülür. Buna da “sekonder Amenore” de denir. Amenore’nin en yaygın...
  5. Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Kadın aylık kanamaları yumurtalıklarda büyüyen yumurtanın bir fonksiyonudur. Yumurtayı büyüten hipofiz bezinden salgılanan FSH hormonudur. Yumurta yeterince büyünce ve salgıladığı kadınlık hormonu (estrojen) yeterince yükselince hipofiz bezinden gelen LH hormonu uyarısıyla çatlar ve yumurta tüpe geçer. Yumurtanın yumurtalıkta kalan kabuğu (corpus luteum) progesteron hormonu salgılar. 14 gün...

Sayfayı Paylaş