gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

hamileyken hamile kalınır mı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

hamilelik süreci nasıl gelişir
    hamilelik nasıl oluşur Bugun bana komik gelen bir haber okudum ve açıkcası çokta şaşırdım
    insan hamileyken hamile kalırmı diye ve uzmanımız bu konuda cevap vermiş

Prof. Dr. Recai Pabuçcu, merak edilen bu sorunun cevabını verdi.

"Normalde insan neslinde gebelik oluştuktan sonra bunun üzerine gebelik oluşmaz. Sebebi ise kadınlarda üreme sisteminin her ay bir yumurta gelişmesine uygun olması ve gebelik oluştuktan sonra yumurtalıklarda yumurta gelişimindeki duraksamadır. Ancak literatürde çok nadir bu tür gebelikler bildirilmektedir. Bu durum iki şekilde ortaya çıkabilir. Birincisi çok nadiren aynı ay iki yumurtanın gelişmesi ve bir tanesinin daha sonra döllenmesi (süperfekundasyon), ikincisi ise kadın gebe kaldıktan sonraki aylarda başka bir yumurta ile döllenme olmasıdır

allah korusun diyorum :)

hamileyken hamile kalınır mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zevk suyu ile hamile kalınır mı ?

zevk suyu ile hamile kalınır mı ?

Arkadaşlarım selamlar acaba şunu merak ediyorum ben. Zevk suyu ile hamile kalınır mı böyle bir durum var mı çok korkuyorum :S
  2. zevk suyu ile hamile kalınır mı ?

zevk suyu ile hamile kalınır mı ?

Merhabalar arkadaşlarım herkese selamlar acaba ele bulaşan zevk sıvısı, suyu ile hamile kalma durumu nedir. Erkek arkadaşımla birlikte olduk içime boşalmadı ama bu erkeklerdeki meni öncesi gelen zevk suyusu ile hamile kalma riski nedir bana bilgi verir misiniz ?
  3. Adetliyken adetten önce hamile kalınır mı

Adetliyken adetten önce hamile kalınır mı

Arkadaşlarım ben adetliyken eşimle birlikte olduk 2 çocuğum var hamile kalmak istemiyorum acaba adetliyken hamile kalınır mı bu mümkün mü bana lütfen bilimsel yazılar yazın birde gerçekleri söyleyin :Z
  4. Vajina üstüne boşalınca hamile kalınır mı?

Vajina üstüne boşalınca hamile kalınır mı?

vajinanın dışına boşalınca hamile kalınırmı,vajina etrafına boşalınca hamile kalınırmı,vajinadan uzak yere boşalınca hamile kalnırmı hakkında bilgiler Kadınların en çok sordugu sorulardan biride vijana üstüne boşalınca hamile kalınırmı . kadınların korkulu ruyası haline gelen bu sorun bazı kadınların ilişkiden sonra hamile kalmak istemez sizlere kadın dogum doktorlarından ve bu konuda ısrarla...
  5. Yumurtlama gününde kesin hamile kalınır mı?

Yumurtlama gününde kesin hamile kalınır mı?

Kızlar merhaba aranızda yeniyim. Çok acil birşey sormam lazım. 5 ekimde regl oldum 11 ekimde bitti. Ve 12 ekimde nişanlımla beraber olduk. Toplam geçen ay 4 5 kere beraber olduk. 1 kasımda tekrar adet oldum 7 kasımda bitti ve 8 kasımda yine beraber olduk ve korunmadık. Yani hiçbir şekilde. 1 haftadır inanılmaz mide bulantısı yaşıyorum. Geçen aydan hamile kalma ihtimalim varmı sizce adet oldum...

Sayfayı Paylaş