gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Hamileyim Bebeğimin ilk Hareketlerini Hissediyorum Diyenler Buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

bebeğin ilk hareketleri,bebeğin ilk hareketleri ne zaman hissedilir, Melekler bebeğinizin ilk hareketlerini hissetmeye başladınız mı? o an neler hissettiniz sizin için çok güzel bir duygu olsa gerek..Çünkü artık içinizde bir canın hayat bulduğunu hissetmeye başladınız ve o sizin yavrunuz.Allah herkese yaşatsın bu duyguyu inş.

Bebeğinizin hareketlerini hissetmek, gebeliğinizde yaşayacağınız en hoşunuza gidecek şeydir. Sizi en çok üzecek şey de doğal olarak, hareketlerin kaybolmasıdır. İçinizde yeni bir yaşamın filizlenip boy attığını, pozitif bir gebelik testi veya karnınızın büyümesinden, bebek kalp atımlarından bile daha fazla gösteren en önemli şey bebeğinizin hareketleridir.

Bebeğin hareketlerinin yedinci haftada başlamasına karşın, bu anne tarafından fark edilmez. Hareketlerini veya “canlandığını” 14. ile 26. haftalar arası herhangi bir dönemde, genellikle de 18. ile 22. haftalar arasında hissedebilirsiniz. Daha önce bebek sahibi olmuş bir kadın, sıklıkla bebeğin hareketlerini daha önce fark eder; çünkü nasıl bir hareket bekleyeceğini biliyordur. Doğal ki, zayıf bir kadın da şişman bir kadına göre bebeğin hareketlerini daha erken fark eder.

Bazen son tahmini doğum tarihi yanlış hesaplandığından, bebek hareketleri geç hissedilmiş olabilir.

Hiç kimse ilk kez anne olduğunu bilmenin nasıl bir şey hissettirdiğini tam olarak söyleyemez, yüz gebe kadın ilk bebek hareketlerini yüz farkı şekilde betimleyebilir. En çok tanımlanan tanımlar “karında bir kanat çırpınma hareketi” ve “kanımda bir kelebek gibi” şeklindedir. Daha erken bebek hareketleri de “çarpma veya dirsek atma”, “seğirme”, “guruldama”, “birisinin karna vurması”, “kabarcık patlaması”, “kıvranma” , “çok güzel bir parka tepe taklak yürümeye başlamak gibi” diye de tanımlanır. İlk bebek hareketi genellikle yanlış bir şekilde açlık ve gaz ağrısı zannedilir. Hatta bir kadın, “Bluzumda bir böcek geziniyor zannettim, fakat sonradan bunun bebeğimin hareketi olduğunu fark ettim” diye anlamıştır.

Hamileyim Bebeğimin ilk Hareketlerini Hissediyorum Diyenler Buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinizin ilk hareketini ne zaman hissedersiniz

bebeğinizin ilk hareketini ne zaman hissedersiniz

anne bebeğin hareketlerini ne zaman hisseder bebeğimi ne zaman hissederim bebeğimin hareketlerini hissederim bebeğin anne kalp atışlarını hisseder Hamileliğin belki de en zevkli kısmı karnınızdaki bebeğin hareket etttiğini hissetmek ve onun canlı bir varlık olarak gelişimini sürdürdüğünü bu sayede bilmektir. Bebeğin ilk hareketlerini hissetmek tüm anneleri heyecanlandıran keyifli bir olaydır....
  2. Bebeğin anne karnındaki hareketlerini bilmek istiyorum diyenler

Bebeğin anne karnındaki hareketlerini bilmek istiyorum diyenler

Bebeğin anne karnındaki hareketleri bebek ne zaman baş aşağı döner bebek anne karnında nezaman hareket eder Anne olacağınız kesinleştikten sonraki haftalardan itibaren anne adayları bebeğinin hareketlerini hissetmek için büyük bir heyecan duymaya başlarlar. Daha önce hamilelik yaşayan kişiler ikinci gebelikte bebeğinin hareketlerini daha erken hissetmeye başlarken, bu durum ilk kez anne...
  3. hamileyim ve saçım dökülüyor diyenler buraya

hamileyim ve saçım dökülüyor diyenler buraya

saç bakımı saç dökülmesini engelleyen bitkiler merhaba kızlar, benimde hamileliğimde baya saçım dökülüyordu ama panik yok bu hormanların deişmesinden dolayı görünen normal bir doğum hatta doğum sonrasında bayağı bir süre devamediyor ama benim saçım herzaman dökülür sadece gebeliğe bağlı değil diyorsanız bu konuya dikkat etmeniz ve bir uzmana danışmanız lazım
  4. Bebeğinizin Hareketlerini İlk Ne Zaman Hissettiniz?

Bebeğinizin Hareketlerini İlk Ne Zaman Hissettiniz?

Hadi bakalım bebek bekleyen meleklerimiz ya da daha önce anne olmuş meleklerimiz, bebeğinizin hareketini ilk kez ne zaman hissettiniz? Belki yumuk yumuk elleri, belki ayakları ? İçinizde büyürken kıpırdanma başladığı ilk zamanlar ne zaman? Taze anne adaylarına da bir fikir olur bu bilgiler :)
  5. İlk Bebek hareketleri ne zaman başlayacak

İlk Bebek hareketleri ne zaman başlayacak

bebek hareketleri ne zaman başlar,anne karnında bebeğin hareketleri ne zaman başlar,anne karnında bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir,anne karnında bebeğin hareketleri hakkında bilgiler Anne karnındaki bebekler hareket ettikçe gelişirler.Bebek hareketleri anneler için çok büyük bir mutluluktur. Çünkü hareket ne kadar fazla olursa o kadar anne bir sorun olmayacağını düşünür. Gebelik...

Sayfayı Paylaş