gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hamileylen Varis Oluşumunu Önleyin

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Varis oluşumunda etkili birçok faktöre karşılık, günlük hayatımızda yaşam tarzımızda yapacağımız değişikliklerle hastalığın seyri ve ilerlemesini kontrol altında tutabiliriz. İşte birkaç öneri.. [​IMG]

1- Hareket etmek; Özellikle sabah ve akşam yapılan yürüyüşler, yüzme, bisiklet gibi bacak kaldır kaslarının aktif olarak kullanıldığı sporlar yapmak hamilelikte ortaya çıkan varisin gelişimini azaltır.

2- Hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde aşırı kilo almamaya özen gösterilmeli.

3- Uzun süre oturmayın, ayakta sabit durmayın, baldır kaslarının işlevselliğini etkilediği için her ikisi de tavsiye edilmez.

4- Soğuk su duşu alın.

5- Bol ve rahat giysiler giyin.

6- Yüksek topuklu ayakkabı giymeyin, topuk yüksekliği baldır kas pompa fonksiyonunu olumsuz etkiler.

7- Hamilelik sırasında olumsuz faktörler nedeniyle genişleme eğiliminde olan toplardamarlara dışarıdan mekanik destek sağlamak amacıyla hamileliğe öel külotlu varis çorapları giyilebilir.

8- Yatış pozisyonunuzu ayarlayın, sol yan üzerinize yatın, sırtınızı arkadan destekleyin.

9- Her fırsatta bacaklarınızı yukarı kaldırın. Özellikle dinlenirken ya da yatarken yastıkla yükseltin.

10- Oturur pozisyonda iken bacak bacak üstüne atmayın, bağdaş kurup oturmayın.

11- Sigara içmeyin.

12- Su ve ödem artışına sebep olmaması için tuz tüketimini azaltın.

13- Genişlemiş kanamaya aday olan varis damarları darbeden korumak için gerekli önlemleri alın.

Hamileylen Varis Oluşumunu Önleyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ter Kokusunu Önleyin

Ter Kokusunu Önleyin

ter kokusunu önleyen bitkiler ter kokusu yapan hastalıklar çocuklarda kokusu hamilelikte bebeklerde Sevgili Melekler yazın en korkulan şey ter kokmaktır sık sık duş alarak kötü ter kokusunu önleyebiliriz birde doğal bitkilerle ter kokusunu önlemek mümkün buyrun size ter kokusunu önlemeye yardımcı bitkiler :tik: Çoğu vücut kokusunu gidericiler kokuyu gizlemeye terlemeyi azaltmaya ve nemle...
  2. Ağız yaralarını bitkisel formüllerle önleyin

Ağız yaralarını bitkisel formüllerle önleyin

Sıkıntıdan yada ağız ve diş problemlerinden dolayı ağız içinde bazı yaralar oluşur.. Bu insanı canından bezdirir size ne birşey içirir nede yedirir Bitkisel ilaçlarla bu ağız yaralarını geçirmenin bazı yolları var bakalım bu yollar nelermiş Doğanın bize sunmuş olduğu eşsiz güzellikte ve tattaki bitkilerin şifa veren özellikleri uzmanlar tarafından gün geçtikçe daha da belirgin şekilde...
  3. Gözlerdeki Kırışıklıkları Önleyin!

Gözlerdeki Kırışıklıkları Önleyin!

Kırışıklarla mücadele zannedildiği kadar zor değildir. Doğru ürünlerle düzenli bakım yapmak ve biraz cildinize özen göstermek, kabusunuz olan kırışıklıkların hayatınıza çok daha geç girmesini sağlayacaktır. İşte size birkaç ipucu! Kırışıklarla savaşta etkin maddeler açısından zengin kremler kullanmak oldukça yararlıdır. Örneğin, “SOD”, serbest radikallere karşı başarı ile kullanılan...
  4. Gebelikte Kaşıntıyı Önleyin

Gebelikte Kaşıntıyı Önleyin

Ya kaşıntı kadar kötü bişey yoktur.İnsanı çok rahatsız eder bilmiyorum hamileykende aynı sancılarmı çekilir.Neyse siz hamişlerime bunu engellemek için bikaç bilgi veriyorum. Gebelik sırasında daha önceden yaşamadığımız pek çok değişik durumla karşılaşırız. Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlarda bu durum bebeğin sağlığı ve zarar görüp görmeyeceği konusunda endişeye neden olabilir....
  5. Bronşiti ve Anfizemi Önleyin

Bronşiti ve Anfizemi Önleyin

Ya ben bu başlık altındaki,daha doğrusu sigarayla ilgili bi konuya asla girmezdim.Ama bu konuya elim gitti işte çünkü benimde broşitim var ve sigara kullanıyorum.Tedaviye başlarken doktor bu kapıdan çıkarken sigarayı alma eline astım olmak üzeresin demişti.Tedaviye devam etmedim zaten.Çok tıkanıyorum öksürüyorum daha birsürü sıkıntı... dönmemiştir inşallah astıma.Napim bu zıkkımıda...

Sayfayı Paylaş