gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Hangi Cüzde Hangi Sureler Var?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kuranda bulunan sureler, kuranda hangi sureler var, kuranda geçen sureler Kutsal kitabımız Kuran-ı kerim de hangi cüzde hangi süre bulunduğuna dair gerekli bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

kuran.jpg

Hangi Cüzde Hangi Sureler Var? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

teravih sureleri teravih namazında okunan sureler namazında hangi sureler okunur Teravih namazı hatimle kılınmayan camilerde, herhangi bir yanlışlığa meydan vermemek ve cemaatın da kısa sureleri iyice ezberlemelerini sağlamak için, "Fil sûresi"nden sonraki sureleri okumakta yarar vardır. Bu durumda imam, rekat sayılarında da tereddüde düşmekten korunmuş olur.
  2. Yasin Suresinden Sonra Hangi Dua Okunur ?

Yasin Suresinden Sonra Hangi Dua Okunur ?

Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Örneği Yasinden Sonra Okunan Dua Sevgili melekler, Kur'an-ı Kerim 'de ki surelerden biri olan Yasin suresini okuduktan sonra okuyabileceğimiz Yasinden sonra okunacak Türkçe dua örneği veriyoruz sizlere... :) Allahım! Okumuş olduğumuz Yasin-i Şerifi yüce katında kabul eyle, O’ndan hasıl olan sevabı iki cihan güneşi...
  3. Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz

Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz

merhaba arkadaşlar acaba Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen var mı dini konuda bilgisi olan varsa ve Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen varsa bana yazsın lütfen.
  4. Kurandaki Hangi Surelerde Secde Ayetleri Var?

Kurandaki Hangi Surelerde Secde Ayetleri Var?

Meleklerim bildiginiz gibi hamileyim ve hergün bebegime Kuran dinletiyorum. Genelde Kehf suresi, Ibrahim Suresi, Yusuf Suresi, Meryem Suresi, Muhammed Suresi, Mülk Suresini dinletiyorum... Bunlarin icinde Secde ayeti varmi bilmiyorum.. Ablam dediki secde ayeti oldugunda secde yapman gerek... Bu ne kadar dogru ve benim dinledigim Surelerin icerisinde varmi? Birde hangi surelerin icinde Secde...
  5. Secde ayetleri hangi surelerdir?

Secde ayetleri hangi surelerdir?

Kur'an'daki bir secde âyetini okuyan veya dinleyen müslümanın yapması vacib olan secdedir. Bunlardan herhangi biri, üzerine vacib olan secdeyi yapmazsa günahkar olur. Resulullah (s.a.v) buyuruyor: Ademoğlu secde âyeti okur ve secde ederse şeytan ağlayarak ayrılır ve: "Yazık bana, insanoğlu secdeyle emredildi ve secde etti, mukabilinde ona cennet var. Ben de secdeyle emrolundum ama ben...

Sayfayı Paylaş