gebe
  1. Ayşen Ulu

Ayşen Ulu Forum Okuru

Hamileyken Serophene İçmiş Olabilirim

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Ayşen Ulu tarafından paylaşıldı.

Merhaba, 3 senelik evliyim, evliliğimizin başından beri korunmuyorum, hamile kalamayınca doktora başvurduk 1 sene önce, eşime ve bana gerekli tüm testler yapıldı ancak gebeliğe engel olabilecek hiçbir sorun bulunamadı. Sonuç olarak doktor yumurta sayısını ve oluşumunu güçlendirmek için serophene tedavisine başladı. 3 ay deneyeceğiz olmazsa sonrasında aşılama deneriz dedi. İlk ay serophene kullandım ve tam günümde adet gördüm ama kahve rengi lekelenme şeklinde başladı sonra çok az geldi ve sadece 2 gün sürdü. Ben adet oldum ama bu az adet kanamasının ilacın etkisiyle olduğunu düşündüm, yine de içimde bir şüpheye idrar testi yaptım negatif çıktı. Gönül rahatlığıyla 2.ay serophene ilacımı içmeye başladım. Dr'un önerdiği ilişki günlerinde eşim seyehate çıktı ilacı boşuna içmiş oldum, tedavinin 2.ayı boşa gitti, ilk ay da tutmadı zaten diye üzülürken, ilginç birşey oldu. 2. ay adetim 3 gün gecikti. Şu an korku içindeyim, ya ben ilk ay hamileyken üstüne gördüysem ve 2. serophene'i hamileyken içmişsem. İçinde hamilelikte kesinlikle kullanılmamalıdır yazıyor. Gebelik testi yaptırmaya da korkuyorum. Hamile olmadığımı öğrenmekten bıktım ama bu kez de hamile olduğumu öğrenmek istemiyorum çünkü ilaç kullanımı yüzünden onu aldırmak zorunda kalmaktan korkuyorum. Benim yerimde siz olsanız napardınız?

2. cananpatrm

cananpatrm Forum Okuru

Selamlar vallahi ne denir bioemiyorum ama bence hamile degilsindir. Yazdiklatini sonuna kadar okudum hayatim hemen senin yerindr olsam kosa kosa hastaneye gider kan testi yaptirirdim hemde hic düşünmeden.Bence vakit kaybetme ve test yaptir bu arada bu konuyu takio educem lütfen sonucu konuya yaz

Hamileyken Serophene İçmiş Olabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile olabilir miyim ? YARDIMM...

hamile olabilir miyim ? YARDIMM...

slm arkadaşlar ben neredeyse 1 yıldır evliyim ve bebiş istiyorum ama malesef bi şey yok şimdilik bugün regl günümdü hala birşey yok :) ve iki üç gündür baş ağrım ve bugün el parmaklarım uyuşuyor iştahımda az normale göre ama bben hemen test yapmak istemiyorum yardım edin hamiş olabilir miyim sizce... :)
  2. Hamile Kalmış Olabilir miyim?

Hamile Kalmış Olabilir miyim?

Son adet 25 Haziran 5 Temmuz'da sürtünme yolu ile ilişkim oldu.ilişki için 16 ve 22 Temmuz tarihlerinde kanda bhcg yaptırdım sonucları 2.0 ve 0.10 çıktı.şimdi bu durumda kesin olarak gebelik yok diyebilir miyiz?bu tarihten sonra gebelik oluşabilir mi?hala adet olmadım çok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim
  3. hamile olabilir miyim kizlar

hamile olabilir miyim kizlar

Merhaba arkadaşlar . Şuan spralle korunuyorum. 15 gun oldu adetin biteli ve daha 15 gün var adet olmama . Göğüsleri büyüdü ve acayip ağrıyor ayrıca pembe akinti geldi bugün. Karşımda da segirme tarzı kımildamalar var . Acaba hamilemiyim spralimde var ama korkuyorum DHA oğlum 14 aylık yardım edin kizlar
  4. Sizce hamile olabilir miyim ?

Sizce hamile olabilir miyim ?

Merhaba .. Aranıza yeni katıldım. Yardimci olursaniz sevinirim .Evliyim bebegimiz olsun istiyoruz artık. son adet günüm 10 nisan . Bugün 13 mayıs . Gecikmem var mi sizce ? Ve idrar testinde gebelik negatif . Ama gecikme yaşadığımı düşünüyorum. Kan testi de daha yaptırmak istemiyorum heveslenip gebe yok diye tedirgin oluyorum ne yapmaliyim sizce hamile olabilir miyim ?
  5. Hala hamile olabilir miyim?

Hala hamile olabilir miyim?

Kizlar merhaba.. Adetime bir hafta var kan testi yaptirdim negatif cikti .. Hala umitlenebilir miyim sizce

Sayfayı Paylaş