Hangi ten rengi nasıl bronzlaşmalı?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hangi ten rengi nasıl bronzlaşmalı?
güneşten kararmamak için bronzlaşan ten nasıl açılır güneşte kararmamak için nasıl bronzlaşmalı güneşte ne yapmalı
İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminde haliyle denize girenler güneşlenenler oldukça fazla sonuçta 3 yanı denizlerle çevrili bir ülkeye sahibiz ve gerçekten bizim ülkemizdeki güzellikler dünyanın başka hiçbir yerinde yok.

Şimdi gelelim konuya arkadaşlar bikini,mayonuzu giydiniz havuza yada kumsalda güneşlenmek üzere bir güzel uzandınız Peki bilinçli bir şekilde bronzlaşmayı biliyormusunuz gelişigüzel güneşlenmenin zararlarını biliyor musunuz?

Ten rengine göre herkesin ayrı güneşlenmesi gerekiyor eğer bilinçsizce güneşlendiğiniz taktirde doğacak sonuçlara katlanmanız gerekebilir .

Peki hangi cilt rengi nasıl güneşlenip bronzlaşmalı acaba? İşte işinize yarayacak tüm bilgiler :tik:
bronz1-1242.jpg

Güneş her cilt tipini farklı şekilde etkiler. Kızıl ve sarışınların güneşe karşı çok daha dikkatli olması gerekirken esmerler bronzlaşma konusunda daha şanslıdır.

Tatil mevsimi geldi çattı. Tatil deyince de akla ilk önce deniz ve güneş geliyor. Ancak uzmanların da her yıl hatırlattığı gibi uzun süre güneşte kalmak, güneş yanıkları ve güneş çarpmasına yol açarken yıllar boyu tekrarlayan sürelerle yoğun güneş ışınlarına maruz kalmak ise, güneşe bağlı deri yaşlanması, çil ve lekelere yol açıyor. Çamlıca Medicana Hastanesi'nden Dr. Serpil Uysal cilt tiplerine göre güneşlenmeyi anlatıyor.

Kızıllar ve sarışınlar
Bu tür ciltler, güneş altında korunmasız kaldıklarında toksik bir melanin salgılayarak deri hücrelerini zehirler. Bu durum ciddi hastalıklar ve yanıklar ortaya çıkarabilir. En iyisi sabahları erkenden veya akşamları güneş batarken güneşlenmeyi tercih etmektir. Başınızdan ayaklarınıza kadar özellikle ilk günlerde koruyuculuğu yüksek ürünlerle, özenle kremlenmeyi ve kreminizi sık sık yenilemeyi unutmayın.

Kumrallar
Sarışınlar kadar olmasa da güneşin zararlı ışınlarından kolayca etkilenir. En iyi strateji, bronzlaşmanıza yardımcı olacak karoten içeren yiyecekleri (havuç, kavun, kayısı) planladığınız tatil gününün birkaç hafta öncesinden bol bol yemektir. Güneşin tepede olduğu saatlerde gölgede kalmalısınız. Yüzünüz için yüksek koruma faktörlü bir ilaç seçmelisiniz yoksa güneş uzun vadede kırışıklara sebep olabilir.

Koyu kumrallar
Açık veya koyu renk saçlı olsanız da kolayca karamel bronzluğa kavuşabilirsiniz. Yine de ilk günlerde güneş altında fazla kalmayın. En iyi strateji ilk günlerde, 15 koruma faktörlü bir kremi iyice sürerek, öğle saatine kadar güneşlenmektir.

Esmerler
Kolayca dikkat çekici bronzluğa kavuşabilir ve bronzluğu uzun süre koruyabilirsiniz. Ama ne yazık ki UV ışınları sizin için bile tamamen güvenilir değil. En iyi strateji ilk günlerde 8 koruma faktörlü bir ürün kullanmaktır.

Bronzlaşmayıp kızaran kişilerden biride benim maalesef o yüzden güneş nerdeyse ben ordan kaçıyorum sadece kızarıp canım yanıyor sonrası hepsi o kadar ne gerek var efenim demi ama:D gölgede püfür püfür oturuyorum bende:D

al bendende okadar :)

Dogustan kumral, hafif sarisin oldugum icin dogal olarak tenimde öyle :D:D:D

ama hak veriyorum, gölge varken günesi napalim :seker: hem fazla günes zararli :D:D:D

fazla kararmamak için 8 faktörlü kullanıyom dimi ama ne gerek var fazla güneşe çıkmaya sora arap bacıya döneriz:hhh:

Geri