gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hanım-Bey münasebetleri...

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hassasiyetle korunması gereken şeylerden birisi de karı-koca arasındaki özel münasebetlerdir... Bunların bir toplulukta, sohbetlerde veya dostlar arasında konuşulması son derece çirkin bir davranıitır... Nitekim Cenab-ı Hak: '' (iyi kadınlar) gönülden boyun eğenler ve Allahın korunmasını emrettiğini kocasının bulunmadığı zamanda koruyandır '' (nisa 34) buyurmaktadır...

''Kıyamet gününde insanların Allah nezdinde en kötüsü, karı-koca sırlarını başkalarına ifşa edendir...'' buyuran peygamberimizin meclisinde geçen bir olayı Ebu Hureyre (ra) şöyle rivayet etmiştir:

- Bir gün efendimiz bize namazı kıldırdı.. Selam verdikten sonra bize döndü... Şöyle buyurdu:
    Sizden biriniz evine gidip kapıyı kapattıktan ve perdeleri çektikten sonra dışarıya çıkarak..
    Ben hanımımla şöyle yaptım, böyle yaptım der mi? Hepsi sustular... Sonra kadınlar tarafına döndü ve sizden konuşacak var mı? dedi:

Küabın kızı şöyle dedi:
    - Evet ya Resulallah... Bu erkekler konuşuyor... Bu kadınlar konuşuyor...
    Bunun üzerine efendimiz buyurdu ki:
    - Bunu yapan neye benzer bilir misiniz? O bir çarşıda karşılaşıp herkesin gözleri önünde birbirlerini tatmin eden erkek ve dişi şeytana benzer...

Evet, bu konu malesef günümüz de güya çok samimi arkadaşlar arasında, bazen espiri olsun diye, bazen de evde sözünün ne derece geçtiğini belirtmek için birçok kimse tarafından anlatılmaktadır...

Böyle durumlarla karşılaştığımız da hemen o kimseleri ikaz etmemiz, eğer yine susmazlarsa hemen oradan uzaklaşmamız lazımdır...

Ne maksatla anlatılırsa anlatılsın, neresinden bakılırsa bakılsın karı-koca arasındaki özel ilişkileri başkalarına anlatmak çok alçakca bir davranıştır
    kaynak:delikanforum

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hanım-Bey münasebetleri...
    ellerine sağlık canım

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hanım-Bey münasebetleri...

emeğine sağlık

4. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
Hanım-Bey münasebetleri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayız

hayız

Hayız olduğunu görmek günah bir iş yapmaya, Erkeğin hayız olduğunu görmesi yalan söylemesine, oruç ve namazdaki noksanlığına; kadının hayız olup gusletmesi tövbe etmesine, üzüntü ve kederden kurtulmasına, Eşinin hayız olduğunu gören erkeğin arzu ve istekklerinin bir süre gerçekleşmemesine, işlerinin durgun olmasına, Ay halinden kesilen yaşlının yahut hısır kadının hayız olduğunu görmesi hamile...
  2. Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey

Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey

Çocukluğumun geçtiği o mahallede Başı boyalı ahşap eski bir evde otururlardı Sakız Hanım�la Mahur bey Bembeyaz tenli bembeyaz saçlıydı Sakız Hanım Zaten onun için �Sakız Hanım� derdik kendisine Pamuk gibi elleriyle kemençe çalardı Eşi Mahur Bey önce biraz nazlanır Sonra oda kanunuyla eşlik ederdi Sakız Hanım�a Beraber meşk ederlerdi Yaz akşamlarında Açılırdı perdeler Yorgun ellerinden...
  3. Hanım beyinin cenazesini yıkayabilir mi?

Hanım beyinin cenazesini yıkayabilir mi?

adetliyken ölüye bakılırmı Vefat eden kocasının cenazesini tabuta koyup götürenler, yüzünü açıp da bakmasına izin vermemişler, caiz olmaz, sen artık yabancı birisin, demişler. Kadıncağız buna çok üzülmüş: - Ne olurdu beyimin ölü yüzünü gösterselerdi de iyice inansaydım öldüğüne, ümidim iyice kesilseydi. Şimdi içimde bir vesvese ölmedi diye beni kemirip duracak.. diye sızlanıp duruyormuş....
  4. Böyle hanım da böyle bey de var günümüzde!

Böyle hanım da böyle bey de var günümüzde!

Aile hayatımız adına fevkalade düşündürücü bulduğum bir olayı gelen sorular üzerine bir daha arz etmeme izin verin lütfen. Bilindiği üzere, okuyucularımla özellikle kitap fuarlarında da görüşüyor, sorularına cevap verirken dertlerini de dinlemiş oluyorum. Neler mi dinliyorum, neler mi duyuyorum? Bir tanesini arz edeyim de siz de ibretle okuyun, hayretle tefekkür edin. Bakın nasıl (zalim)...
  5. Ne münasebet

Ne münasebet

Meleklerim benimde buna benzer bir hikayem vardı nette dolanırken rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim... Bu gençlik dönemlerimizde hepimizin başına gelmiştir.... :piha: Ne münasebet Ablam evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, sigara ve kahve ikilisi eşliğinde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle "Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor...

Sayfayı Paylaş