Hangi bitkiler adet söktürücü özelliğe sahiptir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hangi bitkiler adet söktürücü özelliğe sahiptir?
adet söktürücü yiyecekler adet söktürücü bitkiler hakkındaki tüm cevaplar nasıl söktürülür adeti ne söktürür geciken için bitkisel çözüm
Ahmet Maranki den adet söktürücü özelliğe sahip olan bitkiler hakkında önermiş olduğu bitkileri sizler için paylaşıyorum
Erişkin bir bayan, normal olarak 28 günde bir adet kanaması olur. Herhangi bir rahatsızlığı yok ise ve ilaç kullanmıyor ise adet kanamasının normal zamanda olması gerekir.
dogum-sonrasi-adet-kanamasi2-3861.jpg

Adet kanaması geciken bir bayan, bu durumdan oldukça tedirgin ve rahatsızdır. Kafasında bir takım sorular oluşur ve bu sorulara cevap arar.

Adet Nasıl Söktürülür? Adet Söktürmek için Ne Yapılmalı? Adet Söktürücü Bitkisel Tedavi Nedir?

Bu sorularınıza cevaben, Prof. Dr. Ahmet Maranki bitkisel tedavilerle size yardımcı olmak istiyor.

Prof. Dr.Ahmet Maranki’nin Adet Söktürücü Bitkisel Tedavileri:

* Maydanoz, papatya, civanperçemi, kimyon, nane, nergis, rezene, safran, havuç tohumu, anason, karabaş otu, misk gibi bitkilerinden hazırlanacak çaylar geciken adeti söktürür. Günde 3-4 bardak içilmesini tavsiye ediyor.

* Taze üvez meyveleri çok iyi adet söktürücüdür.

* Kereviz de aynı şekilde çok iyi adet söktürücüdür.

* Bir baş soğanın dış kırmızı kabukları ile biraz maydanoz, bir cezvede 5 dk kaynatılıp, 10 dakika demlendirilir. Günde 3 kere içilir. Kısa sürede adeti söktürür.

* 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu ile yapılan bitki çayı adet söktürmeye yardımcı olur.

* Zerdeçal çay şeklinde veya toz haline getirilerek tüketilir. Adet söktürmede etkili olur.

* Civan perçemi ile hatmi çiçeği birleştirilirek çay yapılırsa, adeti söktürür.

soğanın bence çok faydası oluyor bir ara soğan kürü uygulamıştım mirena spiral kullandığım için adet görmüyordum ama soğan kürünü kullandığımın diğer ayı çok uzun bir süre sonra adet oldum söktürücü özelliği olduğunu biliyorum soğan suyunun ayrıca ödem ve iltihabada çok iyi geliyor.

Adet söktürücü özelliği bulunan diğer bitkiler ve kullanımı ise şunlardır;

Dereotu: Dereotunu çiğ olarak tüketirseniz adet dönemin de söktürücü özelliğe sahip bir bitkidir. Yalnız önemli şunun altını çizerek hatırlatma da fayda var eğer hamilelikten şüpheleniyorsanız yada hamileyseniz kesinlikle dereotunu tüketmekten uzak durmanız tavsiye olunur.

Kantaron: Kantaron bitkisinin hem kendisi hemde yağı oldukça faydalı olan bir bitki olma özelliğine sahipdir. Kantaronun faydalarına buradan ulaşabilirsiniz. Adet dönemin de söktürücü özelliğinin olması için kaynayan bbir miktar suyun içine kantaron bitkisinden bir tutam atılarak demlenmeye bırakılır ve daha sonra çay gibi içmeniz tavsiye olunur.

Havuç: Havuç bitkisi de hem salataların hem de yemeklerin vazgeçilmezleri arasın da yer alan özellikle gözlere olan faydası ile biildiğimiz havucun adet söktürücü özelliği olduğunu biliyormuydunuz? Havuç çiğ olarak tüketildiği zaman adet dönemin de kanamaların artmasına ve adet döneminin kolay geçmesine yardımcı olan bitkiler arasındadır.

Mavi ve siyah koho: Birçok kişinin bu bitkinin ismini bile duymadığını biliyoruz ama özellikle Amerika da bu bitkinin adet söktürücü özelliği olmasından dolayı bayanlar arasın da çok fazla tercih edildiğini söylemeden geçmek istemiyoruz.Mavi koho rahim kasılmalarına yardım eder siyah koho da östrojen etkisi oluşturur.

Kekik: Salatalar, yemekler ve özellikle ete çok yakıştırdığımız mis gibi kokan kekik bitkisinin de adet söktürücü özelliği vardır. Kullanımı ise şöyledir; kaynamış suya bir çay kaşığı kadar kekik atılır ve yaklaşık 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Ve daha sonra çay gibi içilir tabi kekikli kaynamış suyu süzgeçten geçirip içiyorsunuz;) Bu arada şunu hatırlatmak isteriz ki kekikli çayımız adet döneminden bir hafta öncesinden içilirse etkisini daha iyi gösterecektir.

Konumuz güncellenerek adet söktürücü bitkiler konumuza ilave ek bilgiler eklenmiştir. Konu günceldir...

Geri