gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Hamur Mayasıyla Cildinize Bakım Yapabilirsiniz!

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu, Hamur Mayasıyla Cildinize Bakım Yapabilirsiniz haberi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, hamurun içinde ve özellikle de hamur mayasının içinde bulunana mineraller ve vitaminler cilt için son derece faydalıymış. Cilde bakım sağlayan hamur mayasıyla siz de maske yapabilir ve doğal bir güzellik yakalayabilirsiniz. İşte hamur mayasıyla cilt bakımı hakkında bilgiler...

Maya cilt dokularını yeniden yapılandırıyor
    Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için mayadan yararlanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Mayayı sulandırarak, krem haline getirin. Karışımı yüzünüze ve vücudunuza sürüp, on dakika beklettikten sonra yıkayın.

Saç dökülmelerini önlüyor
    Maya, özellikle stresli dönemlerde saçların dökülmesini önleyip sağlıklı uzamasını sağlıyor. İçeriğindeki B5 vitamini, saç sağlığı için çok önemli olan keratin oluşumunu uyarıyor. Keratin, saçların dökülmesini önleyip daha hacimli ve gür görünmesini sağlıyor. 4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin. Saç diplerine früksiyon yaparak yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın.

Yumuşacık ellerin formülü maya
    Maya ellerin de dostu. Akşamları yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Özellikle soğuk havada çatlayan ellere iyi geliyor.

BEYZA21, CeMoŞ ve MaWiM bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben yapıyorum yaş maya ile ve gerçekten işe yarıyor cildim bebek gibi yumuşacık oluyor:)

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    bnde deneyeyim ya cilt lekelerinede iyi gelirmiki he güneş mahvetti beni :tsk:

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    ee kızcezlere hamişsin onlardan dolayıdır yüzündeki lekeler:) Doğumdan sonra geçer diye tahmin ediyorum stres yapma bence çoğu hamilelikte oluyor cilt lekeleri.

CeMoŞ bunu beğendi.
  5. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    bende olmaz mavim ya hamişlikten öncede vardı lekelerim buara güneş kremide kullanmıyorum yine arttı inşallah dediğin gibi olurr doğumdan sonra geçer olmadı mayalarım kendimi hahaha

MaWiM bunu beğendi.
  6. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    hım anladım o zaman seni şöyle güzelce mayalayıp kıvama gelmeni bekliyelim hahaha ama birçok bitkisel tarif var cilt lekeleri için yinede doğumunu bekle derim ben yaparsın inşallah doğum sonrası:)

7. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    evet beklicem az kaldı zaten doğum sonrası eccik bakım yaparım artık :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  8. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    hiç denemedim ama bir denesemmi acaba :D

9. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    böyle şeyler iyi geliyor gerçekten.kahve telveside çok çok iyi geliyor bebek gibi yapıyor içtiğimiz kahvenin telvesini dökmeden yüze maske yapmak cildi yeniliyor ama şölede bişey var ben yaptım herşey harika çok iyi geldi bebek gibi cildim oldu amma velakin 2 gün suratım kahve gibi koktu hahaha yıkadım ama yok inat etti çıkmadı :D

TİTAN, CeMoŞ ve MaWiM bunu beğendi.
  10. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Kahve zaten doğal peeling yapıyor isabetli bir bakım olmuş zaten:D:D kahvenin kokusu iyidir ya gel seni ben koklarım hahaha

TİTAN ve ÖzGüL bunu beğendi.
  11. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    deme öle mavim yaa ben kahveyi çok severim ama sürekli kahve gibi kokmakta pek hoş olmuyomuş hahaha kocama akşam kahve yapimmi diyorum kendinimi fincana koyup getircen die dalga geçti benle 2 gün :D

- - - Updated - - -

geliyom hemen mavim bi kahve yapıp kokusunu bulanıpta :D

TİTAN, BEYZA21 ve MaWiM bunu beğendi.
  12. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    yanlız bu sefer biraz pastırmada kokarım :D akşama pastırmalı kuru yaptım akşam olmadan oturdum yemeye başladım hahaha

TİTAN ve MaWiM bunu beğendi.
  13. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben geceleri özellikle birkaç yağın içinde olduğu ve içlerin de mevi anemon çiçeğininde bulunduğu bir yağ karışımı kullanıyorum ve eşimin özellikle mavi anemon yağının kokusu çok hoşuna gidiyor adeta başını döndürüyor hahaha hatta beni mavi anemon çiçeğim diye sevip kokluyor:D:D

ÖzGüL ve BEYZA21 bunu beğendi.
  14. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Bende yüzüme uygularım yaş mayayı :D Valla süper ötesi bir cilt ortaya çıkıyor

MaWiM bunu beğendi.
  15. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy Beyza Dumankayam gelmiş hoşgelmiş pirimizsin sen bu konuda :kiss:

BEYZA21 bunu beğendi.
Hamur Mayasıyla Cildinize Bakım Yapabilirsiniz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Kışın soğuk hava cildimizi daha çok yıpratıyor... Bu yıpranmayı önlemek için evde bulunan malzemelerle hem daha ucuz hemde daha etkili bakım yapabiliriz... Evde bulunan sirke, bal ve kille doğal maskeler hazırlayıp cildinizi kış kâbusundan kurtarabilirsiniz... Nasılmı işte cevabı:tik: Balık, ceviz, soya, su... Cildin yaşlanmasını önlemek için öncelikle beslenme alışkanlığınızın balık,...
  2. mayalar

mayalar

bunlar ne tür bir varlıklar ve insanlardan ne istiyorlar?
  3. karma cildimi en hızlı şekilde nasıl temizleyip bakım yapabilirim ?

karma cildimi en hızlı şekilde nasıl temizleyip bakım yapabilirim ?

cildimi her gün temizleyip kremliyorum ne yazıkki tamda sözüme 1 hatfa kala rahatsızlandım ve hastaneye yatmak zorunda kaldım daha bugün çıktım hastaneden pazar günü sözüm var cildim berbat ne yapabilirim lütfen yardım edin
  4. Ceviz Kabuklarıyla Saçlarınıza Bakım Yapabilirsiniz

Ceviz Kabuklarıyla Saçlarınıza Bakım Yapabilirsiniz

saç bakımı, ceviz kabuğu ile saç bakımı, saç bakımı için maske Sevgili melekler, erkeklerin yaşadığı saç dökülmesi sorununu kadınlar da yaşıyor. Piyasada satılan pek çok ilaç da derde derman olmuyor. Bitkisel içerikli formüller de düzenli kullanılmak zorunda. Halk arasında saç dökülmesi için en çok sarımsağın faydalı olduğu bilinse de Prof. Dr. Ahmet Maranki’ye göre ceviz kabuğu sarımsaktan...
  5. Yaş mayayla yapılan cilt bakım maskeleri

Yaş mayayla yapılan cilt bakım maskeleri

yaş maya nelere iyi gelir,yaş mayayla cilt bakımı,yaş mayayla cilt maskeleri,yaş mayayla cilt bakımı nasıl yapılır,yaş maya ve güzellik önerileri hakkında bilgiler Kuru ve karma ciltlerinde rahatlıkla uygulayabileceği yaş maya maskelerini cilt.net olarak araştırıp yazdık. Sizde size uygun olanı uygulayıp cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Gençleştiren Yağ Maya Maskesi Tarifi Yaş maya ( 1...

Sayfayı Paylaş