gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

hamileyken işten çıkartılanlar buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

işten çıkarılma hamile hakları

merhaba kızlar
    hamile kaldığınızda bir çok işyeri burun kıvırmış inanıyorum hatta işten çıkarmalar bile olabiliyor
    oysaki haklarımızı bilirsek bunlar olmaz

bu durum 4857 sayılı İş Kanunu’nun 18/d bendinde de açıkça düzenlenmiş ve “Irk, renk, cinsiyet, medeni hal, aile yükümlülükleri, hamilelik, doğum, din, siyasi görüş ve benzeri nedenler” in geçerli bir fesih sebebi olmayacağı düzenlenmiştir.

Özetlemek gerekirse, yalnızca hamilelik iznini kullanmaktan kaynaklı bir işçinin iş akdinin feshedilmesinde hukuka uygunluk bulunmamakta olup iş hukuku mevzuatımız uyarınca doğum izinleri işverene temin etmesi gereken bir yükümlülük şeklinde düzenlenmiştir.

hamileyken işten çıkartılanlar buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. işte asabi astrolog burada

işte asabi astrolog burada

asabi astrolog 20 nisan koç mu boğa mı evet sevgili melekler burçlarınızın asabiyetini bi bakınız...... Sabırsız Koç 21 Mart-20 Nisan Ateşle oynamayın Sizin bu aşırı, kökten kıskançlığınız dolayısıyla kan kusturduğunuz çevre adına konuşuyorum. Yeter artık, titreyip kendinize gelin. Sizin ekstrem kariyer planlarınız yüzünden bir sürü insan harap oldu. Eğer böyle devam ederseniz, sizinle...
  2. Hamileysen abiyelerin burada!!

Hamileysen abiyelerin burada!!

Minik bebeğine hamile olman şık olmana engel değil çok güzel görünmen için işte birkaç abiye.
  3. Hamile etekleri burada!!

Hamile etekleri burada!!

hamile etekleri hamilelik etekleri hamile eteği hamilelik etekler Hamileler için etek giyme zevkinden mahrum olmamaları için bunları beğendik.
  4. Kilolu hamile kalanlar buraya

Kilolu hamile kalanlar buraya

kilolu olmak kilolu hamile kaldım Kilolu hamile kalan arkadaşlar kaç kilo ile hamile kaldınız?
  5. Hamile kalmak isteyenler buraya

Hamile kalmak isteyenler buraya

Arkadaşlar biz 8 aylık evliyiz ve artık bir bebeğimiz olmasına karar verdik... Son regl tarihim 13 ocak bakalım bu heyecanlı süreç ne kadar sürecek.. Benim gibi karar veren melekler buraya gelim bu bekleyişi hep birlikte yaşayalım ve sorularımızın yanıtlarını hep birlikte bulalım...

Sayfayı Paylaş