gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hangi Meyve Hangi Mevsimde Yenmeli

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ayva mevsimi mevsim sebzeleri tablosu kırmızı pancar hangi mevsimde olur dut hangi mevsimde olur ayva mevsimi ne zaman
    Kızlar ben şahsen bu dondurulmuş gıdalar çıktığından hangi meyve hangi mevsimde olurdu ne zaman yenirdi unuttum.... Her meyveyi zamanında yememiz gerek ama bu artık pek mümkün olmuyor....Eğer sizde sağlıklı beslenmek meyve ve sebzeleri mevsiminde yemek isterseniz buyrun size hangi meyve hangi mevsimde yeniceğine dair tablo :ehi:

OCAK
    Sebze: Kereviz, lahana, brüksel lahanası, brokoli, havuç, pırasa, ıspanak, pazı, karaturp, kırmızı turp.
    Meyve: Elma, nar, portakal, armut, ayva, greyfurt.
    ŞUBAT
    Sebze: Brokoli, brüksel lahanası, karnabahar, pazı, hindibağ, ıspanak, pırasa, pancar, defne yaprağı, havuç, frenk soğanı, turp.
    Meyve: Elma, portakal, muz, armut, greyfurt, ayva.
    MART
    Sebze: Ispanak, havuç, pırasa,kırmızı turp, brokoli.
    Meyve: Elma, muz
    NİSAN
    Sebze: Taze soğan, taze sarımsak, kuşkonmaz,taze kekik, bakla, marul.
    Meyve: Can erik
    MAYIS
    Sebze: Enginar, bakla, madımak, semizotu, papatya, ebegümeci, domates, salatalık.
    Meyve: Çilek, yeşil erik, malta eriği, dut.
    HAZİRAN
    Sebze: Enginar, taze patates, taze fasulye, bakla (ayın ortasına kadar), bezelye, kabak, sivribiber, domates, salatalık, kuzu ıspanak, semizotu, rezene, marul,üzüm yaprağı, taze soğan, taze sarımsak, dereotu, dolmalık biber, çalı fasulyesi.
    Meyve: Kiraz, yeşil erik, malta eriği, kayısı, şeftali, dut.
    TEMMUZ
    Sebze: Domates, salatalık, bezelye, dereotu, kum havucu, taze fasulye, kuzu ıspanak, kabak, patlıcan, semizotu, sivribiber, dolmalık biber, çalı fasulyesi, barbunya fasulyesi.
    Meyve: Kayısı, şeftali, kavun, sarı erik, karpuz, ahududu, vişne.
    AĞUSTOS
    Sebze: Domates, salatalık, patlıcan, dolmalık biber, çarliston biber, sivribiber, taze fasulye, barbunya fasulyesi, kabak, mısır, kırmızı salçalık biber.
    Meyve: Kayısı, kavun, kırmızı erik, şeftali, vişne, böğürtlen, karpuz, incir, mürdüm eriği, üzüm.
    EYLÜL
    Sebze: Mantar, patlıcan, mısır, pazı, biberiye, barbunya fasulyesi, kabak, dolmalık biber, kırmızı salçalık biber.
    Meyve: Mürdüm eriği, fındık, kavun, karpuz, incir, üzüm.
    EKİM
    Sebze: Mantar, fındık, ceviz, ıspanak, yer elması, pırasa, lahana, kıvırcık salata, kırmızı turp, karnabahar, havuç.
    Meyve: Armut, ceviz, üzüm, elma, greyfurt, mandalina, muz.
    KASIM
    Sebze: Balkabağı, kabak, lahana, kereviz, pırasa, yer elması, havuç, ıspanak, karnabahar, pazı.
    Meyve: Ceviz, kestane, üzüm, elma, muz, mandalina, nar, armut, kivi, greyfurt, Trabzon hurması.
    ARALIK
    Sebze: Balkabağı, lahana, yer elması, pırasa, brüksel lahanası, karnabahar, ıspanak, kereviz, havuç, pazı, kara lahana.
    Meyve: Elma, mandalina, portakal, nar, armut, muz, kivi, kestane, greyfurt, ayva.

Hangi Meyve Hangi Mevsimde Yenmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hangi mevsimsin??

Hangi mevsimsin??

Hangi mevsimsin?
  2. Hangi Balık Hangi Ayda Yenmelidir

Hangi Balık Hangi Ayda Yenmelidir

nisanda hangi balık yenir nisan ayında hangi balık yenir Hangi ayda hangi balık daha lezzetli olur, hangi ayda hangi balıklar yenir işte cevabı :tik: Ocak ayı: Lüfer, palamut, kefal, hamsi iyice yağlıdır; çinekop, kofana, mezgit, berlam, minakop, dere pisisi, tekir, kırlangıç boldur; mercan, sinarit az da olsa çıkar. Eskiden kılıç da yakalanırmış. Çipura lezzetini muhafaza eder. Midye...
  3. hangi mevsimsin :))

hangi mevsimsin :))

kızlar demin kardesım bı sey gosterdı cok begendım. renk analizi dıye bısey varmıs herkese uygun rengı bulup ona gore gıyınmek ve makyaj yapmak ıcın yardım edıylarmıss :)) kız kardsmle arastrdk sonunda bı yer bulduk yapan hatta sımdı yarısmaları varmıs bedava renk analızı kazanıyormussn. facebook lınkınden bakabılırsn bız yazdık valla bırıncılık beklıyrzz ahahaa :D Yadaimaj'ın Fotoğrafları...
  4. Hangi Ay Hangi Mevsim

Hangi Ay Hangi Mevsim

Hangi Ay Hangi Mevsim kızlar ayların içinde ki mevsim isimleri nelerdir lütfen yazın bana
  5. Hangi Mevsimde Hangi Meyve Yenir??

Hangi Mevsimde Hangi Meyve Yenir??

Hangi Mevsimde Hangi meyve Yenir Mevsimlere Göre Yetişen Meyve Sebzeler Sağlığınız için doğru zamanda uygun besinleri tüketin. Artık her mevsim her meyve sebze yetiştiği için doğru zamanı ve doğru sebze meyveyi bilemiyoruz...Ve dolayısıyla hormonları vücudumuza yüklüyoruz...İşte size bazı bilgiler hangi ayda hangi meyve sebze tüketebileceğimiz hakkında...Doğru beslenme, kilo vermenize de...

Sayfayı Paylaş