gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyim yüz üstü uyuyabilirmiyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelikte yüz üstü uyunurmu,hamileler yüz üstü uyurmu,hamilelikte yüz üstü uyumak sakıncalımı,gebelikte yüz üstü uyumak zararlımı,gebelikte uyku pozisyonları hakkında bilgiler

yy.jpeg

Gebeliğin ikinci üç ayında sıkça karşı*laşılan şikayetler nelerdir ?
    -Mide yanmaları
    -Bacak krampları
    -Sırt ağrıları
    -Ellerde uyuşmalar
    -Uykusuzluk
    -Hazımsızlık ve kabızlık şikayetlerinde artma
    -Cilt çadakları ve cilt renginde koyu*laşma.

Gebeler, bebek hareketlerini en erken ne zaman hisseder ?
    Gebeler bebek hareketlerini, ilk gebelikle*rinde, genellikle 5. ayda fark etmeye baş*larlar. Daha sonra gebelik sayısı arttıkça daha erken aylarda da hissedebilirler.

Gebelikte rahat uyuma şekli nasıl olmalıdır ?
    Gebeliğin ilerleyen aylarında gebeler yatakta uyurken giderek rahatsız olmaya başlar*lar. Bu rahatsızlıkları azaltmak için yumuşak yastıklardan faydalanabilir.
    Gebeler için en uygun yatış pozisyonu, yan yatıştır. Özellikle son aylarda sol yan yatış önerilir. Bu sırada başın altına 2-3 yastık, bacakların arasına bir yastık ve ihti*yaca göre kollar arasına ve sırta bir yastık yerleştirilebilir.
    Gebelikte kesinlikle yüzüstü yatış yasaklanır.

Gebelikte mide yanmaları neden olur ?
    Mide yanmaları; bü*yüyen rahmin mideyi yu*karı doğru itmesiyle mide ile yemek borusu arasın*daki kapak sisteminin bo*zulması sonucu, mide asi*dinin yemek borusuna kaçması sebebiyle ortaya çıkar. Bu yüzden gebelerin az-az ve sık-sık beslenmeleri,gece 2-3 yastıkla uyumaları gibi önlemler tavsiye edilir. Gebelikte bu yanmalara kar*şı güvenle kullanılan bazı ilaçlarla tedavi sağlanabilir.

Hamileyim yüz üstü uyuyabilirmiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. üs

üs

Askeri üs güven, hava üssü haber, deniz üssü ise kısmettir.
  2. üsteki

üsteki

üsteki üyeyi tahmin edin nasıl biri sinirlimi güzelmi çocugu varmı evlimi hadi bakim bekliyim (dipno:kızlar konu tekrarımı bilmiyorum öyleyse haber verin lütfen):):):):):):)
  3. Hamileyim yüzümde kahverengi lekeler var bu normalmi?

Hamileyim yüzümde kahverengi lekeler var bu normalmi?

gebelik lekesi nedir,hamilelik lekesi nedir,hamileyken yüzde neden leke olur,gebelikte yüzde neden leke olur,hamilelikte kahverengi lekeler nasıl geçer,gebelikte cilt rengi sorunları hakkında bilgiler Gebelik maskesi yani hamilelik süresinde ciltte meydana gelen pigmentasyon artışı birçok kadında karşılaşılan bir durum olmaktadır. Yüzde meydana gelen bu koyu lekeler genellikle doğum...
  4. mantar yüzünden hamile kalamiyorum :(

mantar yüzünden hamile kalamiyorum :(

merhabalar arkadaşlar. ben 4 aydır evliyim ve ilk günden itibaren bebek istediğimiz için hiç korunmadık. fakat bende mantar varmış.bu yüzden hamile kalamıyormuşum. bi çok ilaç kullandim ama geçmedi. bu ay doktorumu değiştirdim ve bana yeni ilaçlar verdi bunları kullan geçer mantarın biseyin kalmaz dedi. ilacları bu ay kullandm ama henüz bitmediler yani kullanmaya devam ediyorum. fakat son 4 5...

Sayfayı Paylaş