gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hangi ağaç gövdesinden meyve verir ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bu soruyu bana bir arkadaşım sormuş ve bilemeyince yanıt vermişti ama şimdi bn cevabı unuttum.Bilen varmı aranızda bu genel kültür bilgisini ? Hangi ağaç gövdesinden meyve verir ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hiç böyle bir meyve gördünüzmü bilmiyorum ben ilk defa görüyorum gerçekten çok ilginç geldiği için sizlerle paylaşmak istedim ismide enaz kendisi kadar ilginç geldi bana bir okadar telaffuzu zor sanki Jabuticaba ağacının meyvesi olgunlaşmadan önce mor çiçekler gibi açar bu renkler meyveye dönüşünceye kadar dahada koyulaşıyor.Jabutivcaba ağacında yetişen meyveler dallarda değil direk ağacın gövdesine bağlı olarak yetişiyor.
    Jabuticaba Brezilya'ya özgü bir ağaç sadece Paraguay ve arjantinde yetişiyor..Bu ilginç ağacın meyveleri her türlü marmelat,reçel yapımında kullanılabiliyor ayrıca bu meyveler birde astım bademcik ve ishal tedavilerinde kullanılabiliyor..

3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

ay bundan çok güzel hoşaf olur

Hangi ağaç gövdesinden meyve verir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meyve ağaçları

meyve ağaçları

Meyveler hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Meyvenin kendisi kadar suyunun da ne kadar faydalı olduğunu hepimiz zaten biliyoruz. Burada önemli olan meyve sularını taze şekil de tüketirseniz bu çok daha isabetli olacaktır. Sizler için bu konumuz da iç açıcı meyve ağaçlarından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Meyvelerin faydaları hakkın da buradan bilgi edinebilirsiniz.,
  2. Bakalım siz hangi ağaçtansınız?

Bakalım siz hangi ağaçtansınız?

23-31 Aralik: Elma Agaci 1-11 Ocak: Köknar 12-24 Ocak: Karaagaç 25 Ocak-3 Subat: Selvi 4-8 Subat: Kavak 9-18 Subat: Sedir 19-28 Subat: Çam 1-10 Mart: Salkimsögüt 11-20 Mart: Ihlamur 21 Mart: Mese 22-31 Mart: Findik 1-10 Nisan: Üvez 11-20 Nisan: Akçaagaç 21-30 Nisan: Ceviz 1-14 Mayis: Kavak 15-24 Mayis: Kestane 25 Mayis-3 Haziran: Disbudak 4-13 Haziran: Gürgen 14-23 Haziran:...
  3. Hangi meyve hangi organa benziyor

Hangi meyve hangi organa benziyor

meyveler ve organlar Bakın bakalım doğanın bize verdiği mükemmel meyveler nasılda benziyor vücudumuzun organlara.
  4. Hangi Meyve Hangi Vitamin

Hangi Meyve Hangi Vitamin

Hangi Meyve Hangi Vitamin lütfen bununda konusunu açın bilgiler verin bize
  5. Hangi Mevsimde Hangi Meyve Yenir??

Hangi Mevsimde Hangi Meyve Yenir??

Hangi Mevsimde Hangi meyve Yenir Mevsimlere Göre Yetişen Meyve Sebzeler Sağlığınız için doğru zamanda uygun besinleri tüketin. Artık her mevsim her meyve sebze yetiştiği için doğru zamanı ve doğru sebze meyveyi bilemiyoruz...Ve dolayısıyla hormonları vücudumuza yüklüyoruz...İşte size bazı bilgiler hangi ayda hangi meyve sebze tüketebileceğimiz hakkında...Doğru beslenme, kilo vermenize de...

Sayfayı Paylaş