gebe
  1. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

hamişş arkilerim özdo ve esraya

Konu, 'Yıkama Yağlama Servisi :)' kısmında RoCCo tarafından paylaşıldı.

hamilelikte yusuf suresi hamileliğin 3.ayı: [lıst]
    [*]perşenbe ve cuma günleri ali imran süresini oku. Sonra 140 salâvat getir.
    [*]namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir. Her hafta buğday, et ve süt al.
    [*]sabahları biraz bal ye. Hergün aç karnına 1 adet elmaya ayetelkürsüyü oku ve ye
    [/lıst]
    9 ay boyunca devamlı yapabileceğin genel tavsiyeler
    1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
    2-bütün günahlardan korunmaya bak.
    3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
    4-geceleri aynaya bakma.
    5-sinirlenme. Huzurlu ve sakin ol.
    6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
    7-namazlardan sonra 34 allahuekber,33 elhamdulillah ve 33 defa subhanallah de.
    8-sulu ve sağlam bir nara 40 defa yasin süresini oku. Bir anda okumayabilirsin. Mesela kaç günde 1 haftada oku. Hatta eşin de okuyabilir. Sonra o narı ye. Rivayetlerde 40 gün ve 40 kez yapılan ameller faziletlidir. Unutma 9 ay boyunca yapacaksın bunları.
    9–1 elmaya 40 defa yusuf süresini oku.
    10-en az 40 gece kılabilirsen gece namazı kıl.
    11–40 cuma günü cuma guslü al. Cuma namazı okumadan her cuma cuma guslü ya da işe gitmeden sabah hemen al guslü niyet ederken de cuma guslüne niyet et. Bunu 40 cuma boyunca yap. Genel olarak hamilelilik dönemi 40 hafta. Ve hadisler de diyor ki:40 cuma guslü alan kabir azabından kurtulur.
    12-hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
    13-hergün sabah namazından sonra 50 defa ihlâs süresini oku.
    14-hergün sabah namazından sonra 50 defa kadir süresini oku.
    15-hergün 140 defa salâvat getir.
    16-namazlardan sonra 70 defa estağfirullahe ve etube ileyh de ve tövbe et.
    17– 40gün boyunca aç karnına kuru üzüm ye. Hergün 21 adet kuru üzüm ve her kuru üzüm yerken besmele çek. Yani 21 kuru üzüme 21 besmele.
    18-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
    19-allahı çok düşün.
    20-insanlara yardım et.
    21-mümin insanların yüzüne bak.
    22-gıybetten ve yalandan uzak dur.
    23-namazını vaktinde kıl.
    24-devamlı allah allah diye zikirde bulun.
    25-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
    26-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. Unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir.
    27-enbiya süresini okumak evladın salih bir evlat olmasına yardım eder.
    28-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
    29-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir.

Armut: Eğer anne hamileyken armut yerse evladı güzel ve iyi ahlaklı olur. Kalbin güçlenmesine, midenin temizlenmesine, güzellik ve cesaret verir. Armutta b1,b2,b6 ve c vitamini vardır.
    Nar: Cuma günleri kahvaltı yapmadan nar yemek çok iyidir. Bulantıyı engeller. Kansızlığı giderir. Tansiyona da iyidir.
    Incir: Kuranda adına yemin edilen meyvedir. Ağız kokusunu giderir ve kemikleri güçlendirir
    kavun: Anne hamileyken kavun yerse evladı güleryüzlü olur.

Bunların yanısıra; badem, sebzeler, hurma, balık, mercimek, lahana, marul, bal, fasülye, şeftali, zeytinyağı, fındık ve süt ürünleri tüketmek çok yararlıdır. Fındık vs yerken aşırıya kaçmamak iyidir.

Bunlar hem tıptan hem de hadislerden yararlanılarak edinilmiş bilgilerdir.

2. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hamişş arkilerim özdo ve esraya
    forum da bildigim iki hamis arkadasım var esram ve özdom ALLAH onların hayırlısıyla saglıklı sıhatlı bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin yanlız bi sorun var ikisi de balık sevmiyor:sinir: haftada en az iki gün balık yemenizi öneriyirum dimiiiii arkadaslarr:D:D
    siziiii cok seviyorum bebislerin teyzeleri olarak dört gözle bekliyoruz onları..
    (bu arada hamis olup bilmedigim arkadasım varsa özürdilerim:(

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

4. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ister kız ister erkek olsunlar yeterki saglıklı sıhatli dünyaya gelsin melislerimiz:)
    :Laie_23:

5. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

6. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

yüce rabbim isteyen herkezin dualarını kabul etsin....

7. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    aminnn Allah herkesin dualarını kabıul etsin. Allah esranın kızıyla kızılın çocuğuna çabuk yine kavuşmayı nasip etsin onlara da bebişlerine de sağlık versin. İkinizi de kocaman öpüyorum:kiss::kiss:

8. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

CAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN CAAAAAAAAAAAAAAAAAANSIN SEN ALLAN DELÜSÜÜÜÜÜÜ :D:D:D :dil: amiiin canım amin rabbim tüm isteyenlerede versin bu forumu bize açtığın içinde ayrıca teşekkür ederim delisin sen kısııııııım :dil:

Gelelim...... balık konusunaaaaa :) ama ben balıyk :D yimesemde yumuyta süt peyniy yiyiommmmmm ablasıııııı olmas mııııııııııııııııııı

canımsın sen benim canımmmmmm seni sefiom şekerim karamelam şeker meleğim.. iyiki mm ye üye olmuşum ve iyiki senin repciklerini almışım ve seni tanımışım :D

9. ** Hüzün **

** Hüzün ** Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

:)Amiiinnnnnnnnnn :)

10. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

canlarım benim en güzel anne adayları dadlılarım RABBİM size en başta sağlıklı ve ahyırlı bir evlat versin...herşeyin en güzeli ailenizin ve bebğinizin üzerine olsun inşallah...ben çok güzel bir hamilelik yaşadım hayatımın en güzel günleri hamile olduğum günler...RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUNKİ şuan çok sağlıklı bir evladım var..sabrın sonu mutluluk oluyor.tüm dualrım sizinle..RABBİM sağlıklı bir doğum ve evlat versin canlarım benim...bebişleirmizi dört gözle bekliyoruz..herşeyin hayırlısı ve sağlıklısı olsunn:):):)

11. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kızılım, esram allah ikinizinde hayırlısıyla minik meleklerini kucaklarınıza almayı nasip eder :) Allah olmayan isteyen herkese hayırlısıyla bu duyguyu tattırır inşallah :) :kiss: :kiss:

12. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

sevgili hamiş arkadaşlar öncelikle hayırlısı ile evladınızı kucağınıza almayı Yüce Rabbim nasip eylesin ve olmayan isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eylesin :) (aminnn) :kiss:

13. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

ALLAh saglıklı sahatli ikinizinde bebişlerinin dünyaya gelmesini saglasın ne güzel bişi yaaaaaaaaaa küçücük minicik
    hem bugünde benim yeni yegenim dünyaya geldiii cok mutluyummm
    ALLAH bagıslasın ablacıklarımmm minicik bebişleriniziiiiiiiii

14. Misafir

Misafir Forum Okuru

ALLAH tüm hemcinslerime annelik duygusunu nasip etsin:)

iki anne adayı arkadaşımı tebrik eder ve en hayırlı olanından rabbimin onlara yine en hayırlı olanından evlat nasip etmesini dilerim :):)

darısı diğer arkilerime olsun inşş :):)(nemesis'ime ve çitoma ve tüm isteyen melişlerime :)

15. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

:cry: kız ağalttın yemin ederim çok ama çokkkkk duygulandımm çok saol şekerim bidenem Allah razı olsun senden bu güzel dileklerin için Raabim seninde gönlünün muradını versin ve burda bize ii temennilerde bulunan tüm meleklerinn.... İYİKİ VARSINIZ...:kiss:

hamişş arkilerim özdo ve esraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Esra ve Özlem Alimovska (Emine ve Pembe)

Esra ve Özlem Alimovska (Emine ve Pembe)

esra ve özlem alimovska özlem alimovska esra rumeli pembe oyunu Ramiz’le Fatma’nın 7 ve 5 yaşlarındaki en küçük kızlarıdır. Cin gibi bir kızlar olan Emine ve Pembe birbirinden hiç ayrılmaz. İkisi sevimli yaramazlıklarıyla evin neşesi, babalarının gözbebeğidir
  2. :::özdo:::

:::özdo:::

Beyaz bir gülde tomurcuğa durmuştu umutlar. Çiğ düşmüştü yapraklarına, Hüznün şarkısını mırıldanmaktaydılar. Ağlarda çırpınan maviye susamış balıktılar, Yosun gözlü bir denizkızının avuçlarında özgürlükle buluştular. Kanatlarında umut yüklü bulutlar; Sevgi sevgi beyaz gülün tomurcuklarına yağdılar. Tomurcuklar yorgun, susamış, mutsuzdular. Gökkuşağından süzülen...
  3. ewt iyanlıs duymadınız aslında pasii finduk dark ve özdoyu sevmiyorum hatta hicc

ewt iyanlıs duymadınız aslında pasii finduk dark ve özdoyu sevmiyorum hatta hicc

ewtt sevgili yönetici arkilerim öncelikle yigidi öldür ama hakkını ver:Dniye diceksiniz acıklıyım:Dbu itirafı yapmak bna hic zor gelmedi cünki:Dyani o medeni cesaret bnde fazlasıyla mevcut oldugu icin ehee mm neyse sözü fazla uzatmıyalım diycegim o kii gecenin 4'nde muzurluk tuttu bni:D hee yanii ayy valla kafa basmadı benim yhaa:(( bugün hic kahve icmedim ondan heral:D finduk=bazen cok...
  4. Esra Erol ve Oğlunun Tatil Keyfi

Esra Erol ve Oğlunun Tatil Keyfi

Esra Erolun oğlu Esra Erol ve Oğlunun resimleri Esra Erolun resimleri 2013 Malum havuz ve deniz sezonu bir süredir açıldı. Tatilciler soluğu sahil ve havuzlarda alıyor. Bütün sene çalışan ünlüler de tatil yapmaktan geri kalmıyor. Kimi tek başına, kimi sevgilisi ile kimi de ailesi ile tatili tercih ediyor. Oğlu ile birlikte tatil yapmayı tercih eden ünlülerden biri de evlenme programını başarı...

Sayfayı Paylaş