Hamileyim kusmam yok bu normalmidir?

Uzman SühaN

Administrator
Hamileyim kusmam yok bu normalmidir?
hamilelikte kusma olmaması ,gebelikte kusmanın olmaması normalmi,hamilelikte bulantı yaşamayanlar,hamilelikte kusma sorunu olmayanlar,gebelikte kusma ve bulantının olmaması hakkında bilgiler

gg.jpg

Gebelik belirtilerinden biri olan kusma sorununu her hamile bayan yaşamaz.

soru : Ben 9 haftalık hamileyim hiç mide bulantı ve kusma şikayetim yok sadece arada sancım oluyor etrafımdaki herkes hamileliğin bu döneminde aşırı mide bulantısı çektiğini söylüyor bir sıkıntı mı var acaba merak ediyorum.

Cevap: Anne adayları gebelik döneminde hiç mide bulantısı ve kusma olmadığı zaman gebelikte bir problem mi var diye düşünürler.gebelik döneminde bazı kadınlarda hiç mide bulantısı ve kusma olmayabilir bu durum bebekle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Hamile kadınların büyük bir bölümünde bulantı ve kusma görülür.Bulantı ve kusma vücudunuzun artan hormonların bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bulantı ve kusma hamileliğin ilk belirtilerinden biridir ve genellikle gebeliğin 6. haftası civarında başlar.Ve hamileliğin 12. haftasından sonra bulantı şikayeti azalır. Sabah bulantısı anne adayı ve bebek için zararlı değildir.Hiç yemek yiyemeyecek veya yediğiniz her şeyi kusuyorsanız doktorunuza başvurmanızda fayda var.

Geri