gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamileyim ve bir kedim var bebeğe zararı olurmu ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Evde kedi besliyorum ve gbe olduğumu öğrendim.Şu durumda kedinin bebeğime bir zararı olurmu nelere dikkat etmeliyim ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kedinin dışkısıyla gebeler temas etmemeliler. BU temas toksoplazma enfeksiyonunu almanıza sebep olabilir ve bu bebeğinize zarar verebilir. Kedinin ışkısını ve kumunu evde gebe olmayan kişiler temizlemeli. Kediye dokunduktan sonra ellerinizi sabunla iyice yıkamalısınız.

hamileyim ve bir kedim var bebeğe zararı olurmu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kedim var ve bebek istiyorum.

kedim var ve bebek istiyorum.

hamilelikte kedi tüyü 2 buçuk yıldır bir kedimiz var ve eşimle onu inanılmaz seviyoruz.2 ay öncesine kadar bebek fikrimiz yoktu ama 2 aydır bebek istiyoruz ve kedimiz bizi çok düşündürüyor. Aslında ona çok iyi bakıyoruz aşıları ve bakımına çok özen gösteriyoruz. Ondan ayrılmayı kesinlikle düşünemiyorum ama evde kedisi olupta aynı zamanda bebeği olanlar yada hamile olanlar varsa deneyimlerini...
  2. Diyabetim var hamileyim bebeğime zararı olurmu?

Diyabetim var hamileyim bebeğime zararı olurmu?

gebelikte diyabet,gebelikte diyabet belirtileri,gebelikte diyabetin zararları,gebelikte diyabet bebeğe zarar verirmi,gebelikte diyabet hakkında bilgiler Gebeliğinden önce kan şekeri hiç yüksek saptanmamış gebelerin hamilelik esnasında kan şeker seviyelerinin yüksek saptanması hali “gestasyonel diyabet” yani “gebelik diyabeti” olarak adlandırılmaktadır. Son araştırmalara göre...
  3. Hamileyim yere düştüm bebeğime bir şey olurmu?

Hamileyim yere düştüm bebeğime bir şey olurmu?

hamilelikte düşme,hamilelikte çarpma,hamilelikte olası kazalar,gebelikte olası kazalar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgiler Gebelik sırasında düşmek anne adaylarında büyük bir kaygıya neden olur ama unutmayalım ki bedeniniz büyümekte olan bebeğinizi korumak için tasarlanmıştır.Başınıza gelen kaza sizde ciddi bir hasar bırakacak kadar kötü değilse bebeğinize zarar veremez. Rahmin...
  4. Hamileyim diyet yapsam zararı olurmu?

Hamileyim diyet yapsam zararı olurmu?

hamilelikte diyet yapılırmı,hamilelikte diyet yapmak zararlımıdır,hamilelikte diyet yapmak sakıncalımıdır,gebelikte diyet yapılırmı,gebelikte diyet hakkında bilgiler Hamilelik döneminde diyet yapılması, diyet programı veya diyet listesi uygulanması genellikle önerilmez. İdeal olan hamilelik düşünen bir kadının gebe kalmadan önce normal kilosuna ulaşmak için diyet ve egzersiz yapmasıdır....
  5. Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

Gebelikte sigara tüketimi bebek ve gebelik üzerine son derecede olumsuz etkilere sahiptir. Gebeliklerinde sigara içen gebelerde; Eken doğum eylemi Amnion suyunun erken gelmesi (erken membran ruptürü) Bebeğin rahim içinde gelişme geriliği (intrauterin gelişme geriliği) Bebeğin anne rahminde ani ölümü (intrauterin exitus) Gebelik zehirlenmesi (preeklampsi) Hipertansiyon Plasentanın doğum...

Sayfayı Paylaş