gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hareli kek..

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

hareli kek hareli kek tarifi borcamda tarifi borcamda tarifleri [​IMG]
    MALZEMELER
    7 kahve fincanı toz şeker
    >4 yumurta
    >3 kahve fincanı sıvı yağ
    >1 şişe soda
    >9 kahve fincanı un
    >1 paket kabartma tozu
    >1 paket vanilya

HAZIRLANIŞI
    Şeker, yumurta ile çırpılır
    Daha sonra geri kalan malzemeler eklenir
    Karışım 2'ye ayrılır.Yarısına kakao koyulup çırpılır
    Yağlanmış yuvarlak borcama (ölçüler büyük boy borcam ( Ø:32 cm) içindir. küçük borcam Ø: 26 cm)var ise yarım ölçü yapılacak)
    Hamurlar 2 ayrı kasededir.
    Once kakaolu kek hamurundan 1 kepce cok yavas tepsinin tam ortasına dokuyoruz.
    Daha sonra sade hamurdan 1 kepçe dokuyoruz
    Kek hamuru bitinceye kadar işleme devam edin.
    Böylece hareli bir karışım meydana geliyor.
    Önceden ısıtılmış fırında (175 C) de ortalama 40 dakika pişirilir. Afiyet olsun

alıntı..

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Hareli kek..
    çok güzel görünüyor hemen deniycem ellerine sağlık :)

3. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ya gulum ben bunu denemistim oyle olmadi corba gibi karisti birbirine ama biliyom nedenini kizimla yaptimda ondan her zaman cocukla mutfaga girmek iyi sonuc vermiyo anladim...ama gene deniyecem tek basima...tesekkur ederimmmm.

4. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bak simdi aklima geldi benim yaptigimda soda yoktu...soda ama ne kadar siseler cok farkli oluyoya ondan sey ettim...bi zahmet gulucum onuda yazarsan....

5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben bunu denemedim..alıntı..ama en yakın zamanda deneyecem..burayada yazarım sonucunu:=)

6. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

oldu canim bekliycem...

Hareli kek.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hareli:

Hareli:

Hareli: Doğal ipek, koton ve viskondan üretilen pırıltılı, hareli bir kumaş türü. Hareli kumaş, çizgili ve emprime olarak da dokunabiliyor. Duvar kaplaması, perde ve koltuklarda kullanım alanına sahip
  2. Ağlayan kek

Ağlayan kek

ağlayan kek oyunu Şaka değil gerçekten ağlıyor bebisim:D MALZEMELER 4 yumurta 3 fincan şeker 3 fincan un 1,5 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı süt 1 paket kabartma tozu KREMASI 1 su bardağı süt 1 paket krem şanti SOSU 1 su bardağı süt 1 çorba kaşığı un 1 su bardağı su 1 çorba kaşığı kakao HAZIRLANIŞI Keki için önce yumurta ve şekeri çırpın. Sonra 2 çorba kaşığı...
  3. Ağlayan Kek

Ağlayan Kek

aglayan pasta ağlayan kek ağlayan kek tarifi Hüzünlü bir zamanda bir melek oturmuş ve ağlamaklı haliyle birlikte bu keki bizim gibi keklere keklemiş :D:D Belkide akışkan kreması ve çikolatası yüzünden böyle bişey demişlerdir ismine kim bilir :D:D :cah: Ağlayan kek için gerekli malzemeler : - İki çorba kaşığı süt - üç fincan şeker - Üç fincan un - Bir paket kabartma tozu - Bir buçuk çorba...
  4. Sünger kek

Sünger kek

Bu kekin tarifi orta okuldan bir arkadaşımın annesine ait. Yılların eskitemediği bir tarif.. Ben çok beğenerek, temel kek tarifi olarak sık sık kullanırım. Pandispanya kıvamlı bir kek diyebilirim. Kullanılan yağ miktarının çok az olması, yerken ve yedikten sonra bir ağırlık yaratmıyor. Ben bu tarife çikolata, kakao, fındık, meyva kurusu ekleyerek, çeşitlendiriyorum. Bu tarz eklemeler...

Sayfayı Paylaş