gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim sürekli yorgunum ne yapabilirim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte yorgunluğa ne iyi gelir,gebelikte yorgunluk için ne yapmalı,gebelikte yorgunluk neden olur,gebelikte yorgunluk hakkında bilgiler
    y.jpg

Gebelikte yorgunluk , kansızlığa bağlı alabileceği gibi genellikle hiç bir neden bulunmaz.Gebelik döneminde çoğu anne adayının ortak şikayetidir.
    Bu konuda öncelikle şikayetinizi doktorunuza bildirerek kansızlık veya başka bir nedeni varsa buna yönelik demir hapları gibi tedaviler verilecektir.
    Gebelik döneminde çalışan anne adayları veya ev işi yapan kadınlar hamilelik öncesine nazaran çok çabuk yorulabilirler.
    Gebelikte Yorgunluk konusunda yapılabilecekler
    Demir ve protein açısından zengin besinler tüketin:Yorgunluk demir eksikliği anemisinin belirtisi olabilir.Beslenme düzeninizi değiştirmek fayda sağlayacaktır.Kırmızı et , tavuk , balık , yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllı gevrek ve hamur işleri , fasulye , kuruyemiş tercih edin.Yorgunlukla savaşan besinler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.
    Kısa ve sık molalar verin:Gebelik döneminde çalışıyorsanız veya ev işi yapıyorsanız fırsat buldukça dinlenmeye zaman ayırın.
    Düzenli olarak egzersiz yapın:Düzenli olarak fiziksel aktivite yapmak enerji düzeyinizi arttıracaktır.Her gün yarım saat yürümek gibi ölçülü egzersizler yapmak, kendinizi daha enerjik hissetmenize yardımcı olur.
    Yardım isteyin:Yapmanız gereken ev işlerinde eşinizden ve aile bireylerinizden yardım isteyin.Hamilelik ve varsa diğer çocuk bakımları ve ev işleri sizin için çok ağır gelebilir.
    Erken Yatın:Geceleyin 7 ila 9 saat uyumayı hedefleyin.Gebeliğinizin son dönemlerinde sol tarafınıza yatmak bebeğe giden kan akışını arttırır ve şişmeleri önler.Bacaklarınızın arasına ve belinizin altına yastık koymak sizi daha da rahat ettirir.Bunun yanında fırsat bulursanız öğleden sonra yapacağınız bir şekerleme sizi çok rahatlatabilir.

Hamileyim sürekli yorgunum ne yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sürekli ''yorgumum''demekde yoruyor

Sürekli ''yorgumum''demekde yoruyor

Melişlerim sürekli yorgunmu hissediyorsunuz kendinizi işte nedenleri:) Yorgunluğun demir eksikliği vitamin_mineral takviyesine ihtiyaç duyulması gibi birçok nedeni var.Bazen kan değerleri normal olan ve fiziksel bir hastalığı bulunmayan kişilerin da yorgunluktan şikayet ettliklerini görüyoruz.Özellikle masa başı işlerle ugraşmak ve bilgisayar başından kalkmamak kişinin tüm enerjisini aldığı...
  2. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  3. Hamileyim midem bulanıyor ne yapabilirim?

Hamileyim midem bulanıyor ne yapabilirim?

hamilelikte mide bulantısı,gebelikte mide bulantısı,hamilelikte bulantıya ne iyi gelir ,gebelikte bulantıya ne iyi gelir,hamilelikte mide bulantısı hakkında bilgiler Yanlız değilsiniz. Hamileliğin ilk haftalarında tüm anne adaylarının yaklaşık % 75 - % 80'ininde mide bulantısı görülür. hamilelik döneminde hormonların yükselmesi, kokulara karşı hassasiyetin artması, midenin daha fazla asit...
  4. Hamileyim aşırı yorgunum nedeni nedir?

Hamileyim aşırı yorgunum nedeni nedir?

gebelikte yorgunluk sebepleri,gebelikte yorgunluğun nedenleri,hamilelikte yorgunluk neden olur,hamilelikte yorgunluk nasıl geçer,hamilelikte yorgunluk ve bitkinlik hakkında bilgiler Gebeliğin özellikle başlarında oluşan bulantı ve kusmaların nedeni; Gebelik ile artmış olan bazı hormonların sindirim sisteminde oluşturduğu değişikliklerdir. Bazı kokular, yiyecekler, kahve, koyu çay, ani...
  5. Hamileyim çok yorgunum ne yapmalıyım?

Hamileyim çok yorgunum ne yapmalıyım?

gebelikte yorgunluk,gebelikte halsizlik,gebelikte yorgunluğa ne iyi gelir,gebelikte yorgunluk sebepleri,gebelikte yorgunluğa iyi gelicek öneriler Gebelikte yorgunluk , kansızlığa bağlı alabileceği gibi genellikle hiç bir neden bulunmaz.Gebelik döneminde çoğu anne adayının ortak şikayetidir. Bu konuda öncelikle şikayetinizi doktorunuza bildirerek kansızlık veya başka bir nedeni varsa buna...

Sayfayı Paylaş