gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.523
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim yere düştüm bebeğime bir şey olurmu?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelikte düşme,hamilelikte çarpma,hamilelikte olası kazalar,gebelikte olası kazalar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgiler Gebelik sırasında düşmek anne adaylarında büyük bir kaygıya neden olur ama unutmayalım ki bedeniniz büyümekte olan bebeğinizi korumak için tasarlanmıştır.Başınıza gelen kaza sizde ciddi bir hasar bırakacak kadar kötü değilse bebeğinize zarar veremez.
    Rahmin güçlü kaslardan oluşan duvarı bebeğinizi güvenle koruyacak kadar kalındır.Amniyotik sıvı da adeta bir yastık işlevi görür.Bunun yanında hamileliğin ilk haftalarında rahim leğen kemiğinin arkasına saklanır ki bu da bebeğinizin daha korunaklı olduğu anlamına gelir.Gebeliğin ilk aylarında oldu da düşerseniz bebeğiniz olukça güvenli bir ortamdadır.

hh.jpg

Rahmin korunaklı olmasına karşın yaklaşık 24 haftadan sonra yüzüstü düşmeler veya karın boşluğuna gelen bir darbe komplikasyona neden olabilir ve muahakkak doktora başvurmalısınız.
    Bir düşmeden sonra bebeğinizin sağlığıyla ilgili endişeleriniz olursa , rahatlamak için doktorunuza başvurun.Aşağıdakiler olduğu durumlarda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurun:

►Düşme sonucunda ağrı ve kanama olursa ya da doğrudan karnınıza darbe alırsanız,

►Vajinal kanama veya amniyotik sıvı sızması varsa,

►Karnınızda , rahminizde ya da leğen kemiğinizde şiddetli ağrı ya da hassasiyet varsa,

►Rahim kasılmaları oluyorsa, Bebeğinizin hareketlerinde azalma hissederseniz.
    Doktora başvurduğunuzda doktorunuz her şeyin yolunda gittiğini garantiye almak için bir takım tahliller isteyebilir.

Hamileyim yere düştüm bebeğime bir şey olurmu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2 aylık bebeğim kolkuttan yere düştü :(

2 aylık bebeğim kolkuttan yere düştü :(

bebeğim düştü bebeğim koltuktan düştü ya kızlar birşey diyeceğim size belki bana çok kızacıksınız bebeğim dün koltuktan düştü 2 aylık daha kuzum nasıl oldu anlıyamadım herzamanki gibi yastığın üstüne yüz üstü koydum o ara mutfağa su içmeye gittim geldimki yere düşmüş yüz üstü ağlıyor korkudan öyle dona kaldım kımıldayıpta hemen alamadım kucağıma ağlamaya başladım allahtan eli yüzünün...
  2. hamileyim ve bir kedim var bebeğe zararı olurmu ?

hamileyim ve bir kedim var bebeğe zararı olurmu ?

Merhaba.Evde kedi besliyorum ve gbe olduğumu öğrendim.Şu durumda kedinin bebeğime bir zararı olurmu nelere dikkat etmeliyim ?
  3. Hamile bir bayan adet olurmu?

Hamile bir bayan adet olurmu?

hamile kadın adet görürmü,gebe kadın adet olurmu,hamilelikte adet olunurmu,hamileyken adet olunurmu,gebelikte adet kanaması olurmu,gebelik ve kanama hakkında bilgiler Halk arasında "üstüne adet gördüğü" için hamileliğini geç fark ettiğini söyleyenlere şahit oluruz. Peki, bir kadının hamile olduğu halde adet kanamasına benzer bir kanama yaşaması mümkün müdür? Halk arasında...
  4. Diyabetim var hamileyim bebeğime zararı olurmu?

Diyabetim var hamileyim bebeğime zararı olurmu?

gebelikte diyabet,gebelikte diyabet belirtileri,gebelikte diyabetin zararları,gebelikte diyabet bebeğe zarar verirmi,gebelikte diyabet hakkında bilgiler Gebeliğinden önce kan şekeri hiç yüksek saptanmamış gebelerin hamilelik esnasında kan şeker seviyelerinin yüksek saptanması hali “gestasyonel diyabet” yani “gebelik diyabeti” olarak adlandırılmaktadır. Son araştırmalara göre...
  5. Hamileyken tekrar hamile kalınırmı?

Hamileyken tekrar hamile kalınırmı?

Hamile bir kadının gebelik sırasında tekrar gebe kalmasına engel olan bir çok neden vardır. Örneğin bir gebelik oluştuktan sonra kadında yumurtlama durur, ayrıca rahim ağzında müköz bir tıkaç oluşur ve bu da spermlerin rahim içerisine girmesini engeller. Bu yüzden gebelikten korunmanın en iyi yöntemi gebe kalmaktır diye espirili bir söz söylenir. Ancak çok nadir rastlanan bazı olgular...

Sayfayı Paylaş