gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Hareketsiz yaşam Alzheimer'e neden oluyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Fiziksel aktivitenin Alzheimer hastalığı riskini azalttığı ortaya çıktı. [​IMG]İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma; fiziksel aktivitenin Alzheimer hastalığı riskini yüzde 33, depresyon riskini de yüzde 50 oranında azalttığını ortaya çıkardı. Araştırmayı yapan bilimadamları, hareket eden kişilerin beyinlerinde bazı kimyasalların salgılandığını belirtti. Uzmanlar, hareketin damarlar üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu da dile getirdi. (Sabah)

Hareketsiz yaşam Alzheimer'e neden oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. YaŞam Nedİr?

YaŞam Nedİr?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  2. Hareketsiz yaşam boyun ağrıtıyor!

Hareketsiz yaşam boyun ağrıtıyor!

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşmasıyla, hareketsiz bir yaşam tarzına geçilmiş olması, ani yapılan yanlış hareketler ve stres gibi nedenlerle tıpkı bel ağrılarında olduğu gibi boyun ağrılarında da ciddi artışlar gözleniyor. Genel olarak fiziksel kondüsyonları düşük olan, uzun süre oturarak çalışan ve duygusal stres altında olan kişiler bu açıdan ciddi risk altında. İstatistiklere göre...
  3. Hareketsiz Yaşam, Boyun Ağrıtıyor!

Hareketsiz Yaşam, Boyun Ağrıtıyor!

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşmasıyla, hareketsiz bir yaşam tarzına geçilmiş olması, ani yapılan yanlış hareketler ve stres gibi nedenlerle tıpkı bel ağrılarında olduğu gibi boyun ağrılarında da ciddi artışlar gözleniyor. Genel olarak fiziksel kondüsyonları düşük olan, uzun süre oturarak çalışan ve duygusal stres altında olan kişiler bu açıdan ciddi risk altında. İstatistiklere göre...
  4. yaşam nedir,yaşamak nedir?

yaşam nedir,yaşamak nedir?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  5. Yaşam Ne ?

Yaşam Ne ?

yaşam , sevgi, korku, nedir, ilgili, güzel sözler, mesajları buradan bulabilirsiniz Sormuşlar bir bilgine “Yaşam ne?” diye… Demiş bilgin; “İki yönlü bir yol devam eder bilinmeze. Sen görmemezlikten gelsen de, vardır bir Kardeş her köşesinde. Bazen çıkarsın zorlukla dar bir yokuştan, bazen de aşarsın dertleri sanki uçuyormuş gibi inerek buradan.” “Peki, sevgi nedir?“ demiş biri…...

Sayfayı Paylaş