gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Harçlar :

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 15 - (Değişik madde: 03/07/1940 - 3890/1 md.) * İcra ve iflas harçlarını kanun tayin eder. Kanunda hilafı yazılı değilse, bütün harç ve masraflar borçluya ait olup neticede ayrıca hüküm ve takibe hacet kalmaksızın tahsil olunur.

İcra takiplerinde, müzahereti Adliye kararları takibe yetkili icra mahkemesi tarafından Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 465 ve müteakip maddelerine tevfikan ittihaz olunur.

Harçlar : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Masraf Ve Harçlar

Masraf Ve Harçlar

alacak davası harç veraset ilamı masrafları veraset ilamı harçları harçları 2010 harcı 2010 MASRAF VE HARÇLAR Defter tutma giderleri terekeden ödenir. Giderler terekeden karşılanamazsa defter tutulmasını istemiş olan mirasçılardan alınır. ( TMK m.623/2 ) (Tüzük m.42/son) Başvuru esnasında alınan, başvuru ve maktu karar harcının yanısıra, yargılamanın sonunda, 492 sayılı yasanın, 1 sayılı...
  2. 2012 Yılı Pasaport Harçları

2012 Yılı Pasaport Harçları

2012 Yılı Pasaport Harçları Merhaba sizden 2012 Yılı Pasaport Harçları hakkında bilgi rica ediyorum bana 2012 Yılı Pasaport Harçları çizelgesi sunarsanız sevinirim.
  3. 2012 Açıköğretim Harç Ücretleri

2012 Açıköğretim Harç Ücretleri

Açık Öğretim Harçları 2012 Açıköğretim Harç Ücretleri Açık Öğretim Harçları Ne Kadar Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda bir ziyaretçimizin ricası zerine sizlere de Açık Öğretim Harçları hakkında bilgiler aktaracak ve Açık Öğretim Harç ücretlerini konu alacağız. Sınıfını geçen öğrenciler için 250 tl kayıt yenileme tarihleri içinde, 250 tl şubat ayının sonuna kadar yatırmaları...
  4. Açık Öğretim Harçları Yatırıldımı

Açık Öğretim Harçları Yatırıldımı

Açık Öğretim Harçları Yatırıldımı arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı acil cevap yazın!
  5. Açık Öğretim Harçları Tarihleri

Açık Öğretim Harçları Tarihleri

Açık Öğretim Harçları Tarihleri hakkında bilgi verir misiniz? Açık Öğretim Harçları son gün ne zaman?

Sayfayı Paylaş