gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamileyim nasıl banyo yapmalıyım

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hamileyim ne yapmalıyım
    GEBELİKTE BANYO
    Yirmi otuz yıl önce hekimlerin çoğu küvetteki kirli suyun vajinadan rahme[​IMG] çıkacağına ve enfeksiyona neden olacağına inanıyordu. Daha fazla araştırma yapmak gerekli olsa bugün hekimler zorlanmadıkça suyun vajinaya girmediğine inanıyorlar; bu durumda banyo suyundan enfeksiyon kapma kaygısı da yersiz. Vajinaya su kaçsa bile rahim ağzında rahme girişi engelleyen sümüksü tıkaç bebeği çevreleyen zarları, suyu ve bebeğin kendisini enfeksiyonlardan korur. Buna dayanarak çoğu doktor normal gebeliklerde su kesesi yırtılıncaya dek banyoya izin vermektedir. Doğum başlayana dek duş yapmaya izin vardır.
    Bununla birlikte, duş ve banyo tümüyle risksiz değildir; özellikle de son ayda kayıp düşme olasılığı fazlayken. Böyle bir kazayı önlemek için küvete dikkatli girin, zeminin kaymasını engellemek için önlem alın ve mümkünse küvete girip çıkarken size yardım edecek birini bulun.

hamileyim nasıl banyo yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

hamile kalmak istemiyorum gebe kalmak istiyorum hamile istiyorum erkek çocuğa için ne yapmalı için ne yapmalıyım Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Ama "Artık bebek sahibi olmanın zamanı geldi diyorsanız fazla vakit kaybetmeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op....
  2. Sağlığınız İçin Nasıl Banyo Yapmalısınız?

Sağlığınız İçin Nasıl Banyo Yapmalısınız?

banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenler, banyo nasıl yapılmalı, banyo yaparken Sevgili melekler, aşağıda sizlere vereceğimiz öneriler sayesinde banyo yaparken son derece rahatlayacak ve sağlıklı bir şekilde banyonuzu yapacaksınız. İşte sağlığınız için önemli öneriler.... - Küvete koyacağınız su ne çok sıcak ne çok soğuk olmalıdır. 37 derece ısıdaki su tam kıvamıdır. Su çok sıcak...
  3. Nasıl hamile kalırım?

Nasıl hamile kalırım?

Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir. Uygun zaman Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması...
  4. Bebek isteyenler için öneriler

Bebek isteyenler için öneriler

Bazı çiftler çok istedikleri halde çocuk sahibi olamadıklarından yakınır ve ne yapmaları gerektiğini öğrenmeye çalışırlar. Eğer eşinizle karar verdiniz ve çocuk istiyorsanız öncelikle yumurtlama günlerini ve hesaplamayı bilmelisiniz. Gebelik için en uygun zaman, yumurtlamanın olduğu gün ve bu günden beş gün öncesidir. Kadında yumurtlama günü regl döngüsünden(=regl’nin ilk günüyle bir sonraki...
  5. Daha çabuk hamile kalabilmek için neler yapmalıyız?

Daha çabuk hamile kalabilmek için neler yapmalıyız?

Hamile kalma konusunda bir çok çift günümüzde sıkıntı yaşıyor.Bazen sağlık sorunları sebebiyle olsa da bazen de başka nedenlerden dolayı bebek sahibi olmak konusunda sıkıntı yaşıyor.Peki gebe kalmak için neler yapabiliriz? Bebek sahibi olma konusunda birçok çift sıkıntı yaşıyor.Bu sıkıntıların çoğu sağlık sebeplerinden kaynaklansa da,bazen de farklı sebeplerden dolayı çocuk sahibi olma...

Sayfayı Paylaş