gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.522
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim bacaklarım şişiyor nedeni nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte bacak neden şişer,hamilelikte bacak neden şişer,hamilelik döneminde bacak şişmesi ,gebelikte bacak şişmesi nasıl önlenir,hamilelikte bacak ağrı,hamilelikte bacak ağrısı ve şişmeye ne iyi gelir,gebelikte bacak ağrısı ve şişme hakkında bilgiler b.jpg

Hamilelik döneminde ağrıyan ve şişmiş bacaklarınızın size yük olmasını istemiyorsanız bu egzersizleri ihmal etmeyin.

Hamilelik döneminde ağrıyan ve şişmiş bacaklarınızın size yük olmasını istemiyorsanız bu egzersizleri ihmal etmeyin.

1- Olduğunuz yerde 50’ye kadar sayarak yürüyün. Bacaklardaki kan dolaşımını artırmak için bu önemli.

2- Önce sağ yana sağ ayak ile adım alıp sonra sol ayağınızı yanına getirin; ardından sol yana sol ayakla adım alıp sağ ayağınızı yanına getirin. Yana açtığınız her adımı bir sayın ve 50’ye kadar devam edin.

3- Ellerinizi belinize koyun. Bir sağ ayak ile bir sol ayak ile öne doğru bir adım alın, dizinizi bükün ve ardından aşağı doğru hafif esneyin-geri çekin. Bu hareket sırasında ağırlığınızı bacaklarınıza dengeli verin. 20 tekrar.

4- Bir sandalyeden yardım alın. Arkasına geçin. Ayak parmak uçlarınızı dışarıyı gösterecek şekilde bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz fazla açın. Dik durun ve dizlerinizi dışarıyı gösterecek şekilde aşağı doğru esneyip doğrulun. 20 tekrar.

5- Sırtınızı bir duvara dayayıp destek alın. Yavaş yavaş dizlerinizi büküp kalçanızı aşağı doğru indirin. Bacaklarınızdaki kasılmayı hissettiğiniz an 20’ye kadar sayıp tekrar doğrulun. Bunu 2 kez tekrarlayın.

6- Sandalyeden tutunun. Bir bacağınızı ayak parmaklarınız gergin bir şekilde öne doğru uzatın. 10’a kadar sayıp çekin. Sonra diğeri ile hareketi tekrarlayın. Her iki bacağa 5’er kez tekrar yapın bırakın.

Hamileyim bacaklarım şişiyor nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğimin bacağı titriyor nedeni nedir?

Bebeğimin bacağı titriyor nedeni nedir?

bebeklerde bacak titremesi neden olur,bebeklerin bcağı neden titrer,bebeklerde bacak titremesinin nedenleri,bebeklerde bacak titremesi hakkında bilgiler Bebekler dünyaya gelmelerinden itibaren farklı şekillerde hareketler yapmakta ve bu hareketler özellikle bebeğin ailesi tarafından dikkatle izlenmektedir. Vücudun çeşitli bölge meydana gelen istemli ya da istemsiz bazı hareketler...
  2. Bebeğimin Gögüsü Şişiyor Nedeni Ne Olabilir?

Bebeğimin Gögüsü Şişiyor Nedeni Ne Olabilir?

bebeklerde gögüs şişmesi nedir,bebeklerde gögüs şişmesinin nedenleri,bebeklerde gögüs şişmesi neden olur,bebeklerde gögüs şişmesi hakkında bilgiler Yenidoğan Bebeklerde meme şişmesi sık görülen bir durumdur. Bunun sebebi, gebelik süresince bebeğin anne tarafından salgılanan hormonlara, göbek bağı nedeniyle maruz kalmasıdır. Anne tarafından salgılanan Kadın hormonları bebeğe...
  3. Bacağım uyuşuyor nedeni nedir?

Bacağım uyuşuyor nedeni nedir?

bacak uyuşması neden olur,bacak uyuşmasının nedenleri,bacak uyuşmasının sebepleri,bacak uyuşmasının tedavisi,bacak uyuşması hakkında bilgiler Bel omurları arasında bulunan ve disk adı verilen yapının fıtıklaşarak kalça ve bacağa giden sinir köklerine bası yapmasıdır. Tedavisinde istirahata ve kas gevşetici ilaçlara rağmen hastanın şikayetleri devam ediyorsa fizik tedavi...
  4. Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

1 yıllık ( 35 yaş üzerinde iseniz , Ailede erken menopoz var ise bu süre 6 aydır !) düzenli birlikteliğe rağmen gebelik oluşmuyorsa işe nedenini araştırarak başlamak gerekir. Nedenini anlamadan sorun çözümü mümkün değildir. Bir çiftte birden fazla sorun olabilir. Bu nedenle tedaviye başlamadan tüm olasılıklar gözden geçirilmelidir. Tedaviye başlandıktan sonra, tedaviden sonuç alamadıgımız...
  5. Ellerim sürekli şişiyor nedeni nedir?

Ellerim sürekli şişiyor nedeni nedir?

Sebebine bağlı olarak ellerdeki şişme çabuk geçen ya da uzun süre devam eden bir şikayet olabilir. Örneğin egzersiz yaparken ya da egzersiz sonrası eller kısa süreliğine şişebilir. Aksine el şişmesi kronikleşmiş, sürekli hale gelmişse ya da zamanla şişme artıyorsa bu durum genellikle kireçlenme gibi iltihaplı bir soruna bağlıdır. Bu durumda en iyisi ilk olarak bir dahiliye uzmanına başvurmak...

Sayfayı Paylaş