gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

hangi kadın dayağı hak eder ki!!!

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Kadınlar neden şiddet görüyor ? Siz eşinizden, babanızdan, annenizden, akrabalarınızdan ya da ağabeylerinizden hiç şiddet gördünüz mü ? Hangi kadın? Hangi kadın hak eder ki? Hiçbir kadın etmez elbette. Dünya Bankası açıkladı geçenlerde bir dergide. Her 5 kadınımızdan biri fiziksel şiddet görüyor ve cinsel saldırıya kurban gidiyormuş. Kadın neden şiddet görür ?
    Aile ekonomisi düşükse erkek sinirli olacaktır. İhtiyaçları giderememeyi kendinde görecek ve bunu biryerlerden
    bir kişilerden çıkartmak isteyecektir. Maalesef bu kişilerde en yakınlarındaki eşleridir, kadnlardır. Ne yazık ki.
    Kızıp döven, içen döven, canı sıkılan döven, sebepsiz döven eşlerine zulüm eden bir çok erkeğin haberlerini okuyoruz gazetelerde dergilerve ve tv haberlerinde dinliyoruz.

Kadınlarımız kız çocuklarımız bakın örnekler vereceğim.
    ——————————————————————————
    26 yaşındayım, üniversite mezunuyum ve bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım.Henüz 6 aylık evliyim.
    Eşim benden 15 yaş büyük. Birbirimizi severek evlendik ve ailem yaş farkı yüzünden eşimle evlenmeme karşı çıktı.
    Ben ise ailemi ikna edip kendisi ile evlendim.Nişanlandığımız günden bu yana birçok sıkıntı gündeme geldi.
    Evlendikten sonra ise tartışmalar şiddetle sonuçlanmaya başladı.Daha 1 haftalık evli iken bir tartışma sonucu dayak
    yedim. Ben her defasında geçer diye düşündüm, önce bir tokatla başlayan şiddet her seferinde arttı. Ve zamanla
    şiddetin yanında hakaretler de başladı.Ne şımarıklığım, ne saygısızlığım, ne hainliğim, işe yaramazlığım,
    terbiyesizliğim, kendimi nimetten sayışım…vb.O kadar soğudum ve güvenimi kaybettim ki. Sinirlenince gözü
    hiçbirşeyi görmüyor. tehditlerine de maruz kalıyorum. Ayrılmak istediğimi söylediğimde beni tehdit ediyor,
    ben bu yaşa kadar ayrılmak için mi bekledim diyor.Aileme durumu anlattım.ne yapacağımı bilemiyorum.ama bir ömür
    çekemeyeceğimi biliyorum.
    ——————————————————————————–

Ne yapsın bu kız şimdi? Yazık eşlerinizi seçerken dikkatli olun diye boşuna denmiyor.. Bir ömür beraber olacağınız eşi seçmek zor.
    zor zor zor. Hemen karar verilmez meleklerim... Pembe pembe bakmayın hayata elbette seveceksiniz, sevileceksiniz
    fakat hayatınızda duygusal değil önce mantıksal kararlar verecek, yaşamınızı sağlam bir temele attıktan sonra
    duygusal mutluluklara yer vermelisiniz. Yalnızca başta olan bir sevgi yetmez. Sevgi aşk sadece bir başlangıçtır.
    Sadece bir başlangıç.:)

hangi kadın dayağı hak eder ki!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadın Hakları

Kadın Hakları

kadın kadın haklarının kabulü cumhuriyet döneminde kadınlara verilen haklar cumhuriyet dönemi hakları döneminde hakları Kadın hakları ve kadınların erkeklerle eşitliği konusunda geçen asırdan itibaren batı ülkelerinde ve toplumlarında yoğun mücadelelerin verildiği ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere' nin bu mücadelelerin en şiddetlilerini yaşadığı bilinmektedir. Ülkemizde,...
  2. hangi kadın hatırlanmak istemez ki!

hangi kadın hatırlanmak istemez ki!

hatırlanmak ile ilgili sözler hatırlanmak ile ilgili güzel sözler hatırlanmakla sözleri Kadınlar için de söylenen "7'sinde neyse 70'inde o" deyimi bir kez daha doğrulandı... Doğum günü ve evlilik yıldönümü başta olmak üzere özel günlerde hatırlanmanın, kadınların en önemli duygusal beklentisi olduğu belirtildi. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr....
  3. Erkek ve Kadın Arasında ki Eş Hakları....

Erkek ve Kadın Arasında ki Eş Hakları....

islamda erkek hakları islamda eş hakkı eş hakları hakkı erkek haklari Erkeğin Eşi Üzerindeki Hakları 1. Gizlide ve açıkta kadının, kocasının namusunu koruması. 2. Kocasının malını onun akrabasına bile vermeyerek muhafaza etmesi. Kocasının tasarruf izni verdiği durumlarda serbesttir. 3. Evlatlarını terbiye etmesi. Baş edemediği durumlarda babalarına şikâyet edebilir. 4. Kocasının rızası...
  4. Kadın hakları...

Kadın hakları...

Kadın hakları,kadınların erkeklere eşit şekilde sahip olduğu sosyoekonomik, siyasi ve yasal hakların tamamına verilen isim. Kadın hakları kavramı özellikle 19 yy'da büyük önem kazandı. Dünya genelinde çok çeşitli kurum ve kuruluşlar kadınların karşılaştığı sorunların ve ayrımcılıkların giderilmesi için çalışmalar yapıyor. Kadınların başlıca problemleri ise şunlar: İş ve çalışma hayatında...
  5. kadınlarla erkekler hangi sebeplerle kavga ederler?

kadınlarla erkekler hangi sebeplerle kavga ederler?

Selamlar. Size göre kadınlarla erkekler hangi sebeplerle kavga ederler? Herkes tecrübelerinden yola çıkarak birşeyler yazabilirlermi acaba ? Belki ortaya çıkan sonuçlar birşeylerin düzelmesine de sebep olur..

Sayfayı Paylaş