gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamileyken oje sürülmez mi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben duyduğuma göre hamileyken oje sürmek zararlıymış var mı bunun doğruluk payı, gebeliğimin bu zamana kadar ki bölümünde hep sürdüm, sorun olur mu ya :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Gebelik normal zamanlarda olduğundan çok daha dikkatli olunması gereken bir dönem. Bu dönemde sadece kendinizi değil bebeğinizi de düşünerek hareket etmelisiniz.

Anne karnındaki bebek annenin tüm yiyp içtiklerinden etkilendiği gibi daha pek çok aktivitesinden de direk olarak etkileniyor. Bu zamana kadar gebelikte saç boyamanın zararalarını hepimiz duyduk. Ancak bu kez çok daha tehlikeli bir araştırma sonucu ile karşı karşıyayız.

Araştırmalara göre gebelikte oje sürmek bebeğin sağlığına çok zarar veriyor. Örneğin bebek için Oje çıkarmaya yarayan aseton gibi kimyasalların üretiminde kullanılan ve Güney Amerika'ya özgü Tulu ağacından elde edilen, renksiz ve berrak bir madde olan tolürene maruz kalmak aralarında zihinsel gelişim sorunlarında bulunduğu doğum kusurlarına neden olabiliyor.

Eğer bebeğinizi tüm zaraalı etkenlerden koruyup, onun sağlıklı gelişimine destek olmak istiyorsanız hamilelikte oje, aseton gibi kimyasal madde içeren kozmetik ürünlerinden uzak durun.

hamileyken oje sürülmez mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamile miyim?

Hamile miyim?

Merhaba. 3 gün önce hiç ağrım olmadan bi kanama yaşadım, regl olabilirim diye düşündüm ancak yalnizca 4 5 saat sürdü. Yerleşme kanamasından çok korktum. Psikolojik olarak bu beni çok etkiledi ve dün akşam gebelik testi uyguladım, testi ilk 10 dk gözümün önünden hic ayirmadim, yalnızca kontrol penceresinde çizgi oluştu. Sevindim testi kutusuna kaldırıp çantama koydum. 5 dakikanin yeterli...
  2. Hamile miyim

Hamile miyim

0.2-1 hafta:5-50 1-2 hafta:50-500 2-3 hafta:100-5000 3-4 hafta:5000-10000 4-5 hafta:10000-50000 5-6. Hafta:10000-100000 6-8 hafta:15000-200000 8-12 hafta: 10000-100000 Negatif:0.5-5.0 Yazıyor. Fakat bir hafta içinde üç kez evde idrar testi yaptırdım üçü de pozitif çıktı. Yardımcı olur musunuz ? Lütfen .
  3. Hamile miyim?

Hamile miyim?

Merhaba, arkadaşlar yaklaşık 11-12 gün önce sevgilimle ön sevişme sırasında sürtünme yoluyla birlikte oluyorduk, anal böle ile o bölge arasında bir yerde boşaldı, o esnada bendede zevk akıntısı vardı, arkadaşımın ise tam olarak nereye boşaldığından emin değiliz. Ama anal bölge olması ihtimalı yüksek çünkü o esnada o bölgede hafif acı hissetmiştim. Şimdi asıl soru şu, Regl dönemime 8 gün var,...
  4. hamile miyim?

hamile miyim?

Merhaba arkadaşlar , Umarım soruma cevap bulabilirim. Benimle aynı sorunu yaşayanlar illa ki vardır. Adetime 3 gün varken pembe iki üç damla lekelenme ve kahve rengi leke oldu. Sonra kesildi. 3 gün sonra adet dönemimin başladı ve ara ara pembe lekeler geliyor. Umutlanmalı mıyım ? bilemiyorum. test almaya da korkuyorum. Doktora gitmiştim herhangi bir problemimin olmadığını söylemişti.
  5. Hamile miyim

Hamile miyim

SLM annisler yeniyim burda ay reglm 15 gün geçti belirtilerde var sizce test yaptirsam cikarmi ilk hamileligimde 2 ay boyunca adet olmadım kan testi `2 ay sonra belli etti hamile olduğumu

Sayfayı Paylaş