Hamileyim ama adet oluyorum neden?

Uzman SühaN

Administrator
Hamileyim ama adet oluyorum neden?
Erken Hamilelik döneminde olan bir kadında kanama veya lekelenme olabilmektedir..
Bu kanama ve lekelenmeler bazen adet dönemiyle karıştırılabilir. Kadınların Yaklaşık Dörtte Birinde Bu kanama ve lekelenmeler görülebiliyor. Ancak şiddetli ve aşırı kanamalar normal olmayan kanamalardır ve doktor tedavisi gerektirir. Gebeliğinin farkında olmayan bir kadın bu tür kanama ve lekelenmeleri adet görme gibi algılayabilir. Genelde gebeliğin erken dönemlerinde görülen bu kanama ve lekelenmeler halk arasında Hamileyken kanama oldu olgusuna götürebiliyor.

9.jpg

DAHA KAPSAMLI GÜNCEL BİLGİLER İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN LİNKİ ZİYARET EDİNİZ.

Gebelikte adet olunur mu ?

Şimdiye kadar hamileyken adet kanamasının olduğunu çok kez duymuşsunuzdur.Ancak Hamileyken adet kanaması olmanız söz konusu değildir. Hamilelikte kadın vücudu HCG üretmeye başlar, bu hormon sayesinde kadında yumurta üretimi durur ve adet döngüsü son bulur. Ancak bu durum hamilelikte kanama olmayacağı anlamına gelmez. Kanaması olan kadınlarda “ben hem hamileydim hem de adet oldum” gibi bilgiler vererek yanlış anlaşılmalara sebep olurlar.

Hamileyken Kanama ve Lekelenme Neden olur ?

Aşılama Sonucu Kanama veya Lekelenme – Sperm tarafından döllenen yumurta rahim duvarına tutunur ve bu tutunma sırasında rahim duvarında zedelenmelere sebep olabilir. Döllenen yumurtalar rahim duvarında bulunan astarın içine geçer ve bu sırada bu astarda yırtılmalara sebep olarak kanamaya neden olurlar. Adet döneminden yaklasık 1 hafta önce bir kadın hafif bir lekelenme fark edebilir.. Aşılama kanaması genellikle açık kahverengi, pembe, kırmızı veya lekelenme seklinde ama yine de ağır geçebilir. Bu makul adet dönemiyle ya da erken adet dönemiyle dönemde karıştırılabilir.
Dış gebelik – Ektopik Hamilelik belirtilerinde vajinal kanamalar vardır. Bir ektopik gebelik bir süre benzer vajinal kanamalara neden olabilir. Diğer belirtileri ise karın ağrısı (genellikle tek taraflı), rektal basıncı, bulantı, baş dönmesi ve omuz ağrısı sayılabilir.

Düşükle – Gebeliklerin yaklaşık% 20-30′u düşükle sonlanır. Kanama veya lekelenme düşüğün erken bir belirtisi olabilir. Kanama ya da hamilelik sırasında lekelenme her kadının sağlıklı bir gebelik geçiriyor anlamına gelmez ama endişeye de düşülmemelidir. Bir düşük genellikle ağır kanamalı lekelenme ile başlar. Eğer kanamanız var ve hamile iseniz, doktorunuza danışmalısınız.

Geri