gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamileyken grip olunca ne yapmalı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar 27 haftalık hamileyim ve grip le birlikte faranjitte oldum çok şükür. Dayanamayarak doktora gittim kbb ye doktorun verdiği ilaçları kullandığımda bebeğime zararı olur mu Doktor bişey olmaz dedi ama ben bunu yinede doktoruma sorayım mı ne yapayım ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Doktorunuz gebe olduğunuzu bildiğini göre mutlaka ona uygun ilaç vermiştir, doktorunuza güvenin. Bunun yanında forumumuzda bulunan Gebelikte Grip ve Çözümleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

hamileyken grip olunca ne yapmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilesiniz ve üstelik birde grip oldunuz:(

hamilesiniz ve üstelik birde grip oldunuz:(

Sonbaharın gelmesi yanlızca sıcak yaz günlerinin ve tatilin sona erdiğini göstermekle kalmaz. Sonbahar değişken hava sıcaklıkları ile birlikte aynı zamanda kış hastalıkları olan grip ve soğuk algınlığı sezonunun da habercisidir. Normal zamanlarda bile çok rahatsızlık verici olan bu durum hamilelikte hem daha çok sıkıntı yaratır hem de anne adaylarının bebekleri açısından endişelenmesine neden...
  2. Gripten korunmak için neler yapmalıyız ?

Gripten korunmak için neler yapmalıyız ?

gripten korunmak için ne yapmalıyız,gripten nasıl korunurum,gripten korunmak için neler yapabilirim,gripten korunmanın püf noktaları,gripten korunmak iiçin basit yöntemler,gripten korunma hakkında bilgiler Ani ısı değişiklikleri halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluğa neden oluyor. Bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açan bu sorunlar; grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalığı...
  3. Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

hamilelikte grip,hamilelikte grip belirtileri,hamilelikte gribe ne iyi gelir,hamilelikte grip tedavisi,hamilelikte ilaç kullanma hakkında bilgiler Hamilelik döneminde gribe dikkat etmek gerekir. Halk arasında 'hamilelikte ilaç kullanılmaz!' hurafesi istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun,...
  4. Hamileyim allerji oldum ne yapmalıyım?

Hamileyim allerji oldum ne yapmalıyım?

Alerjik hastalıklar kendini ciltte kızarıklık, kabarma ve kaşıntı (atopik dermatit, egzema, ürtiker ve anjiyoödem), gözlerde batma ve sulanma (alerjik konjunktivit) burunda salgı artışı, kaşıntı, tıkanıklık (alerjik rinit ), akciğerlerde nefes darlığı atakları (alerjik astım) veya sindirim sisteminde ishal, bulantı, kusma, iştahsızlık (gıda alerjileri) şeklinde gösterebilirler. Belirtilerin...
  5. Gebelikte grip olanlar ne yapmalı?

Gebelikte grip olanlar ne yapmalı?

Grip aşısı için en uygun dönem Ekim-Kasım aylarıdır. Aşı, kas içi enjeksiyon olarak koldan yapılır. Grip aşısı gebeliğin her döneminde güvenli olsa da, ilk üç ay çok gerekli olmadıkça ilaç kullanımından kaçınmak ve aşının bu dönemin sonunda yaptırılması daha uygundur. Grip aşısı canlı virüs içermediğinden gebelikte kullanılmasının da bir sakıncası yoktur. Grip aşısı aynı zamanda emziren...

Sayfayı Paylaş