gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Hamurişlerini Derin Dondurucuda Nasıl Saklayabilirim ?

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; hamurişleri derin dondurucuda saklama yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, özellikle çalışan kadınların en büyük dertlerinden biri ani misafirleri nasıl ağırlayacaklarıdır. Zaten tüm hafta boyunca evden işe işten eve yorulan ev kadınları bir de gece ani gelen misafiri nasıl ağırlayacakları konusunda zorluk yaşarlar. Misafir ani gelmese bile akşam eve gidip birşeyler hazırlayabilmek için yeterli zamanları olmayabilir. Bu gibi durumlarda derin dondurucular kurtuluştur. Eğer siz de haftasonu boş bir zamanınızda derin dondurucuya birşeyler hazırlayıp koyarsanız, ani gelen misafirlerde hemen onları çıkarır, gerekli olanları ısıtır servis yapabilirsiniz. Peki derin dondurucuda bilhassa hamurişi nasıl konulur ?

Börekler: böreklerimin buzluk böreği dışında olanları genelde pişirip, kesip buzdolabı poşetinde muhafaza edin. çıkarınca ısıtıp tüketin.

Pastalar: Pastaları da aynı kekeler gibi pişirip dondurucuda saklayabilirsiniz.

Kekler: Hafif ılıkkken hava almayacak şekilde paketleyin ve dondurucuya kaldırın. Yemeden 10-15 dakika önce çıkarıp, çözülmesini beklemek yeterli. yeni yapılmış kadar taze kekiniz hazır bile.

Poğaçalar: poğaçaları pişirip, sıcaklığı geçtikten sonra 5'er 10'ar paketler halinde buzdolabı poşetine koyup saklayın. çıkarınca 150-160 derece ısıttıktan sonra 10 dakikada sıcacık poğaçalar hazır.

Kurabiyeler: İster hamurunu, ister pişmiş halde kurabiyeleri dondurucuda saklayabilirsiniz.

deniz-07 bunu beğendi.
  2. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    tam da aradığım konuydu çok teşekkür ederim

Hamurişlerini Derin Dondurucuda Nasıl Saklayabilirim ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bamya Derin Dondurucuya Nasıl Konulur ?

Bamya Derin Dondurucuya Nasıl Konulur ?

bamya derin dondurucuda nasıl saklanır bamya nasıl saklanır Sevgili melekler, bu aydan başlamak üzere ufak ufak kış hazırlıklarına başlıyoruz melekler :) İlk olarak çıkan ve biten bezelyeler dondurucularda ki yerlerini aldı. Bundan sonra da yeşil fasülye, domates, bamya ve barbunya derin dondurucu için hazırlanıp saklanacak. Biz bu yazımızda bamya derin dondurucuda nasıl saklanır, hangi...
  2. Fazla soğanları nasıl saklayabilirim?

Fazla soğanları nasıl saklayabilirim?

Bu konu; fazla soğanları saklamak için ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim ben eve aldığım soğan ve sarımsakları her daim kullanılacak hale getirir öyle saklarım. Tabi her zaman yedek soğanlarım olur salatalarım için ama yemeklik soğanlarımı genellikle konserve gibi saklarım. Çalışan bir kadın olduğum için eve geldiğimde yapacağım işlerin daha pratik olmasını isterim. Pazardan aldığım...
  3. hamurişleri buzlukta nasıl saklanır

hamurişleri buzlukta nasıl saklanır

merhaba hanımlar benim bir sorum olacaktı. acaba derin dondurucuda hamurişlerinizi nasıl saklıyorsunuz mesela ben poğaça yapıp saklamak istiyorum acaba pişiripmi koyuyorum yoksa çiğmi birde çıkardıktan sonra poğaçaları nasıl ısıtıyorsunuz lezzetli oluyormu
  4. balığı evde nasıl saklayabilirim?

balığı evde nasıl saklayabilirim?

Kızlar eşim tam bir balık düşkünü.Ben de severim ve sık sık tüketiriz. Ama bazen balık tutmaya gittiğinde falz balıkla geliyor.İki kişiyiz nasıl saklayabilirim bu balıkları ben ?
  5. Bamya Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Bamya Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

bamyanın buzlukta saklanması, bamya buzlukta nasıl saklanır, bamya buzlukta nasıl muhafaza edilir Sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte birçok evde kış hazırlıkları hamarat bayanlar tarafından başladı... Yaz aylarının sebzelerini kış aylarında dalından kopmuşçasına bir lezzetle yemek isteyenler için sizlere bu yazımız da bamyanın derin dondurucuda saklanmasına dair gereken bilgileri...

Sayfayı Paylaş