gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hangi yöntemler hamile kalmayı kolaylaştırır?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamile kalmayı kolaylaştıran yöntemler gebe kalmayı kolaylaştıran yöntemler yumurtlamayı bitkiler adet olmayı bitkiler ibrahim saraçoğlu yumurtlamayı sağlayan Bebek sahibi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren çiftler arasında bebek yapma için çalışmalar başlanır=)Sizlere daha hızlı bir şekilde hamile kalmanız için gereken tüm yöntemlerle ilgili tüyoları veriyorum [​IMG]
    Uzmanlar, bayanların adet döngüsü boyunca yaşadıkları fiziksel ve ruhsal değişiklikleri takip etmeyi öğrendikleri taktirde hamile kalamama sorununu kolaylıkla çözebileceklerini belirtiyor. İşte bunun için bilinmesi gereken bilgiler ve izlenmesi gereken yol…

Adet döngüsü boyunca doğurganlık dönemlerinde rahim ağzından (serviks) gelen akıntının tipi ve miktarı, rahim ağzının biçimi ve kıvamı ile vücut sıcaklığında değişiklikler olur.

Adet döngüsü döneminde karşılaşılan fiziksel değişiklikler:

1. Rahim ağzından gelen akıntının tipi ve miktarı değişir. Vajinada (hazne) çok kıvamlı olmayan, bol, şeffaf, kaygan ve iki parmak arasında uzayan bir akıntı olduğu günler (mukus uzaması), gebelik için elverişli günlerdir.

2. Rahim ağzının biçimi ve kıvamı değişir. Adet günlerinin bitiminde sert olan rahim ağzı yumurtanın olgunlaşmasından 4-5 gün önce yumuşamaya başlar, parmakla dokunulmak istendiğinde vajinanın üst bölümünde hissedilir, yumurtlama olduğu günlerde rahim ağzı iyice yumuşar ve zor ulaşılacak derinliktedir.

3. Vücut sıcaklığı değişir. Yumurtlamadan hemen sonra vücut ısısı biraz (yarım derece kadar) artar ve yüksek kalır.

Akıntının niteliğini izlemeye dayalı yöntem için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

1. Adet kanaması tam olarak bitince birkaç gün vajinadan akıntı gelmez. Bu günler kuru günler sayılır.

2. Kuru günlerden sonra yapışkan, koyu kıvamlı ve pürtüklü az miktarda bir akıntı hissedilir. Rengi sarı ya da beyazdır. Bu akıntı bazen fark edilemeyebilir.

3. Yumurtlama günleri yaklaşırken akıntı artar, kıvamı incelir ve görünümü berraklaşır. İki parmak arasında uzayabilir. Vajinadan ıslaklık olarak hissedilen bu ortamda spermler rahatlıkla 3-5 gün yaşayabilir, rahim içine geçer ve yumurtayı dölleyebilirler.

4. Islak günler doğurgan günlerdir. Gebelik isteniyorsa düzenli cinsel ilişkide bulunulur, istenmiyorsa ilişkiye girilmez.

5. Yumurtlamadan sonra akıntı yine değişir. Azalır, pürtüklü ve yapışkan olur. Vajinada yine kuru hissedilir. Bu ortamda spermlerin hareketleri güçleşir, rahim ağzından geçemezler ve yaşayamazlar.

Adet sonrası hiç akıntı olmayan kuru günlerde günaşırı ilişki olabilir.

Vajinada ıslaklık hissedilince cinsel ilişkiye başlanır. İnce kıvamlı, uzayan, berrak görüntülü akıntıdan sonraki dört gün en önemli günlerdir.

Yalnızca vücut ısısını ya da rahim ağzının değişimini izleyerek doğal yoldan gebelik elde etme olasıdır.

Uyarı: Yumurtlama günleri bazı hastalıklarda, büyük sıkıntı ya da üzüntüler yaşandığında, tatil dönemlerinde değişiklik gösterebilir. Bu durumlarda izlem özel bir dikkat gerektirir. Genital yol enfeksiyonları varlığında akıntının niteliği değişeceğinden bu yöntemin uygulanması uygun değildir.

Hangi yöntemler hamile kalmayı kolaylaştırır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebe kalmanın yolları hamile kalma yöntemleri

Gebe kalmanın yolları hamile kalma yöntemleri

hamile kalma yöntemleri hamile kalmanın yolları kalmanin yollari erkek çocuğa kalmanın yolları qalmaq ucun ne etmeli Her yolu deniyorsunuz ama bir türlü çocuk sahibi olamıyormusunuz?Üstelik eşinizle sizinde sağlığınız yerinde o halde birde sizler için hamile kalma yöntemleriyle ilgili vereceğim bu önerileri paylaşıyorum Uzmanlar, doğurganlık ve hamile kalmak için kadın ve erkeğin dikkat...
  2. İlişkiye girmeden hamile kalma yöntemleri !

İlişkiye girmeden hamile kalma yöntemleri !

ilişkiye girmeden hamile kalmak ilişkiye girmeden hamilelik hamile kalma yöntemleri kalma olunurmu Aaa yok artık öyle şey olur mu dediniz hemen değil mi ? Evet öyle bir şey tabi ki olmaz.Ama bazı kara cahhiller olabileceğini iddia ediyormuş.Aman meleklerim siz siz olun bu Bizans oyunlarına gelmeyin.Sadece gülesiniz diye paylaşıyorum... "İlişkiye girmeden sarımsak dövülerek vajinaya...
  3. Nasıl hamile kalınır, hamile kalma yöntemleri Gebelik

Nasıl hamile kalınır, hamile kalma yöntemleri Gebelik

Nasıl hamile kalınır lütfen biriniz bana tam anlamı ile hamile kalma yöntemleri gebelik hakkında detaylı olarak bilgiler yazabilir mi bu arada ne kadar manidar ben bu soruyu size sorar iken doğrulama sorusunda hamilemiyim yaz diyordu ayyyy çok sevindim ya ben inşallah bende bi gün hamile kalabilirim.
  4. Hangi günler hamile kalmam?

Hangi günler hamile kalmam?

Dogum kadın doktorların bazı açıklamalarına göre. korunmasız girilen ilişki ne zaman olursa olsun gebeliğe sebep olabilir. Fakat düzenli ve 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlamanın (ovulasyon) en sık 14. gün olduğunu düşünürsek adetinin 8. ve 18. günleri arası ilişki için en riskli idönemdir. Bu dönem dışındaki günler daha az risklidir. (Çünkü yumurta hücresi 1 gün, sperim 3 gün...
  5. Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Günümüzde birçok evli çift çocuk sahibi olma konusunda bir takım sıkıntılar yaşamaktadır.Bu sıkıntıların nedeni olmakla beraber nedensiz de çocuk olmayabilir.Sayfamıza çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar tarafından bir çok sorular almaktayız.Bu sorular nasıl hamile kalırım hamile kalmak için neler yapmalıyım,hamile kalmanın yolları gibi..Bu soruların cevabını elimizden geldiğince sizlere...

Sayfayı Paylaş