gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya..

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

gebelikte sigara,gebelikte sigara içimi,

Hamilesiniz ama sigaradan da vazgeçemiyorsunuz dimi zararlı olduğunu bildiğiniz halde size bırakamam gibi geliyor.Gebelik döneminde sigara kullanımına kimi doktorlar şiddetle karşı çıkarken kimiside günde 3 taneye kadar izin verebiliyor.

Sigara içme alışkanlığı olan anne adaylarında çeşitli normal dışı durumlar meydana gelmekte ve bu risklerde artış gözlenmektedir.

O yüzdenki meleklerim bence bu minik yavrularımıza daha karnımızdayken zarar vermeyelim.
    sigara içmeye devam eden anne adaylarında şu riskler ortaya çıkabilir dikkat edelim:

1.düşük riski oluşabilir
    2.erken doğum tehdidi ve erken doğum riski artar.
    3.su kesesinin erken açılması riski artar
    4.düşük doğum tartılı bebek doğurma riski artar.
    5.gebelikte kanama riski
    6.bebeğin anne karnında ölme riski artar
    7.solunum problemleri nedeniyle doğumun ikinci evresinde etkili ıkınamama ve buna bağlı vakum ve sezeryanla doğum riski artar.

8.loğusalık döneminde süt miktarında azalma olabilir ve ayrıca sütünüzün besleyici etkiside azalır.

İşte sevgili anne adayları bunları artık öğrendiniz Sigara içmek yada içmemek artık sizin elinizde.

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ah ah bende kızıma hamişken içtimdii aslında bırakmıştımm ama bi olaya stres oldum içtim keşke içmeseydimmm kızım doğduğunda bi kaç gün sonra rahatsızlandı buhar fala verildii sigaradan diye düşünüyorumm

şükür şimdi bıraktım içmiyorumm ne olursa olsun hamişler sigara içmeyinnn:11::sigarayok:

hatiss bunu beğendi.
  3. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Cemoşş cok geçmiş olsunn..Evet hamişş anneler içmeyin sakın sigara zararlı kötü bi alışkanlık hee gerçi bende kullanıom ama henüz hamile diilim:)Anne olunca içmem bende kıyamam ki bebeğime ben..

Hamileyim Ama Sigaradan Vazgeçemiyorum Diyen Melekler Buraya.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

gebeyken adet görülürmü,gebekeyken kan gelmesi, Gebelikte Adet Görülür mü? diyen melekler bu konu tam size göre çünkü bazen gebe olduğumuzu öğrendiğimizde yada gebelik dönemindeyken bir takım kanamalar yaşarız ve bu durum bizi korkutabilir.Peki bu kanamaları neden yaşarıs acaba gercektende gebelik döneminde adet oluyormuyuz işte bunun cevabı burada. Bazen hastalar hamile kaldıktan...
  2. Gebeyim Ama Aldığım Kilolar Normal mi Diyen Melekler Burayaa

Gebeyim Ama Aldığım Kilolar Normal mi Diyen Melekler Burayaa

hamilelikte kaç kilo alınmalı,hamilelikte kaç kilo alınır, Hamiş anneler gebelikte kaç kilo aldınız ve normal düzeylerde mi kilo alıyorsunuz merak ediyorsanız bu konu tam size göre. Hamilelikte ideal kilosunda olan kişiler için 9 yada 12 kilo arasında alınması gerekir. Ama anne adayı zayıf ise 16 kiloya kadar alınması gerektiği uzmanlar tarafından söyleniyor. Şayet ki anne adayı kilolu...
  3. hamileyim ama çok terliyorum diyenler buraya

hamileyim ama çok terliyorum diyenler buraya

terlemeye karşı kürler ter kokusu nasıl önlenir Selam kızlar hemen hemen tüm hamileler terlemeden şikayet ediyor vucut hamilelik sırsında daha fala kan ve vucut sıvısı üretiyor ve bu duurumda terleme ortaya çıkabiliyor rahatsız ve bunaltıcı birşey olamkla beraber ,katlanmaktan başkada çaremiz yok anneliğin zorlukları :)
  4. Hamileyken Bilgisayar Kullanmak Zararlı mıdır Diyen Melekler Buraya

Hamileyken Bilgisayar Kullanmak Zararlı mıdır Diyen Melekler Buraya

gebelikte bilgisayar kullanımı,gebelikte bilgisayar zararlı mı, Bilgisayar artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında geliyor ve hemen her evde artık bir bilgisayar bulunuyor şimdi asıl merak edilen gebelik döneminde bilgisayar kullanmak sakıncalı mı yada bebeğime bir zarar verir mi korkusudur şimdi konumuza göz atalım detaylarıyla öğrenelim; Günümüzde bilgisayar hayatımızın her noktasında yer...
  5. Anne  Olmak İstiyorum Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim Diyen Melekler Buraya

Anne Olmak İstiyorum Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim Diyen Melekler Buraya

ne kadar zamanda hamile kalınır,ne kadar zamanda hamile kalabilirim, Melekler şuan belkide bir takım planlar içindesiniz ve artık anne olmanın zamanı geldi diye düşünüyor olabilirsiniz.Acaba hamile kalmayı planladıktan ne kadar sonra gebe kalabiliriz bunu pek çoğunuz merak ediyordur.Önemli olan bu gibi durumlarda uygun zamanı kollamaktır şimdi konumuza göz atalım detaylarıyla öğrenelim;...

Sayfayı Paylaş