Hamileyken Tekrar Hamile Kalınır mı Diye Merak Eden Melekler Buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

 1. hamileyken hamile kalmak,hamileyken hamile kalınır mı,


  Arkadaşlar bazen gebeyken çok merak edenler olabilir hamileyken tekrar hamile kalınabilinir mi diye işte bunun cevabı burada ben bir defasında böyle bir durumu haberlerde dinlemiştim şimdi sizlere o haberden bir alıntı yapacağım ve sonrasında konumuza döneceğim aslında çok az rastlanan bir durum ama bazen bu tip olaylar olabiliyor işte haberimiz;

  ABD’DE tıp dünyasını şaşırtan bir hamilelik yaşanıyor. Arkansaslı Julia Grovenberg kocası Todd’dan hamile kaldı. Üç aylık hamilelik sürecinin sonunda doktora gitti. Amacı bebeğinin cinsiyetini öğrenmekti. Ancak doktorlar ultrasonda bir yerine iki bebek görünce hayrete düştü. Çünkü Julia’nın karnında taşıdığı bebekler ikiz değildi. Aralarında 3 ay var. Yani Julia kız bebeğine hamile kaldıktan sonra rahminde yeniden yumurta oluşmuş ve bir daha hamile kalmıştı. Tıp dünyasını şok eden ve “süperfetasyon” adı verilen bu durumun daha önce dünya üzerinde 10 kez yaşandığı ortaya çıktı. Hamileyken hamile kalma ihtimali on milyonda bir olarak hesaplanıyor. Biri 6 aylık diğeri de beş buçuk aylık olan bebeklerin sağlık durumu iyi.

  [​IMG]

  Buda bebeklerin dünyaya gelmiş hali.


  Evet şimdi konumuza geri dönelim demek ki bu tip olaylar nadirde olsa yaşanabiliyor hamileyken nadirde olsa tekrar hamile kalınabiliyor  Hamile kadınların akıllarına en çok takılan sorulardan biridir “Hamileyken hamile kalınabilir mi?” Prof. Dr. Recai Pabuçcu, merak edilen bu sorunun cevabını verdi.


  "Normalde insan neslinde gebelik oluştuktan sonra bunun üzerine gebelik oluşmaz. Sebebi ise kadınlarda üreme sisteminin her ay bir yumurta gelişmesine uygun olması ve gebelik oluştuktan sonra yumurtalıklarda yumurta gelişimindeki duraksamadır. Ancak literatürde çok nadir bu tür gebelikler bildirilmektedir. Bu durum iki şekilde ortaya çıkabilir. Birincisi çok nadiren aynı ay iki yumurtanın gelişmesi ve bir tanesinin daha sonra döllenmesi (süperfekundasyon), ikincisi ise kadın gebe kaldıktan sonraki aylarda başka bir yumurta ile döllenme olmasıdır (süperfetasyon)."

  KAYNAK :Hürriyet Aile,Vatan gazatesi

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamileyken tekrar hamile kalınırmı

  ,
 2. hamileyken hamile kalınırmı

  ,
 3. hamileyken hamile kalınır mı

  ,
 4. hamileyken hamile kalmak,
 5. hamileyken tekrar hamile kalınır mı,
 6. hamileyken hamile kalan kadın,
 7. hamileyken ikinci kez hamile kalınırmı,
 8. hamıle ıken tekrar hamıle kalınır mı,
 9. hamile iken hamile kalinir mı,
 10. hamileyken tekrar hamile kalmak,
 11. hamileyken bi daha hamile kalınırmı,
 12. hamileyken gebe kalınırmı,
 13. gebeyken gebe kalınırmı,
 14. hamileyken hamile kalınabilir mi,
 15. hamile kadın tekrar hamile kalır mı