gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Harika bebek hırkası

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı açıklamalı yakadan başlamalı bebek yelekleri hırkası kolay anlatımlı omuzdan yelekleri başlama Harika bir hırka modeli melişlerim bebeğiniz için çok tatlı ve çok güzel hemen örmeye başlayın :)

Kullanılan İplikler: Vizon,
    Kullanılan Renkler:
    263 (2 Yumak)

Yaş Grubu: 0-1
    Örgü Şekli: 2/2 Lastik
    Ek gerekli Malzemeler: 6 adet tahta düğme
    Mevsim (iklim): Kış,İlkbahar,Sonbahar

Modelin Yapılışı

Ön :
    47 ilmek 2/2 lastik olarak başlanacak. Ön yaka kennarına 3 düz ilmek gelecek şekilde kalan ilmekler 2 ters, 2 düz olarak dizilecek. Beden boyu 17 cm’de kolevi için 5 ilmek kesilecek. 26 cm’de ön yaka kesimine geçilecek. Kesimler 1x7, 1x6, 1x3 ilmek olarak kesilip önünde kalan 20 ilmek de 2x7, 1x6 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek.

Arka :
    70 ilmek 2/2 lastik olarak başlanacak. Beden boyu 17 cm’de kolevi için yanlardan 5 ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Örgü 30 cm’e ulaştığında arka yaka ortasından 8 ilmek, yanlardan 1x6 ilmek kesim yapılırkenn aynı anda omuzlardan da 2x7, 1x6 ilmek kesilerek arka parçada bitirilecek.

Kol :
    48 ilmek 2/2 lastik olarak başlanacak. Yanlardan her 6 sırada bir 7x1 ilmek artış yapılacak. Kol boyu 20 cm’e ulaştığında bütün ilmekler kesilerek bitirilecek.

Yaka :
    90 ilmek 2/2 lastik olarak başlanıp 6 cm örüldükten sonra ilmekler hırkanın tüm yaka kennarına dikilecek.

Ön sağ parçaya 3 adet ara ara brit yapılacak.

Hırkanın üzerine 6 adet düğme dikilecek.

Harika bebek hırkası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nohut Örneği Bebek Hırkası

Nohut Örneği Bebek Hırkası

nohut örneğinin yapılışı nohut örneginin yapilisi bebek hırkaları ve yapılışları örneğinin yapılışı video videosu
  2. bebek hırkası ve yapılışı

bebek hırkası ve yapılışı

Yapılışı: Beden:3-6-12-18-24 aylık Şiş:4 ve 5 numara İp:250-300-350-400-450 gr. Örnekler: Lastik 1*1:1...
  3. Bebek Hırkası kolay anlatımlı

Bebek Hırkası kolay anlatımlı

bebek hırkası nasıl örülür yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı anlatımlı yakadan başlamalı hırkaları hırkaları Bebek Hırkası kolay anlatımlı Ben kızıma hırka modeli ararken buldum bu hırkayı ve başlamaya karar verdim. İnternette o kadar çok örgü ile ilgili site özelliklede blog var ama işe yarayacak doğru düzgün anlatan site bulmaz zor. Bende bulunca sizinle paylaşayım dedim....
  4. Robalı Bebek Hırkası

Robalı Bebek Hırkası

robadan bebek yeleği robalı bebek yelekleri robadan hırkası yapılışı robalı hırkaları yelek modelleri
  5. Mavi-Beyaz bebek hırkası

Mavi-Beyaz bebek hırkası

bebek hırkaları beyaz bebek hırkaları Tam erkek bebek rengi olmuş ve modeli de oldukça hoş :)

Sayfayı Paylaş