gebe
  1. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

hamileyken kaplica ya hitmek

Konu, 'Gebelik' kısmında mavi_kelebek tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaslar size ben birsey sorucaktim yaklasik iki haftadie gebelik dusunuyoruz ama ben kaplicaya gitmeyi planliyodum rahatsizsim biraz kisin zorluk cekmemek icin gitsrm acsba gebelige zararri olurmu veya gebeysem dusuk tehlikesi varmidir benim gibi olan varmi Tessekurler simdiden

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    http://www.meleklermekani.com/threads/gebelikte-hamama-gitmek-sakincali-mi.241306/
    Forumda bu konuyu buldum mavi :) Bunun yanında aşağıdaki makaleden de faydalanabilirsin..;)

"Yüksek sıcaklık değerleri özellikle bebeğin organ gelişiminin devam ettiği ilk 3 aylık dönemde teratojen yani sakatlık yaratabilecek etkilere sahiptir. Bebek gelişimi üzerindeki bu olumsuz etki azalmakla birlikte ikinci ve üçüncü üçaylık dönemde de devam etmektedir.

Hamile bir kadının vücut sıcaklığını arttıracak hertürlü eylem anne karınındaki bebek üzerinde potansiyel zararlara sahiptir. Benzer şekilde gebelik sırasında ateşin kontrolsüz yükselmesi de bebeğe zararlı olabilir.

Hamilelikte sauna önerilmemesinin tek nedeni bebek üzerindeki teratojen etki değildir. Hamilelik sırasında kadının kan hacmi artar. Sıcaklık olduğunda vücut terleme yolu ile ısı kaybetmek amacı ile cilde yakın damarlarda genişleme yaratarak kan akımının buralara yönelmesini sağlar. Bu durumda anne adayının beynine giden kan azalcağından ani bayılmalar olabilir. Yine aynı nedenlerle bu dönemde bebeğe giden kan miktarında da azalma olabilir."

3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

Tessekkur ederim titanim ben yinede kadin dogum dr sorayim cook tessekurler

TİTAN bunu beğendi.
hamileyken kaplica ya hitmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar bnde hamile kalmak istiyorum ya

Kızlar bnde hamile kalmak istiyorum ya

hamile kalmak istiyorum hamile kalmak istiyorum slm aranıza yeni katıldım umarım burada birbirimize her konuda yardımcı oluruz adet günüm yarın acaba test yapsam çıkarmı meraktan çatlıcam
  2. Klomen yada Gonaphene ile Hamile Kalan var mı

Klomen yada Gonaphene ile Hamile Kalan var mı

Arkadaşlarım selamlar bende uzun yıllardır bebek bekliyorum doktorumun verdiği iki ilaçla hamile kalmaya çalışıyorum. Aranızda klomen ve gonaphene ile hamile kalanlar varmı paylaşabilirmisiniz lütfen
  3. Hamile olduğunu nasıl anlarsın yada nasıl anlarım kızlar

Hamile olduğunu nasıl anlarsın yada nasıl anlarım kızlar

Kızlar başından hamilelik geçmiş kişiler. Tam olarak hamile olduğunu nasıl anlarsın, ne zaman anlarsın bunu tam olarak herkeste " evet bu benim belirtim herkeste vardı herkes bunu hisettiyse hamiledir " diyebileceğiniz belirtileri benimle paylaşabilir misiniz. Yani belkide test diyeceksiniz de ben o süreci yaşamak istiyorum tam olarak belirtiler neler nasıl anlarım ? Tşk ediyorum
  4. hamile kalmak için 70 000 ya varis

hamile kalmak için 70 000 ya varis

kızlar bir dua grubunda tanık oldum 70000 tane ya varis çekiyoalr şimdiye kadr 50 üstünde hamiş var sizlerde çekmek isterseniz birlikte çekelim herkes ismini yazsın liste yapalım sırayla çekelim herşey bir vesile böyle toplulukları arasanız bulamazsınız herkes birbiri için çıkar gözetmedn kar zarar ilşkisi olmadn çekicek kiminin duası demişler
  5. Hamile ya da emzirenseniz oruç tutmayın!

Hamile ya da emzirenseniz oruç tutmayın!

HAMİLE YA DA EMZİRENSENİZ ORUÇ TUTMAYIN! Hamile ve emziren annelerin oruç tutmasını anne ve bebek sağlığı açısından riskler oluşturması nedeniyle ne din, ne de tıp önermemesine rağmen, günümüzde hala birçok anne adayı ve emziren kadın oruç tutmak konusunda ısrar etmekte… Anadolu Sağlık Merkezi doktorlarından hamilelik ve emzirme dönemlerinde oruç konusundaki en son...

Sayfayı Paylaş