Hamilemiyim ki?

SheKheRbiShe

Yeni Üye
Üye
Hamilemiyim ki?
bugün adet günüm adet günümü unuttum günüm geçti hamilemiyim rüyada gebelik testinin pozitif çıkması
merhaba arkadaşlar, 1 yıllık evliyim ve eşimle 3 aydır korunmuyoruz.

bu ay adet günüm 7 gün geçti ve sanki her an adet olacakmış gibi sancılarım var ha bugün ha yarın olacağım derken baktım yok birşey, gittim eczaneden test aldım ama ben hamilemiyim diye değilde hani eğer değilsem doktora gidiyim adet gecikmemin nedenini öğreniyim diye...testi yaptım ve pozitif çıktı üstelik çizgiler çok belirgin, hala şoktayım hiç beklemiyordum.çünkü diğer ay kaç test yaptığımı bile hatırlamıyorum ve bu ay umursamak istemedim psikolojim bozuluyor diye.çift çizgiyi görüncede çok şaşırdım.

sormak istediğimse şu :
idrar testinin pozitif çıkması kesin gebelik midir? yoksa kan testi de yaptırmam gerekir mi?

Tebrik ederimmmm :)

idrar testinde çıktıysa kan testinde de çıkar... içini rahatlatmak için bence kan testi de yaptır. ben öyle yapmıştım. kan testinde değeri görünce ancak inanmıştım :)

bu ay adet günüm 7 gün geçti ve sanki her an adet olacakmış gibi sancılarım var ha bugün ha yarın olacağım derken baktım yok birşey, gittim eczaneden test aldım ama ben hamilemiyim diye değilde hani eğer değilsem doktora gidiyim adet gecikmemin nedenini öğreniyim diye...testi yaptım ve pozitif çıktı üstelik çizgiler çok belirgin, hala şoktayım hiç beklemiyordum.çünkü diğer ay kaç test yaptığımı bile hatırlamıyorum ve bu ay umursamak istemedim psikolojim bozuluyor diye.çift çizgiyi görüncede çok şaşırdım.

sormak istediğimse şu :
idrar testinin pozitif çıkması kesin gebelik midir? yoksa kan testi de yaptırmam gerekir mi?
gözünaydın canım tebrikler kan testi de yaptır için rahatlasın ama hamilesin aynı durumu bende yaşadım çünkü test elimde donakaldığımı sonra bi daha ve bi daha test yaptığımı sonra yine inanmayıp dr.a gittiğimi biliyorum:D idrar testinde yüzde 1 yanılma payı var demek ki kanındaki gebelik hormonu belli bi seviyeye ulaşmış ki idrar testinde de görebiliyosun sonucu o testler çok hassas çünkü allah kucağına almayı da nasip etsin...

sormak istediğimse şu :

eğer adet görmediysen pozitif cıkması kesin gebeliktir..tam kesinleştirmek içinde kan testi yaptırmalısın..belirtilerin varmıydı??...
tebrikler..

Teşekkürler kızlar :) bugün kan testi yaptırdım ancak sağlık ocağında yaptırdığım için sonuçlar yarın çıkıcak..Doktorum kesin hamile olduğumu kan testine gerek bile kalmadığını ancak HCG seviyesini öğrenmek için yapmak gerektiğini söyledi.Gebelik kaydım yapıldı, tansiyonum ölçüldü kilom kaydedildi, yarın tam kan vereceğim ve vücudumdaki mineral vitamin eksikliğine göre doktorum bir beslenme çizelgesi hazırlayacak..Kendimi öyle bir döngünün içinde buldum ki beklemediğim bir anda hamileliğimi öğrenmemin şokuna doktorun hamileymişim gibi davranması eklenince çok garip oldum :) Allahım isteyen herekese nasip etsin inşallah...

bu arada uyku isteği, çok hafif bulantı, ince belimde ağrı, göğüslerimde şişlik ve hassaslık belirtilerim var...

hamilemiyim

merhaba arkadaslar sıze bırsey soracam cvbını alrsam sevınecem benim 3 gun adetıme geçıktı ama ara ara sançım var ve gögüslerıme dokunamıyrm cok agrıyo bırde beyaz akıntım var acaba hamişmiyim sızce neden oluyo agrılarım

merhaba arkadaslar sıze bırsey soracam cvbını alrsam sevınecem benim 3 gun adetıme geçıktı ama ara ara sançım var ve gögüslerıme dokunamıyrm cok agrıyo bırde beyaz akıntım var acaba hamişmiyim sızce neden oluyo agrılarım

Merhabalar,

Adetiniz gecikti ise tabiki hamile olabilirsiniz. Lütfen BETAHCG kan testi yaptırınız.

merabalar ben 6 aylık evliyim ve evlenmeden önce adetim cok düzensizdi.evlendikten sonra 35 günde bir olmaya başladım ve hiç korunmadım en son 16 eylülde adet oldum hamilemiyim diye test yaptırdım ama idrar testi negatif çıktı ayın 23 ünde kan testi yaptırdım yanı benim döngüme göre 2 gün geçince hcg de 0.05 çıktı.merak ettiğim nezaman kesin sonuç çıkar hamile olup olmadığımla ilgili ayrıca adetliymisim gibi Karnım ve belim ağrıyor ve kasiklarimda ağrı oluyo birisi yardimci olabilirmi lütfen

Geri