gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hani Savcıyla Avukat Eşit Olacaktı?

Konu, 'Hukuk Tartışma Köşesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hani Savcıyla Avukat Eşit Olacaktı? Barolar Birliği Başkanı Özok: Yeni yönetmeliğe göre avukat savcının kapısında bekleyip, para alabilmek için belge isteyecek! [​IMG]

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Adalet Bakanlığı’nca çıkarılan yönetmelikte avukatların alacakları ücreti savcının düzenleyeceği sarf evrakına bağlandığını belirterek “Biz yargıda silahlar eşit olsun, savcı kürsüden insin, avukata eşit yükseklikte otursun diye mücadele ederken, savcıyı avukatın amiri yapmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Özok, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet toplantısında şöyle dedi: “Barolar eylemlerini sonuna kadar sürdürecek. Sorun paralarımızın ödenmemesi değil. Bize, bu paraları savcılardan almamız söyleniyor. Avukat gidip, savcının kapısında bekleyip, para alabilmek için belge isteyecek, çıkarılan yönetmeliğe göre. Bu, savunmanın savcıya bağlanmasıdır.” Özok, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda yaşanan Yargıtay ve Danıştay üyeliklerine seçim krizine de değinerek şöyle konuştu: “Adalet Bakanlığı’nın Kurul’u toplantıya çağırmaması hakkın kötüye kullanılmasıdır. Böyle bir zıtlaşmayı, kamuoyu önünde yapmaya Adalet Bakanı’nın hakkı yok. HSYK’daki Yargıtay ve Danıştay kökenli üyeler ortak hareket edeceği için seçim yapılmıyormuş. Yargıçlar, TBMM ile birlikte Türk milleti adına karar verme yetkisini elinde bulunduran iki kurumdan birinin temsilcisidir. Hem yargıçları hem parlamentoyu yıpratacak davranışlardan kaçınmak lazım. Kendini aşamamış kimi parlamenterlerin yıpratıcı davranışlarını kabul edemiyoruz. Seçimi yapmak Sayın Bakan’ın asli görevleri arasında. 20 Mart’taki toplantıya müsteşarıyla birlikte gitsin ve düşüncelerini orada açıklasın.”

Hani Savcıyla Avukat Eşit Olacaktı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. slm bende geldim hani selam hani hani :)

slm bende geldim hani selam hani hani :)

slm ben geldim sizin sitenizi google alakasız bi şey ararken buldum güzel bi yere benziyo üye olayım dedim... 24 yaşındayım... akdeniz bölgesinden katılıyorum bekarım.. yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim unutmadan hala ünivi bitiremedim öğrenciyim :)
  2. Haluk Levent - Hani Benim Olacaktın

Haluk Levent - Hani Benim Olacaktın

Dünyalar verdim gözlerinin uğruna Kaçamak saatler sonsuz kelimeler Unuttun mu yar söz verdin bana Gitmeyecektin daha neler neler Şimdi uzaklardasın bensiz sevdalardasın Söyle söyle güneşin kızı, ne yapmaktasın Hani benim hani benim, benim olacaktın İki bahar önce okulun bitince Bana varacaktın.
  3. Hakan Altun - Hani Benim Olacaktın

Hakan Altun - Hani Benim Olacaktın

Güvenmiştim, inanmıştım, o güzel sözlerine Yanılmışım, aldanmışım, ağlıyorum halime Sende bir gün seversen, Allah'ından bulasın Sen benim aşkımı, sen duygularımı, çalan bir yalancısın Hani sen benimdin, hani gözbebegimdin Hani en çok beni sevmiştin Hani ben canındım, ekmiğin aşındım Nerde sözlerin yalancı
  4. Avukatın Bağımsızlığı

Avukatın Bağımsızlığı

1.Genel Olarak : Avukatlık mesleğinin tarihine bakarsak; insanların avukatlık mesleğine bakış açıları ile değerlendirildiğinde, mesleğin gelişimini iki farklı algılama biçiminde sürdürdüğü dikkatten kaçmaz. Avukatlık önceleri ‘savunma mesleği’ olarak görülmüştür. Zaman içinde bu bakış açısı değişmiş ve avukatlık, ‘hak arama mesleği’ olarak görülmeye başlanmıştır. Adil yargılanma hakkı ve bu...
  5. Savcı mısınız, yoksa Avukat mı?

Savcı mısınız, yoksa Avukat mı?

Hayata ve insanlara karşı nasıl bir tutum içindesiniz? Belki katı bir şekilde yargılıyorsunuz, belki çoğunlukla savunmadasınız... Kim bilir belki de hep suçu sizde buluyorlardır, suçlu konumunda kalıyorsunuz. Bir ihtimal belki hep zeytinyağı gibi üste çıkıyor, başkalarını suçluyorsunuz. Testi yapın, hayat mahkemesinde hangi konumu işgal ediyorsunuz, görün... Savcı mısınız, yoksa Avukat mı?

Sayfayı Paylaş